Технології
У Львові встановлять контейнери для органічних відходів
У Львові сміттєві майданчики біля житлових будинків обладнають спеціальними контейнерами для збору харчових відходів. Як уточнили у департаменті з питань поводження з відходами міськради, баки для органіки з’являться лише у Франківському районі обласного центру у межах комунального підприємства “Південне” до 1 березня, передає Львівський портал.
Відтак до 1 березня контейнери для харчових відходів встановлять на сміттєвих майданчиках біля 9 житлових будинків: на вул. В. Великого, 65, 79, 83-89, 85-А, 91, 113 і 117, а також на вул. Наукова, 54-А та Симоненка, 3.
Читайте також: У Києві зведуть перший в Україні сміттєпереробний завод. Коли він запрацює?
До весни баки для органіки мають з’явитися і на міських майданчиках для збору великогабаритних і дрібних будівельних відходів, що на вул. Льва, 4-А і на вул. Жовківській, 18.
На компостери – понад 2,6 млн грн.
Органічні відходи збиратиме і возитиме до компостерів окремий сміттєвоз “Львівспецкомунтрансу”. Передбачається, що станція компостування розташується поруч із майбутнім сміттєпереробним заводом на вулиці Пластовій, 13.
На купівлю двох компостерів, які вміщатимуть до 20 тонн відходів і на 90% зменшуватимуть неприємний запах, у бюджеті Львова передбачили понад 2,6 млн грн.
Читайте також: Тернополян зобов’язали сортувати сміття
Пілотний проект зі збору харчових і садових відходів передбачає використання компосту на власні потреби міста, пояснюють у департаменті з питань поводження з відходами, додаючи, що рішення щодо реалізації добрива населенню може бути розглянуте після аналізу проекту.
Зазначимо, що баки для збору органіки до 1 березня встановлять не лише біля визначених будинків у Франківському районі, а й на міських майданчиках для збору великогабаритних і дрібних будівельних відходів, що на вул. Льва, 4-А і на вул. Жовківській, 18.
Коли саме в інших районах Львова з’являться окремі контейнери для органіки, поки невідомо, адже для цього потрібне окреме рішення мерії. Наразі біля будинків львів’ян є баки для роздільного збору скла, пластику, змішаних відходів, подекуди є ще облаштовані контейнери для паперу.
Технології
На Харківщині презентували нову машину для механізованого розмінування регіону на базі Центру координації протимінної діяльності при Харківській ОВА.
Про це повідомив очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Особливості машини
Техніку створили харківські інженери на основі української техніки. Вона відповідає європейським стандартам безпеки та ефективності. Машина коштує 450 тисяч євро, що, за словами Синєгубова, утричі дешевше за імпортні аналоги.
Читайте також: Бійці ГУР евакуювали зі Зміїного 15 кошенят та котів (ФОТО)
Нову техніку ремонтуватимуть дешевше й оперативніше, тому що запчастини та компоненти до неї виробляють в Україні.
Фахівці оснастили машину для розмінування:
- двигуном потужністю 320 кінських сил;
- гусеничними та опорними котками;
- гідравлічною системою (вона дозволяє підіймати робочий механізм та заїжджати машині на трал для транспортування).
Як працюватиме техніка
Робочий механізм можна обладнати змінними деталями: ланцюгами з молотками або фрезою для заглиблення у ґрунт на глибину до 30 сантиметрів. Це дозволятиме знищувати боєприпаси, зокрема протитанкові міни.
Читайте також: Зв’язок на полі бою: в «Армія+» запустили нове навчання (ВІДЕО)
«Завдяки такій техніці ми зможемо пришвидшити цей процес, убезпечити саперів та симулювати розвиток українського виробника. Готові ділитися досвідом Харківщини на всеукраїнському рівні, адже виклики з розмінуванням актуальні не тільки в нашій області», — написав керівник Харківської ОВА.
Раніше ми писали, що через Дію можна буде зареєструвати операторів з розмінування: що зміниться.
Фото: пресслужба ХОВА
Коментарі
Технології
Які сервіси з’являться на порталі
- Первинна сертифікація;
- повторна сертифікація;
- розширення сфери сертифікації.
Коментарі