Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Microsoft Flight Simulator став доступний віртуальний політ на українській «Мрії»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В авіасимуляторі Microsoft Flight Simulator з’явилося доповнення з українським літаком «Мрія». Пограти в гру та відчути себе пілотом Ан-225 можна на Xbox, PC та у Steam.

Про це повідомили у фейсбуці ДП «Антонов».

Зазначається, що проєкт став можливим завдяки злагодженій та інтенсивній роботі команди Microsoft Flight Simulator спільно з проєктною командою «Антонова», сприяння Міністерства цифрової трансформації України і підтримки та експертизи наших пілотів і інженерів, які допомогли зробити поведінку літака реалістичнішою.

Командир екіпажу Ан-225, шеф-пілот Дмитро Антонов та пілоти Кирило Волегов, Євген Башинський, штурман Сергій Нечаєв мали змогу протестувати цифрову «Мрію» на реалістичність польоту.

Читайте такожКулькова ручка стала моєю зброєю. Донецький художник Олександр Жильцов про війну, творчість та допомогу армії

«Відновлення авіалегенди було непростим та тривалим процесом, над яким працювали кілька кваліфікованих команд з усього світу. Багато годин роботи розробки моделі, запис звуку, детальний дизайн – усе для того, щоб кожен зміг максимально реалістично відчути себе у ролі пілота найбільшого у світі літака, почути звук його двигунів, оглянути кабіну і вантажну рампу», — розповіли в пресслужбі держпідприємства.

В «Антонові» розповіли, що компанія Microsoft вирішила направити усі кошти від продажу доповнення Mryia add-on на спеціальний рахунок для відбудови Ан-225.

«Встановлюйте Microsoft Flight Simulator та на власному досвіді відчуйте захват від польоту на легенді ― Ан-225 «Мрія». Підійміть свою «Мрію» у небо», — закликали в компанії.

Як створювали цифрову Мрію?

Як повідомили у Мінцифри, над створенням цифрової «Мрії» працювали розробники, пілоти та інженери з різних країн. Вони створили детальну копію справжнього літака, з ідентичним дизайном та навіть звуками мотора.

Реалістичність польоту на цифровому літаку протестували справжні пілоти української «Мрії» Дмитро Антонов, Кирило Волегов, Сергій Нечаєв та Євген Башинський. Усе для того, щоб гравець максимально реалістично почувався за штурвалом авіалегенди. 

Читайте такожTrash is Fun! Сумські підлітки створили комп’ютерну гру про екологію, аби навчити українців сортувати сміття

Авіасимулятор від Microsoft дозволяє спробувати себе у ролі пілота літака. Усі ландшафти і краєвиди у грі ідентичні реальним. Гравець симулятора керує справжнім штурвалом та панеллю приладів. Перед початком гри необхідно обрати літак. Відтепер кожен охочий зможе підняти в небо і «Мрію». 

Як пограти?

Спробувати себе у ролі пілота «Мрії» можна просто зараз. Авіасимулятор доступний для Xbox, PC та у Steam. Завантажуйте гру за посиланням

Довідка

Microsoft Flight Simulator — серія цивільних авіасимуляторів, що випускаються корпорацією Microsoft. Від багатьох серій авіасимуляторів MSFS відрізняється досить реалістичною фізикою нормального польоту, і, як наслідок, великою складністю управління літаком. Наявність практично всіх великих аеропортів світу з реалістичними даними, реальним ландшафтом, погодними умовами, відмінною графікою роблять цю серію симуляторів однією з кращих у своєму класі.

Читайте такожTrash is Fun! Сумські підлітки створили комп’ютерну гру про екологію, аби навчити українців сортувати сміття

В іграх передбачені використання автопілота, диспетчерський супровід і можливість завантаження реальних погодних умов для польоту з Інтернету. В серії присутній трафік літаків, що літають за розкладом та під управлінням служб УВС. Також є вбудовані засоби аналізу польоту, повтор. Є курс навчання.

Нагадаємо, через три дні після повномасштабного вторгнення Росії в Україну стало відомо про знищення літака «Мрія». Це сталося в результаті атаки РФ на аеропорт в Гостомелі. Наприкінці березня 2022 року в компанії «Антонов» заявили про намір відновити «Мрію» і закликали світ надати допомогу в реалізації ініціативи.

Раніше ми повідомляли, що випускник КПІ створив відеогру про вторгнення росії в Україну.

Фото: facebook.com/antonov.company.

