Суспільство
У Музеї Ханенків можна побачити унікальну скульптуру «Фонтан виснаження»
У Музеї Ханенків в Києві виставили унікальний «Фонтан виснаження» Павла Макова. Скульптура експонуватиметься з 3 червня до 30 липня.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці події.
Скульптура «Фонтан виснаження» унікальна та має тривалу історію.
Фонтан був задуманий художником у 1994 році та мав багато версій – від малюнків, офортів, книжок і незакінчених моделей до першого завершеного варіанту з поданою всередину водою.
«Фонтан виснаження» був показаний на 59-й Венеційській бієнале у 2022 році. Тоді скульптура харківського художника Павла Макова стала центральною частиною українського павільйону.
Фонтан виступав як образ виснаження на екологічному, політичному та культурному рівнях і відповідав на водні ритми Венеції — міста, яке йде під воду і показує перебіг нового кліматичного режиму.
Про Ідею
Скульптура «Фонтан виснаження» – вертикальна платформа із вмонтованими у неї бронзовими лійками, розташованими у формі піраміди. Насос у цій «стіні» та невеликий басейн забезпечують кругообіг води, яка поступово спадає донизу та непомітно для глядача піднімається вгору. Якщо верхні лійки скульптури завжди наповнюються, то у нижні вода майже не потрапляє. Це символізує виснаження на особистому та глобальному рівнях.
Читайте також: «Купуєш мапу в Німеччині, а там Крим – спірна територія». Українець викрив масштабну ІПСО росіян в Європі. Як йому це вдалося
Ідея скульптури з’явилась у Макова в 1994 році, коли у Харкові занепадала міська інфраструктура, а фонтани не працювали. Художник звернувся до мотиву води та виснаження ресурсів. Місце впадання річки Лопань у річку Харків візуально нагадало йому образ лійки із двома трубками для виходу води. Перша чотириярусна версія «фонтану» з’явилась 1996 року.
Впродовж 28 років інтерпретація ідеї змінювалась. Повномасштабне вторгнення Росії не змінило ідею виснаження демократичного суспільства, але змінило погляд на неї.
Про музей
Музей імені Богдана та Варвари Ханенків – художній музей у Києві, що вважається найбільшим збірником зарубіжного мистецтва в Україні. Раніше музей називався Київський музей західного і східного мистецтва.
Він презентує найзначніші колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні. «Серцем» музею є художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків – видатних українських колекціонерів та благодійників кінця 19 – початку 20 століття.
Сьогодні колекція музею містить оригінальні твори живопису європейських майстрів, як-от: Пітера Пауля Рубенса, Джентіле Белліні, Хуана Сурбарана, Жака-Луї Давіда, Франсуа Буше.
Нагадаємо, Київським музеєм Ханенків відтепер можна прогулятися онлайн.
Також ми повідомляли, що на Google Arts&Culture представили оцифровані експонати музею історії України.
Фото: facebook.com/a.avdeenko.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Коментарі