Суспільство
У Львові вперше провели операцію з пересадки серця
Уночі у суботу, 4 липня, у міській клінічній лікарні швидкої допомоги Львова вперше провели трансплантацію серця: це перша така операція у Львові і третя в Україні за останні 15 років.
Про це пише Zaxid.net.
Зазначається, що дві попередні такі були у Ковельській районній лікарні Волинської області.
Відомо, що донором, у якого забрали серце, став 58-річний львів’янин, який отримав важку черепно-мозкову травму унаслідок падіння з висоти. Після спроб врятувати життя чоловіка львівські лікарі констатували у нього смерть мозку, що є прямим показом до трансплантації, а його мама і сестра дали згоду на забір органів – серця і нирок, аби ті подарували можливість жити іншим людям.
Нове серце отримав 57-річний житель міста Коростень Житомирської області, якого п’ять років тому вразив інфаркт. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого виходу, окрім пересадження, чоловік не мав.
Читайте також: Сімейний лікар на Черкащині отримує зарплату як в айтішника (ВІДЕО)
Здорове донорське серце львівські лікарі йому трансплантували спільно з командою київського Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим, який спеціально прибув до Львова.
«Я безмежно вдячний усім, завдяки кому відбулися ці історичні для Львова операції: співробітникам Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, які на ногах уже третю добу, команді Інституту серця, яка готова кидати всі справи і їхати за сотні кілометрів, аби врятувати людині життя, іншим нашим колегам і однодумцям. Та особлива подяка – рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком для одразу трьох людей і, повірте, кожен із них перед операцією дякував вам і дякуватиме усе життя!», – зазначив головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук.
Зі слів головлікаря, такі операції – це шанс для українців, щоб вони у подальшому не їхали за кордон, а мали змогу отримати життєво необхідні їм органи у своїй державі.
Читайте також: Телемедицина – це не Кашпіровський. Як українці консультуються з лікарями через додаток
Нагадаємо, онлайн-хаб Doc.ua презентував нове позиціювання і мобільний застосунок.
Як ми повідомляли раніше, у Києві запрацював безкоштовний діагностичний центр.
Усі фото: zaxid.net.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі