Суспільство
У Львові стартує Lviv Urban Forum. Що в програмі та як взяти участь
У Львові 28-30 червня відбудеться Lviv Urban Forum, де провідні архітектори й урбаністи світу дискутуватимуть про цінності й стандарти відбудови України.
Про це повідомляє ШоТам.
Lviv Urban Forum відбудеться у Львові 28-30 червня та об’єднає людей, які щодня ухвалюють рішення і від яких залежить, як розвиватимуться українські громади, зокрема:
- мерів і головних архітекторів міст;
- міських планувальників;
- урядовців;
- професіоналів містобудівної справи;
- студентів і науковців.
«Сьогодні ми маємо шанс переосмислити та позбутися застарілих і часто шкідливих практик міського планування, натомість закласти надійний фундамент – себто цінності, на основі яких розвиватимемо наші міста і села», – кажуть організатори.
Читайте також: Одеса – лідер українства? Постаті й товариства, що протистояли імперії
На форумі будуть обговорювати зокрема такі питання:
- Яку стратегію розвитку обрати громадам, що втратили свій найцінніший ресурс – людей?
- Як оптимізувати бюджет і ресурси, щоб створювати недорогі, але ефективні рішення?
- Що відбувається з українським містобудівним законодавством і що стоїть на заваді його інтеграції з європейським законодавством?
- Як в громадському просторі зберегти пам’ять про події і людей, які творять нашу історію сьогодні?
Завантажити детальну програму Lviv Urban Forum можна за покликанням.
Як взяти участь
Lviv Urban Forum не є комерційним, однак щоб покрити витрати пов’язані з його організацією участь в ньому є платною і складає 3 000 грн, а для студентів – 600 грн. Вартість включає участь у подіях форуму і харчування (вітальну вечерю, обіди і кава-перерви).
Для представників громад – мерів і голів громад, головних архітекторів міста, керівників і працівників профільних департаментів – участь є безкоштовною.
Придбати квиток можна на сайті Lviv Urban Forum.
Нагадаємо, команда архітекторів, дослідників, та урбан пленерів «Урбанина» створила довідник із загальними рекомендаціями з відновлення Ірпеня.
Також ми повідомляли, що українські урбаністи почали розробляти Стратегію повоєнного відродження Маріуполя. До проєкту вже долучилися майже 40 фахівців з усього світу.
Фото: facebook.com/lvivurbanforum
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі
Суспільство
Житловий будинок на вулиці Яблунська, 17 у Бучі, який серйозно постраждав під час російського вторгнення, поступово відбудовують.
Про це повідомили у Службі відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Як пошкодили будинок
Влучання боєприпасів зруйнувало другий і третій під’їзди на верхніх поверхах, пошкодило 10 квартир, сходові клітини, покрівлю, двері та вікна. Зараз будівля активно проходить відновлення.
Що вже зробили
На сьогодні у будинку:
- утеплили фасад;
- встановили нові вікна та балкони;
- замінили покрівлю;
- підсилили несучі стіни металевими конструкціями;
- встановили нові монолітні плити перекриття.
У квартирах відновили міжкімнатні перегородки, стяжку підлоги, тинькування стін та проклали кабельні траси. Уже працюють нові електрощити, сантехніка, а у санвузлах 5 квартир виклали плитку.
Місця загального користування теж привели до ладу та облаштували огородження зелених зон.
Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл
Що планують на 2025 рік
Наступного року у планах:
- капітально відремонтувати ліфти;
- змонтувати систему блискавкозахисту;
- замінити інженерні мережі у підвалі.
Нагадаємо, що у Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО).
Фото: фейсбук Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Коментарі
Суспільство
Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.
Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.
Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.
«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.
Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами
Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва
Коментарі