Суспільство

На Рівненщині майстер виготовляє прилади нічного бачення для автомобілів ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

 На Рівненщині радіомеханік Віктор Стасюк виготовляє прилади нічного бачення для автомобілів ЗСУ.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Рівненської обласної військової адміністрації.

Перші 10 виробів вже передали на фронт. Їх випробували наші військові.

Майстер допомагає українським захисникам із 2014 року. Після повномасштабного вторгнення включився у процес допомоги ще активніше. Чоловік виготовляв павербанки з використаних електронних сигарет, з акумуляторів від ноутбуків, майстрував буржуйки, робив ліхтарі.

А коли дізнався, що захисники потребують прилади нічного бачення, взявся за них.

Дивіться відеоДружина військового шиє спорядження для захисників

Використовує для цього автомобільні монітори, аналогові камери, акумуляторні батареї та інші комплектуючі. І його вироби пройшли випробування.

«Хлопці на передовій їздять на завдання і в темну пору доби. Це доволі складно. Адже увімкнути фари, щоб освітити дорогу, не можуть, – небезпечно, бо їх помітять здалеку. Тому потрібен інший спосіб. А ось прилад нічного бачення дозволяє їхати в темряві. Звичайно, не на великій швидкості, але дорогу при цьому видно», -— пояснює Віктор Стасюк.

Читайте такожНе «село», а простір для можливостей. Як змінити громаду своїми руками? Три приклади з Бобрицької ТГ на Черкащині

Військовим розробка сподобалася. Ті, хто спробував прилад в роботі, просять ще. Тож майстер працює над новою партією.

Нагадаємо, на Прикарпатті коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон».

Окрім того, волонтери виготовляють меблі з ящиків від снарядів.

Фото: facebook.com/AFUkraine.

Читати далі

Суспільство

На Буковині оновлюють дорогу до пункту пропуску з Румунією (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Дорожники оновлюють у Чернівецькій області трасу до пункту пропуску з Румунією «Шепіт – Ізвоареле Сучевей».

Про це повідомили у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.

За інформацією, дорожня техніка працює на 2-кілометровій ділянці автошляху Т-26-01 «Чернівці – Вашківці – Путила – КПП “Руська”» з під’їздом до КПП «Шепіт» у високогір’ї буковинських Карпат.

Реконструкція під’їзної дороги створить можливість відновлення роботи КПП «Шепіт» після його модернізації.

Зазначається, що реконструкція дороги у високогір’ї – складний багатоетапний процес. Дорога буде розширена, відповідатиме сучасним параметрам навантаженням. Буде облаштована належна інфраструктура, щоб проїзд транспорту і рух пішоходів був комфортний та безпечний. Запорукою цього є ремонт 2 мостів, де зараз працює спецтехніка.

Читайте такожВідновили знищений бізнес і виходять на ринок США. Кейс українського бренду свічок WOOD MOOD

На об’єкті вже фінішувало перевлаштування освітлення дороги, двох водопропускних труб і двох приймальних колодязів.

Реконструкція здійснюється за міжнародним проєктом «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці – Сучава (Шепіт – Ізвоареле Сучевей)» у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020.

Нагадаємо, на Буковині облаштовують 120-метровий тимчасовий міст, переданий з Норвегії.

Фото: facebook.com/agency.for.restoration.

Читати далі

Суспільство

Безпілотник Bayraktar з українським двигуном успішно пройшов нові випробування (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Безпілотний військовий літак Bayraktar KIZILELMA успішно перевірив ідентифікаційну систему на середній висоті.

Про це повідомив у твітері співвласник компанії Baykar Сельчук Байрактар.

Винищувач «Байрактар» здійснив свій третій політ у навчально-випробувальному центрі AKINCI.

«Bayraktar KIZILELMA успішно завершив випробування системи ідентифікації середньої висоти. Це був третій тест, який ми проводили», – зазначив технічний директор компанії Baykar.

Відомо, що безпілотний винищувач Bayraktar Kızılelma оснащений турбореактивним двигуном АІ-25ТЛТ українського виробництва.

Дивіться відео: Бойова медикиня із Нової Зеландії служить на передовій в Україні

Нагадаємо, у лютому 2022 року Україна і Туреччина підписали угоду про спільне виробництво безпілотників. Згодом стало відомо, що що турецька компанія побудує в Україні не просто завод, а дослідницький центр.

На початку серпня 2022 року стало відомо, що виробник «Байрактарів» зареєстрував компанію в Україні та придбав ділянку для зведення майбутнього центру.

Згодом представили концепт українського заводу з виробництва дронів Bayraktar.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство4 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство7 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...