Суспільство
У Львові відремонтували укриття, де можуть перебувати 300 людей (ВІДЕО)
У Львові на вулиці Городоцькій відновили укриття, яке не діяло 64 роки. Фахівці провели сучасні комунікації та встановили спеціальну систему автоматичного відкриття дверей. В укритті, площею 215 кв м, може поміститися до 300 людей.
Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.
В укритті облаштували різні зони, зокрема для дітей та комфортного відпочинку.
Ремонтні роботи розпочали в липні 2023 року. В укритті не було жодних комунікацій – ні каналізації, ні водопостачання, ні освітлення, старі мережі прогнили. Тому провели каналізацію і водопостачання, повністю зробили освітлення і нову вентиляцію, відновили стіни, збудували нові входи і зробили поручні, залили так звану промислову підлогу, встановили електричні батареї. А також уже провели інтернет.
Читайте також: Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів
В укритті встановили нові двері, а технологічна українська компанія Ajax Systems безплатно для міста обладнала їх спеціальними замками і датчиками, завдяки яким під час тривоги вони відчиняються і зачиняються автоматично.
Для найменших відвідувачів в укритті облаштували дитячий куточок, де можна погратися та цікаво і з користю провести час. А для дорослих обладнали окремі функціональні зони та місця відпочинку. Розробкою дизайну та оформленням укриття всередині займався відділ промоції Львівської міської ради. Додатково в укритті облаштували чотири санвузли, два умивальники і диспенсери для рушників, зробили запаси бутельованої води.
Загальна вартість усіх робіт склала 2,6 млн грн.
Під час робіт із цього приміщення вивезли близько 30 тонн сміття. Це і старі речі, сухі гілки та дошки, і різне будівельне сміття.
Нагадаємо, на Київщині відремонтували укриття, де одночасно можуть перебувати 400 дітей.
Раніше ми повідомляли, що на Київщині облаштували унікальний клас в укритті. Бомбосховище виконує дві функції – безпеки й освіт.
Окрім того, у Києві з’явилося укриття з автоматичним відкриттям дверей від виробника систем безпеки Ajax.
Фото: Львівська міська рада.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі