

Суспільство
У Миколаєві вперше демонструють уламки унікальних метеоритів
У Миколаєві в краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми» відкрили унікальну виставку уламків метеоритів.
Про це повідомляє Укрінформ.
Зазначається, що експозиція демонструється вперше і приурочена до 75-ї річниці з часу падіння метеоритного дощу «Кримка» – одного з чотирьох, які будь-коли падали на території України.
Як повідомила співробітниця експозиційного відділу музею Ганна Вєдєнєєва, 21 січня 1946 року біля села Кримка Первомайського району Миколаївської області впав великий метеорит. Його падіння спостерігали не лише на території Миколаївщини, а й в Одеській, Кіровоградській і навіть у деяких районах Київської і Полтавської областей. У с. Кримка організували збирання уламків під керівництвом учених астрономічної обсерваторії Одеського державного університету. З 1946 до 1954 роки там було зібрано 78 екземплярів загальною вагою 39,646 кг.

Читайте також: З’явився віртуальний 3D-тур Музеєм космонавтики у Житомирі
Чим особливий метеорит?
Метеорит рідкісний, бо містить унікальну інформацію про фізико-хімічні процеси, що відбувалися на ранніх етапах формування Сонячної системи. Відповідно до норм законодавства, такі метеорити мають зберігатися лише в науково-природничих музеях республіканського значення при Академії наук. Тому всі уламки забрали на зберігання до національного науково-природничого музею НАН України, а до Миколаєва надіслали муляж.
Наукові співробітники академії наук України професорка Віра Семененко та кандидат геологічних наук Кирило Шкуренко, які займалися дослідження метеорита, у своїй праці під назвою «Історія падіння метеорита «Кримка» зазначили, що він відноситься до одного з чотирьох відомих в Україні метеоритних дощів (Кримка, Княгиня, Жовтневий Хутір та Червоний Кут). Причому тільки два з них — Княгиня і Кримка — широко відомі в світі як серед дослідників, так і серед колекціонерів.
Також на «метеоритній» виставці в музеї представлені й інші експонати. Зокрема, це уламки метеоритів з колекції Емануїла Францова, яка стала основою під час створення природно-історичного музею в м. Миколаєві в 1913 році. Вони містять залізо (шліфи) і мають вагу 130 грамів і 31,5 грамів відповідно. Є тут і ще одна цікава знахідка – уламок Сіхоте-Алінського метеориту, який входить до десятки найбільших у світі (загальна маса до 100 тонн). Його надіслав до Миколаєва ще в 1959 році Комітет з метеоритів Академії наук СРСР. Він теж залізний, його маса 515 грамів.
Читайте також: Біля метеоритного кратера на Вінниччині облаштують центр відпочинку
Досі всі ці експонати перебували в фондах музею і жодного разу не виставлялися для широкого загалу.
Фото надано музеєм та з вільного доступу

Суспільство

Кияни реставрували та встановили оригінальний ліхтар 1950-років, пише Хмарочос.
Зазначається, що ліхтар встановили у Міському саду навпроти будівлі Кабінету міністрів. Активісти зібрали приблизно 50 тисяч гривень на матеріали, логістику та 3D-сканування.
Компанія «Литейный двор» власним коштом провела реставраційні роботи. За словами керівника ГО «Рада з урбаністики Києва» Віталія Селика, унікальні 45-сантиметрові кулі замовили з Польщі.

Встановили ліхтар фахівці комунального підприємства «Київміськсвітло». Раніше вони ж демонтували історичні ліхтарі у Маріїнському парку.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Офіційне відкриття-засвічування ліхтаря відбудеться в неділю 28 лютого о 17:30.
Нагадаємо, для освітлення дороги Київ – Одеса встановили дві сонячні електростанції.
Як ми повідомляли раніше, в Одесі оновили освітлення Кримського бульвару.
Усі фото: hmarochos.kiev.ua.
Суспільство

У 831-й бригаді тактичної авіації повітряного командування Центр відбулася денна льотна зміна з переходом в ніч.
Про це пишуть Крила.
Зазначається, що під час польотів миргородські авіатори відновили злітаність і навички за видами льотної підготовки.

Льотний склад удосконалював майстерність за такими видами підготовки, як повітряні бої з винищувачами, складний пілотаж, виконання заходу на посадку в складних метеоумовах.

Також авіатори вдосконалили свій професіоналізм і маневреність у виконанні польотів вночі: перехоплення винищувачів у хмарах і відпрацювання техніки пілотування на малій висоті.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Кожна льотна зміна для авіаційної бригади це не лише вдосконалення бойової майстерності та навченості, але і підвищення професійного рівня інженерно-авіаційної служби, групи керівництва польотів і підрозділів наземного забезпечення.

Нагадаємо, на Миколаївщині авіація відпрацювала евакуацію і десантування.
Як ми повідомляли раніше, на Херсонщині відбулися навчання з протидії диверсійно-розвідувальним групам..
Усі фото: wing.com.ua.
Суспільство

Вийшов офіційний трейлер фільму-призера Венеційського кінофестивалю – драми «Погані дороги».
Про це повідомили у пресслужбі Держкіно України.
Картина, що є повнометражним режисерським дебютом відомої драматургині та сценаристки Наталки Ворожбит, вийде у широкий кінотеатральний прокат 1 квітня 2021 року.
Стрічка складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Світова прем’єра драми «Погані дороги» відбулася у програмі «Тиждень критики» Венеційського кінофестивалю у 2020 році, де вона була відзначена другою за престижністю нагородою – премією Circolo del Cinema di Verona як «Найбільш інноваційна стрічка в конкурсі».

Нагадаємо, вийшов тизер-трейлер анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня».
Усі фото: usfa.gov.ua.