Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Миколаєві для річкових перевезень створили нове судно на сонячних панелях (ФОТО)

Опубліковано

У Миколаєві розробили нове судно задля відновлення річкових пасажирських перевезень. Про це повідомляється на сторінці Миколаїв – місто корабелів у фейсбуці.

Річковий транспортний засіб на електричному ходу створила компанія «Річковий трамвайчик Миколаїв».

“Компанія «Річковий трамвайчик Миколаїв» ґрунтуючись на п’ятирічному досвіді роботи у галузі пасажирських перевезень водним транспортом, разом з провідними конструкторами та суднобудівниками міста Миколаєва створили новаторське маломірне пасажирське судно «Фарад» з електричним силовим приводом”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Українські конструктори допомогли у створенні швидкісного судна забезпечення яхт (ФОТО)

Зазначається, що мета проєкту – відродити регулярні пасажирські перевезення у акваторіях річок Південний Буг та Інгул в місті Миколаєві, використовуючи маломірні судна (катамарани) на електричному ході.

Технічні характеристики

  • Довжина, м – 10.0
  • Ширина, м – 2.8
  • Осадка, м – 0.5
  • Двигун, кВт – 15
  • Швидкість, вуз (км/г) – 8 (15)
  • Запас ходу на сонці, годин – 5
  • Запас ходу без сонця, годин – 3
  • Корисне навантаження, кг – 3000
  • Батарея, кВт-ч – 40
  • Сонячні панелі – 47 високоефективних гнучких панелей 110 Вт кожна / всі – 5 кВт

Де можна використовувати судно?

З невеликою осадкою усього 0,5 м, судно має можливість працювати в неглибоких акваторіях, дрібних маринах, яхт-клубах – це ключові райони, які в іншому випадку залишилися б недоступними. Кіль «Фарада» посилений, що захищає судно від випадкового пошкодження на мілкому узбережжі і дозволяє йому підходити на піщані берегові лінії. Конструкція судна дозволяє при номінальній вазі у 2 тони мати корисну вантажопідйомність 3000 кг для пасажирів та вантажів.

Фото: facebook.com/MykolaivShipbuilding

Конструктивне рішення катамарану «Фарад» є безперечно кращим і 100% екологічним альтернативним рішенням для водних пасажирських перевезень та дозвілля. Палуба простора і повністю трансформується, передбачає різне розташування сидінь для різних потреб. «Фарад» має великий дах для розташування сонячних панелей, які живлять батареї та забезпечує комфорт для пасажирів у будь-яку пору року. Судно комплектується зйомним тентом, який дозволяє здійснювати пасажирські перевезення протягом усієї навігації з березня по листопад.

Як працює?

З першого креслення катер «Фарад» був спеціально розроблений для руху від електричної силової установки. Легка, жорстка та довговічна конструкція з АМг сплаву, велика площа сонячних панелей та спеціально розроблена форма корпусу судна є головними факторами для тривалої автономної роботи. З встановленими сучасними батареями ємністю 40 кВт-г, «Фарад» на крейсерській швидкості 8 вуз (15 км/г) здатен працювати безперервно близько трьох годин без використання сонячних панелей. В сонячний день потужність генерації панелей сягає 5 кВт, що збільшує автономність ходу. Для забезпечення цілодобової експлуатації електричного катера необхідно забезпечити 10 кВт трьох-фазні берегові зарядні станції.

Електричний катер «Фарад» розроблений для приватних та комерційних операторів, а також для урядових і науково-дослідних проектів. В результаті таких компактних розмірів судно можна легко перевозити в будь-які віддалені райони.

Електрична силова установка катеру «Фарад» є його невід’ємною частиною. Катер може бути використаний як мобільна електрична станція і здатен генерувати близько 5 кВт енергії. Електрична частина спроектована і реалізована згідно світових стандартів за допомогою якісних компонентів світових виробників.

Основні переваги

Переваги використання катамарану «Фарад»:

– Використовується відновлювальний тип енергії, що дозволяє річковим регулярним перевезенням бути рентабельними та бути доступними для людей.

– Такий вид транспорту не використовує палива, не має викидів СО2. Отже надає змогу скоротити вплив на довкілля та зменшити витрати енергії корисних копалин, а також запобігає викиду парникових газів.

– В умовах незадовільного стану інфраструктури гідротехнічних споруд, даний тип судна не потребує коштовних робіт по налагодженню причалів.

– Особливості конструкції катамарану, технічних рішень та використаних матеріалів і компонентів дозволяють створити сучасний високотехнологічний продукт з великою доданою вартістю, який здатен конкурувати з кращими зразками світового суднобудування.

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі