Суспільство
У Львівській політехніці відкрили центр для допомоги ветеранам
Львівська політехніка за підтримки Благодійного фонду «Відкриті очі» компанії SoftServe офіційно відкрила центр ветеранів «Ветеранська служба» у Львові — перший в Україні інклюзивний простір на базі університету.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі компанії SoftServe.
Зазначається, що у новому Центрі ветерани та військовослужбовці, які повернулися з АТО/ООС чи інших місць бойових дій, зможуть ресоціалізуватись та інтегруватись в навчальний процес, а також отримати необхідну психологічну допомогу.
Працівники центру ветеранів «Ветеранська служба» допомагатимуть зі вступом до навчального закладу, організовуватимуть психологічні консультації, реабілітації та зустрічі з іншими спеціалістами. Для студентів-ветеранів стартує менторська програма.
«Нас надихнув проект коледжу Фредеріка Ком’юніті (Меріленд, США), який є першим навчальним закладом у світі, що створив ветеранський центр. Згодом, за прикладом коледжу, усі американські університети взяли за обов’язок робити такі проекти. Ми мали змогу поспілкуватись із американськими викладачами та студентами центру і зрозуміли, що хочемо реалізувати такий проект в Україні», – розповіла кураторка проекту, старший викладач НУ «Львівська політехніка» Олеся Бік.
Читайте також: Зі сцени – на війну, з війни – на сцену. Актор Олег Шульга про театр, кіно та реабілітацію українських бійців через вистави
Додатково в Центрі ветерани зможуть отримати низку безоплатних послуг, а саме:
- оформлення навчальних пільг для ветеранів,
- юридичну підтримку та консультування,
- академічну підтримку та планування навчання,
- особисте дорадництво та скерування до необхідних служб та ресурсів,
- активності,
- спрямовані на вирішення проблем, які впливають на процеси ресоціалізації та повернення до мирного життя.
Відкриття ветеранського центру є ідеєю та проєктом Львівської політехніки, проте компанія SoftServe долучилась до реалізації та співфінансування облаштування центру.
«Світова практика об’єднує бізнес та державу в післявоєнних країнах, вчить нас звертати увагу на стан наших захисників після повернення у мирне життя. Тема ресоціалізації та допомоги з адаптації ветеранів є надзвичайно актуальною в Україні. Центр, який ми допомогли відкрити, може стати початком і гарним прикладом для інших університетів та компаній, адже проблема гостра і за роки війни лише поглиблюється. Роль соціально-відповідального бізнесу тут – зробити свій крок назустріч. Це найменше, як ми можемо віддячити нашим захисникам», – наголосив співзасновник та член Ради директорів SoftServe Тарас Вервега.
Центр ветеранів «Ветеранська служба» має власне приміщення у першому навчальному корпусі НУ «Львівська політехніка», з кімнатами для навчання, відпочинку та терапій. Освітній напрямок є пріоритетним в соціальній відповідальності і SoftServe системно працює над створенням нових можливостей та навчальних рішень на національному, місцевому та корпоративному рівнях.
Про Благодійний Фонд «Відкриті очі»
У 2014 році у SoftServe був заснований корпоративний Благодійний фонд «Відкриті очі». На початку Фонд відігравав роль внутрішнього майданчика для збору коштів та реалізації благодійних проектів працівників компанії, до яких вони також долучались як волонтери. У 2017 році фандрайзингова платформа Фонду www.openeyes.org.ua стала відкритою для зовнішніх донорів. З цього часу не лише працівники SoftServe, але й усі охочі мають можливість долучатися до фінансування благодійних ініціатив Фонду.
Нагадаємо, на Донеччині впроваджують проєкт адаптації для ветеранів російсько-української війни.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі