

Технології
У нову сонячну станцію на Миколаївщині інвестують 124 мільйони євро
Компанія Scatec Solar почала будувати сонячну електростанцію, потужність якої складе 148 мегават, на Миколаївщині. Вона буде розташована на території Березанської ОТГ. Загальна вартість проекту має скласти близько 124 мільйони євро. Про це повідомляє прес-служба компанії.
«Scatec Solar починає будівництво сонячної станції «Прогресівка» потужністю 148 МВт в Україні. Проект буде реалізований у співпраці з PowerChina Guizhou Engineering Co. Ltd., яка надасть послуги з фінансування, інжинірингових закупівель та будівництва (EPC). Scatec Solar буде інвестором в акціонерний капітал і забезпечить управління EPC, експлуатацію та технічне обслуговування, а також послуги з управління активами», – йдеться у повідомленні.
За словами генерального директора Scatec Solar Раймонда Карлсена, проект «Прогресівка» є ще одним підтвердженням їхньої сильної позиції в Україні, де портфель проектів сягає 500 МВт.
Читайте також: На Запорізькій АЕС встановлять сонячну станцію потужністю 13,6 МВт
«Співпраця з Power China за цим проектом дає нам доступ до конкурентоспроможного фінансування в рамках рішення EPC під ключ. Залишок нашого портфеля проектів в Україні буде реалізований зі Scatec Solar в якості постачальника EPC і з фінансуванням від багатосторонніх банків розвитку», – розповів Карлсен.
Дворічне фінансування будівництва від Power China покриває 65% капітальних витрат на проект в розмірі 124 млн євро.
Проект буде реалізований в рамках 10-річної схеми пільгових тарифів в Україні і, як очікується, буде забезпечувати близько 187 ГВт-год на рік.
Завод, розташований на півдні України, буде забезпечувати чистою енергією близько 76 тисяч домашніх господарств і сприятиме запобіганню близько 150 тисяч тонн викидів вуглецю в рік.
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik