Суспільство
У Львівській політехніці відреставрували дві унікальні зали (ВІДЕО)
У Львівській політехніці упродовж двох років реставрували дві найкрасивіші зали головного корпусу.
Як повідомляється на сайті вишу, йдеться про відому за різними подіями Актову залу, а також читальну залу старої бібліотеки, яка тепер носитиме ім’я її творця — першого ректора університету Юліана Захарієвича.
“Головне завдання, яке стояло перед нами — повернути втрачений вигляд головного приміщення університету, адже тут колись була зала засідань великого сенату. Разом із командою фахівців ми реставрували малярську та скульптурну декорацію зали, крок за кроком повертаючи їй автентичний вигляд, який у 1884 року реалізував художник і архітектор Іван Долинський, за задумом першого ректора, архітектора Юліана Захарієвича”, — розповів керівник реставраційного проєкту, завідувач кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури та дизайну професор Микола Бевз.
А в 2018 році розпочали реставраційні роботи і приміщення читальної зали старої бібліотеки. У колишній студентській читальній залі збереглися унікальні автентичні меблі з 1878-1880 років, також авторства Юліана Захарієвича та митця Леонарда Марконі. Варто наголосити, що у Європі є лише дві схожих зали в старих італійських університетах.
Масштабність реконструкції — вражає. Розпочалося все з розроблення документації для реставрації всього інтер’єру. Окремо спроєктували і виконали на замовлення величезний дубовий стіл, який оснастили спеціальним обладнанням для ведення конференцій.
За кресленнями Захарієвича, які віднайшли в архівах університету, та давніми фото спроєктували верхній ярус шаф, що був повністю знищений у радянські часи. Його ще належить відтворити. А за старими фотографіями створили світильники — аналоги гасових ламп. Також повністю перестелили підлогу, відтворивши давній малюнок.
Як зазначається, реставраційні роботи в головному корпусі університету є частиною програмних робіт із внесення комплексу будівель Львівської політехніки як унікального архітектурного ансамблю однієї з перших вищих технічних шкіл Європи, зі збереженими історичними будівлями та їх інтер’єрами, до Списку об’єктів Світової cпадщини ЮНЕСКО.
Фото, відео: lpnu.ua
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі