Суспільство
У ПЦУ остаточно схвалили перехід на новий календар з 1 вересня
Православна церква України під час Помісного Собору у четвер, 27 липня, ухвалила постанову про календарне питання та остаточно схвалила перехід на Новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року.
Про це ПЦУ повідомила на своєму сайті.
«В історичному духовному серці українського Православ’я – у Святій Софії Київській 27 липня 2023 року відбувся Помісний Собор Православної Церкви України, який є вищою владною соборною інституцією, що представляє церковну повноту: мирян, чернецтво, духовенство та єпископат з усіх куточків України», — йдеться у повідомленні.
За Статутом Церкви Помісний Собор скликається Предстоятелем раз на п’ять років.
Оскільки поточний рік є п’ятим від часу проведення попереднього Собору, то Священний Синод і Архієрейський Собор ухвалили рішення провести його напередодні 1035-ї річниці Хрещення України-Руси, – попри всі труднощі й небезпеки, пов’язані повномасштабною російською агресією.
Дивіться відео: З’явилася перша жінка-капелан, яка їздить до захисників на «нуль»
Перед початком Собору у Малій (Теплій) Софії за участі делегатів було звершено Божественну літургію. Потім Помісний Собор заслухав Доповідь Настоятеля ПЦУ і розглянув зокрема календарне питання.
«Затвердити Постанову Архієрейського Собору ПЦУ про календарне питання та остаточно схвалити перехід на Новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар», — йдеться у постанові.
Що це означає на практиці?
Православна Церква України відзначатиме Різдво 25 грудня за Новоюліанським календарем. Раніше українці святкували Різдво 7 січня.
Покрова припадатиме на 1 жовтня, Водохреще — на 6 січня і Миколая — на 6 грудня.
Нагадаємо, раніше ПЦУ опублікувала дати свят за новим Церковним календарем.
Також ми повідомляли, що ПЦУ проголосила гетьмана Сагайдачного покровителем українського війська.
Фото: ПЦУ.
Суспільство
Напрямки роботи компанії
- управління проєктами;
- консультування;
- обстеження та очищення територій;
- розбудова спроможностей;
- навчання.
Коментарі
Суспільство
Місто-побратим Лейпциг передало Києву 55 автомобілів різного типу.
Про це повідомляє Віталій Кличко.
Це 50 Volkswagen для комунальних підприємств і 5 Mercedes для бригад «Київтеплоенерго», які швидко реагують на аварії та надзвичайні ситуації, зокрема після ракетних атак.
З 2022 року Лейпциг, за підтримки німецького уряду та польських партнерів, також передав Києву пожежні авто, швидкі, вантажівки, генератори та гуманітарну допомогу.
Нагадаємо, що харківська область отримала 179 генераторів для підтримки критичної інфраструктури.
Також ми повідомляли, як робити бізнес доступним: в Києві пройшла подія, присвячена безбарʼєрності.
Фото: Віталій Кличко.
Коментарі