Суспільство
У Полтаві волонтери створюють аналог бібліотеки Oodi у Гельсінкі
У Полтаві волонтерська організація «Полтавський батальйон небайдужих» створює на базі старої карамельної фабрики аналог знаменитої бібліотеки Oodi у Гельсінкі.
Про це пише Ліга.
Про історію будівлі
Полтавська будівля камеральної фабрики зведена в 1902 році – це частина культурної історії міста. На початку ХХ століття тут навчали грамоті сиріт та дітей з бідних сімей. Потім – триповерховий будинок переробили спочатку в пивоварню, а після – в штаб-квартиру НКВС.
Але довго більшовики цю будівлю не використовували. Після перемоги над УНР будинок переобладнали в адміністративний корпус і карамельний цех Полтавської кондитерської фабрики, яка згодом стала приватною кондитерською.
Нині на базі двох частин будівлі громадська організація «Полтавський батальйон небайдужих» планує зробити аналог гельсінської бібліотеки Oodi – з музеєм, коворкінгом і центром розвитку молоді, створивши в Полтаві масштабний культурний центр.
Як виникла ідея?
Ідея побудувати в Полтаві культурний центр назрівала сама собою. Все почалося зі стартом бойових дій на Донбасі. Щоб допомагати воїнам АТО, волонери створили «Полтавський батальйон небайдужих».
Читайте також: Екологічний Великдень: як провести свято без шкоди для довкілля
Спочатку пунктом збору був Свято-Успенський кафедральний собор, розташований неподалік від будівлі на Спаській, 10. Так навколо собору згуртувалося багато людей, волонтерів підтримували і допомагали проводити благодійні ярмарки. Виручені кошти йшли на купівлю різного устаткування: одягу, медикаментів та амуніції.
Потім бійці почали повертатися з зони бойових дій. Вони потребували допомоги: юридичної, щоб отримати статус учасника бойових дій та психологічної, щоб адаптуватися під життя в мирному місті. Ветерани потребували місця, де могли би висловитися і говорити з такими ж, як вони – колишніми солдатами, які пройшли війну.
Так і виникла ідея облаштувати центр реабілітації для військовослужбовців, який волонтери розмістили в кількох орендованих кімнатах в колишньому адміністративному корпусі на Спаській, 10.
Які плани?
Волонтери хочуть залишити колишню атмосферу будівлі: зберегти обладнання, можливо, зміцнити будівлю, переробити дах, замінити вікна, каналізацію і електропроводку.
До початку пандемії, один з учасників групи, полтавський підприємець, запропонував зразок, на який волонтерська група хотіла б рівнятися – гельсінська бібліотека Oodi.
Читайте також: Як приготувати паску вдома? Сім рецептів від українських фудблогерів
З карамельного цеху вони мріють зробити український аналог бібліотеки в Гельсінкі – з відкритим офісом, куди люди зможуть прийти випити кави і попрацювати за комп’ютером; центром навчання дітей, музеєм і майданчиком для семінарів, виставок і конференцій.
Якщо вийде, на третьому поверсі зроблять хостел, де могли би відпочивати туристи і паломники.
Для впровадження потрібні великі ресурси. Йдеться не про сотні тисяч гривень, а про мільйони. Планують запускати поступово – спочатку відкрити офіс, а потім – все інше. Мрія амбітна, тому організація звертатимемося по допомогу до бізнесменів і благодійників.
Нагадаємо, у храмі на Одещині відбулася перша служба українською.
Також найстаріший дерев’яний храм Закарпаття перетворять на музей.
Як ми повідомляли раніше, церкву 1796 року на Прикарпатті показали з висоти пташиного лету.
Усі фото: project.liga.net.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі