Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
dsc 2431 dsc 2431

Економіка

У Миколаєві будують одне з найбільших суден в історії незалежної України

Опубліковано

У Миколаєві на суднобудівному заводі “Нібулон” на різних стадіях готовності перебуває три замовлення, серед яких – одне з найбільших суден в історії підприємства та незалежної України судно – 140-метрове судно-перевантажувач. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

“У машинному відділенні готуються до встановлення фундаменти головних дизель-генераторів. Активно виготовляються необхідні комплектуючі 140-метрового перевантажувача і на інших дільницях заводу, зокрема в монтажно-трубній та механо-слюсарній, у цеху металообробки та збірно-секційному цеху”, – повідомили у прес-службі.

Також триває будівництво третього буксиру проекту POSS-115. На судні тривають добудівні роботи, зокрема в машинному відділенні проводиться монтаж трубопроводів та гідравлічні випробування загальносуднових систем. Водночас розпочато виготовлення та встановлення труб систем обслуговування енергетичної установки, ведуться роботи з монтажу пристрою підйому ходової рубки, в якій йде підготовка до зашивки та встановлення пульта судноводіння. Спеціалісти електромонтажної дільниці завершують підключення головного розподільного щита.

Читайте також: У Миколаєві будують танкер для голландської компанії

Тим часом у житловій частині буксира встановлюються панелі зашиття, ведеться укладання кахельної плитки в санітарних блоках, на камбузі і в пральні.

Четвертий буксир проекту POSS-115  є завершальним у черговій серії суднобудівних замовлень цього проекту, передбачених виробничою програмою на 2018-2019 рр.. Тут встановлюється приварне насичення і вентиляція, розпочато виготовлення і монтаж труб під ізоляцію і зашиття. Разом із цим суднобудівники проводять підготовчі роботи до встановлення гвинто-рульових колонок та устаткування машинного відділення.

Читайте також: Від банкрутства до мільйонного прибутку: Топ-7 відроджених заводів України

Така активна реалізація суднобудівної програми компанії є, у свою чергу, позитивним сигналом для українських металургів. Уже в найближчі роки нібулонівський флот складатиме 100 суден, збудованих з українського металу та працюючих з українським екіпажем, під українським прапором на водних шляхах нашої країни.

Що відомо про завод?

У серпні 2012 року компанія “НІБУЛОН” придбала основні фонди та майновий комплекс Миколаївського суднобудівного заводу “Лиман”. У вересні на його базі було створено новий підрозділ компанії, спрямований на суднобудування і судноремонт, – суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН».

В січні 2017 року у рамках співробітництва з Європейським інвестиційним банком було завершено перший етап модернізації виробничих потужностей підприємства, зокрема, будівництво нового цеху металообробки та складу металу з ділянкою очистки та ґрунтовки металу із загальним обсягом одночасного зберігання металопрокату 10 000 тонн.

Читайте також: На Запоріжжі будують зерновий термінал

В травні 2017 року компанія завершила перший етап модернізації, у рамках якого було введено в експлуатацію автоматичну лінію очищення і ґрунтування металопрокату та цех металообробки з машинами плазмової і газової різки. Таким чином, компанія вийшла в лідери регіону за рівнем оснащеності суднобудівних потужностей.

14 листопада 2017 року на суднобудівному заводі компанії введено в експлуатацію новий збірно-секційний цех для будівництва суден, зведений у рамках масштабної реконструкції підприємства та за підтримки Європейського інвестиційного банку. Збірно-секційний цех оснащено чотирма мостовими радіокерованими кранами вантажопідйомністю по 10 т кожний та сучасним зварювальним обладнанням. Таким чином, тільки новий цех завдяки своїм потужностями виготовлятиме близько 4000 т металоконструкцій на рік.

Завдяки модернізації стапельного майданчика, суднобудівний завод отримав можливість будувати судна довжиною до 140 м. Майже одночасно з завершенням реконструкції, 23 травня 2018 року, на заводі закладено судно пр. П-140 для перевантаження у морі довжиною 139.5 метрів та вантажопідйомністю 10000 т. Таким чином, враховуючи попередні етапи автоматизації та механізації корпусообробного виробництва, технічні спроможності суднобудівного заводу “Нібулон” наразі відповідають найкращим світовим взірцям.


Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: