

Суспільство
У Львові створюють Першу муніципальну галерею
У Львові на вулиці Стефаника працюють над створенням Муніципального мистецького центру.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Зазначається, що 300 м кв. багатофункціонального простору міститиме галерею, лекторій, медіатеку, книгарню, кав’ярню і художню майстерню. Інвестиція міста — 8,7 млн грн.
Очікується, що молоді художники зможуть себе проявити, малювати хороші картини і виставляти їх.
Розташування
Специфіка Муніципальної галереї детермінована вдалим розташуванням та технічними параметрами приміщення. В оточенні Наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, Картинної галереї ім. Б. Возницького, Lem Station та Urban бібліотеки Муніципальна галерея стане осердям цілого кварталу з культурним вектором діяльності.
Читайте також: Сучасна Роксолана: як українка запустила соцмережу для мусульманок і отримала $40 тис інвестицій
Майбутній муніципальний мистецький центр розташований на першому поверсі неоготичної кам’яниці Леона Сапіги. Це перший у Львові багатоквартирний будинок, зведений у 70-х роках XIX століття для дружини видатного підприємця. Його архітектором був Адольф Кун, який також збудував Палац Сапігів та окремі будівлі у комплексі Кульпарківської лікарні.

Ремонт приміщення
У приміщенні центру триває ремонт, розчищають автентичні розписи. Під час ремонту знайшли кахлі, виготовлені кахлярнею Потоцьких, а також керамічні наріжники, схожі до тих, що виготовляв Іван Левинський. Окрім того, тут відреставрують фасад та облаштують подвір’я.
Читайте також: Відпустка 2020: три туроператори про те, чого чекати від подорожей Україною
Роботи тут здійснює одразу 5 підрядників, які проводять 5 видів робіт: реставрація фасаду, ремонт даху, облаштування внутрішнього дворику, встановлення пандуса і внутрішніх меблів та облаштування самої галереї.

Місія
Місія Муніципального мистецького центру — підтримувати і популяризувати сучасне мистецтво, дизайн, інноваційні естетичні практики і культурологічні дослідження через спілкування та співпрацю. Адже мистецтво, творче мислення та дослідницькі колаборації майбутнє формують міста.
Читайте також: Причина №19, чому варто підтримати #ШоТам: ми допомагаємо соціальному бізнесу
Це простір для зустрічей, навчання та спілкування, який допомагає розвивати інноваційне й екологічне мислення, надихає на творчість, підтримує таланти і робить львів’ян щасливішими.
Тут на містян чекатимуть виставки, лекції і майстер-класи, кінопокази, концерти, перформанси і культурні подій. Муніципальний мистецький центр об’єднає довкола себе художників, культурологів, музикантів, режисерів та інших представників культурного середовища й індустрій.
Нагадаємо, у Львові збудують унікальний мистецький заклад.
Як ми повідомляли раніше, у Львові підсвітили Церкву святих Бориса і Гліба.
Усі фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