Суспільство
У Національному музеї Австралії з’явився аудіогід українською
У Національному музеї Австралії запустили аудіогід українською. Відтепер наша мова лунатиме за 14 тисяч кілометрів від України.
Про новину повідомила перша леді у своєму телеграмі.
Зазначається, що це вже 67-й аудіогід у межах проєкту з українізації провідних пам’яток світу.
Цей аудіогід розповість про виставку «Жіноча сила крізь віки», що вмістила понад 160 об’єктів родом із шести континентів і віком понад 5 тисяч років.
Сам же Національний музей Австралії розповідає про непростий історичний шлях австралійської нації, частиною якої стали й українці. Вони утворили тут 60-тисячну діаспору ще після Другої світової.
Читайте також: «Такі були у Бандери, Франка та Шевченка». Як донеччанка Тетяна Зез відтворює вишиті сорочки легендарних українців
«Українська тепер звучить в Австралії по-новому: як мова спротиву, самозахисту й захисту найдорожчого – для всіх, хто хоче Україну почути», — йдеться у повідомленні.
Про музей
Національний музей Австралії заснований у 1980 році. У музеї представлена експозиція, присвячена соціальній історії Австралії, зокрема — історії та культурі австралійських аборигенів і тубільців Торресової протоки, питанням взаємодії людей з довкіллям. Будівля Національного музею Австралії, площа виставкових залів якого становить 6 600 м², побудована в стилі постмодернізму.
Про проєкт аудіогідів
Проект із впровадження українських аудіогідів у провідних пам’ятках світу з 2020 року реалізується під патронатом першої леді України Олени Зеленської й наразі налічує 67 аудіоекскурсій українською у понад 40 країнах. Лише 2022 року український аудіосупровід з’явився в:
- Національному музеї Чехії,
- Музеї імміграції в Сан-Паулу (Бразилія),
- палаці Шенбрунн (Австрія),
- Історико-художньому заповіднику «Гобустан» (Азербайджан),
- соборі Святого Мартіна (Словаччина),
- на автобусному туристичному маршруті Hop-on Hop-off в Осло (Норвегія),
- Національному музеї «Палац Великих князів Литовських» (Литва),
- храмі Улувату на Балі (Індонезія),
- Національному музеї Катару.
У 2023 році два україномовних аудіогіди запрацювали у Нідерландах – у музеї Ешера та музеї Абрагама Бредіуса.
Нагадаємо, на автобусних і човникових екскурсіях у Копенгагені запустили україномовний аудіогід.
Окрім того, аудіогід з’явився в ізраїльському меморіалі Голокосту.
Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі