Технології
У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме
На даху пологового відділення почали монтувати сонячну електростанцію (СЕС). Це зробить заклад більш енергонезалежним та забезпечить електрикою під час ймовірних відключень узимку.
Про це повідомили у громадській організації «Екодія».
Електростанція матиме потужність 20 кВт й вироблятиме до 24000 кВт-год електроенергії на рік. СЕС буде оснащена акумуляторами на 10,6 кВт-год, які зберігатимуть енергію вночі або під час перебоїв у центральній мережі.
«Цей проєкт не лише забезпечить лікарню стабільним джерелом енергії, але й сприятиме екологічному розвитку регіону, а також надасть приклад іншим громадам щодо можливостей впровадження відновлюваних джерел енергії», — зазначила Дарина Ярошовець, фахівчиня з енергетичної політики «Екодії».
Читайте також: В Україні з’явиться перше енергонезалежне місто
Як говорить фахівчиня, обрана СЕС у майбутньому дозволить налаштувати роботу станції за механізмом «net billing». Це означає, що генеровану енергію можна буде використовувати для власних потреб, а надлишок відправляти у зовнішню мережу. Якщо лікарня буде споживати менше енергії, аніж виробляє, то надлишок можна передати в мережу ПрАТ «Волиньобленерго» й отримати фінансову компенсації за тарифом.
Лікарня Нововолинська є однією з найбільших медичних установ у регіоні. За даними медиків, у 2023 році тут надали допомогу близько 165 тисячам пацієнтів, а за перші 6 місяців 2024 року — понад 88 тисячам. За 2023 рік у цій лікарні народилися 442 дитини, а за шість місяців цього року — 182 дитини.
Проєкт із забезпечення лікарень СЕС реалізується українськими громадськими організаціями «Екодія», «Екоклуб» та благодійними фондами «Energy Act for Ukraine» і «RePower Ukraine». Він проходить у межах ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України». Ініціативу виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. Місто Нововолинськ обрали серед понад 600 заявок. У планах громадських організацій — встановити подібні електростанції ще в 14 громадах.
«Екодія» працює над питанням трансформації вугільних регіонів уже шість років та встановлює СЕС саме у шахтарських громадах. Наступним містом, де встановлять сонячну електростанцію, стане Червоноград Львівської області.
Нагадаємо, у серпні заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук повідомила, що до кінця наступного року на всіх громадських будівлях будуть встановлені сонячні панелі із системами зберігання енергії.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі