Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відпустка 2020: три туроператори про те, чого чекати від подорожей Україною

Опубліковано

Ще нещодавно здавалось: літня відпустка 2020 року пролетить повз українців. Аж от послаблення карантину від 5 червня трохи оживило внутрішніх туроператорів. Хоча деякі примудрялись не здавати позиції й під час суворого локдауну: дали можливість мандрівникам бронювати подорожі наперед та проводили онлайн-екскурсії захоплюючими місцинами.

Українські організатори мандрів кажуть: ця ваша відпустка 2020 в Україні може вийти не гіршою за скасовану закордонну.

Які нові подорожі по Україні готують нам агенції цього літа та як карантин позначиться на вартості мандрів – читайте в нашому матеріалі.

Турклуб “Бідняжка” віщує здорожчання турів Україною

<strong>Андрій Рибачок</strong>

Андрій Рибачок

засновник туристичного клубу “Бідняжка” 

 

Каже, з цим карантином опинились в повній дупі. Але не падають духом: продумують нові програми, що зручні як для їхніх мандрівників, так і допоможуть розворушитись самому турклубу. 

Ціни на тури влітку можуть підвищитись

Поки що тільки все розворушилось, і багато експертів у галузі кажуть: відпустка 2020 – це подорожі Україною. Причому фахівці налогошують: буде справжній бум охочих.

Чесно? З нашого досвіду поки що ніякі фактори про цей бум не сповіщають.

Але навіть якщо й так, ми не маємо скористатись ситуацією та підвищувати ціни на тури, оскільки будуємо довгострокові дружні й довірливі стосунки с нашими мандрівниками.  

Подорож на Хмельниччину, водоспад Бурбун. Фото – з Facebook Андрія Рибачка

Наші туристи подорожують з нами роками, і від нас не прийняли б такий хід – хайпонути на дефіциті.

Але здорожчання може бути не за рахунок росту наших цін, а тому, що МОЗ не рекомендує подорожувати великими групами. В малій групі собівартість подорожі збільшується, і сама дорога апріорі стає дорожча. Те ж саме і з вартістю роботи гіда, екскурсовода.

Також на здорожчання туру можуть повпливати готельєри. Вони ж теж в курсі про бум, і можуть підняти ціни на проживання. 

Що тримало “Бідняжку” на плаву в місяці локдауну?

Люди хочуть подорожувати, але на момент березня-травня вони боялись платити гроші наперед, бо нічого ще не було ясно з карантином на той момент. І ми придумали дві акції, які розворушили їх:

1) “Ранні пташки від Бідняжки”. Ми пропонували всім мандрівникам, в яких

уже були проплачені аванси за подорожі, що прийшлись на час карантину, перенести гроші на осінь 2020 року, або на 2021 рік і отримати знижку. 

По суті, мандрівникам нічого не треба було робити – просто замість вимагати повернення коштів, перенести подорож на зручну дату. І при цьому ще отримати додаткову знижку на неї.

2) “Бронюй зараз, плати влітку” – спеціальна програма, яку запустили в травні. 

Протягом травня можна було забронювати подорож безкоштовно. Запустили її, бо в травні нам вже час було планувати свої літні програми. Але ніхто не хотів нічого бронювати – боялись проплачувати кошти чи ще чомусь не йшов процес. Завдяки цьому, що ця бронь ні до чого людей не зобов’язувала, ми розворушили аудиторію й отримали інформацію щодо напрямків, які зараз цікавлять людей.

Намагаємось не засмучуватись, зараз ситуація трохи покращується, вже починаються реєстрації на тури.

Потроху виїжджають на моря та у велоподорожі

З травня із запровадженням програми “Бронюй зараз – плати влітку” в нас у турклубі почався якийсь рух. Хоча, звісно, в порівнянні з докарантинним періодом  ця активність – ніщо в порівнянні з кількістю наших мандрівників до пандемії. Тоді це могло бути щовихідних близько 10 виїздів по 500 людей щонайменше. 

Зараз ми почали тестувати нові формати подорожей – на особистих авто та веломандрівки. 

Вже потроху почали виїжджати невеличкими групками: була й подорож особистими авто на сплав на Волині. Посплавлятись трохи – і роз’їхатись.

Їздили також у кілька велоподорожей: знайшли просто офігенну локацію на Хмельниччині! Це палац, в якому можна ночувати. Плануємо і надалі їздити туди з різними активностями: може, фітнес-табір, може – мовні курси. Кайфую від того місця!

Вже потроху відкриваємо й сезон морів. Є перший такий “підйомчик” по бронюванню – більш-менш впорядкована група туристів на день Конституції.

Помітив, що зараз популярні подорожі у невеличких – дружніх та сімейних – компаніях.

А от в організованому туризмі, як і казав, поки буму не відчуваю: минулоріч в нас на кінець червня вже туристичні групи на всі напрямки їхали, а на моря було 50% місць продано.

А зараз – лиш до 10 %. Буквально сьогодні перша малесенька групка дісталась курорту “Рассєйка” на Одещині.

Dobre club: розробили подорожі в дусі Індіани Джонса

<strong>Ярослав Козак  </strong>

Ярослав Козак  

засновник клубу активного та екологічного туризму Dobre club

Карантин застав його компанію в найактивніші місяці туризму. Бо для людей, які подорожують Україною і відкривають нові місця в форматі експедиції, квітень-травень – навіть більший сезон, ніж на Новий рік. 

Карантин “з’їв” третину річного бюджету

Якщо говорити про гроші, цей період може принести до половини-третини річного бюджету туристичної компанії. 

Команда швидко зорієнтувалась, проводячи екскурсії визначними місцями онлайн, а тепер популяризують туристичні маршрути для сім’ї під ключ. 

Краєвиди Канівського моря з Трахтемирівського півострова. Фото: Facebook Dobre Club

Люди, які долучались до наших онлайн-екскурсій, тепер їдуть з нами в подорожі

Коли запровадили карантин, нас та наших туристів поставили перед фактом, що основного сезону не буде. Хтось з колег в туризмі пішов на дно, хтось навпаки розвинув активність в соціальних мережах. Першими почали пожвавлювати середовище гіди, створивши проєкт “Карантин-Мандри”.

Проводили екскурсії онлайн: хто міг наживо пройтися вулицями, хто – в онлайні. В режимі онлайн-конференції залучили нових людей та підписників. Багато з новачків, хто нещодавно долучився до подорожей з Dobre club, почали їздити в подорожі завдяки нашим онлайн-трансляціям. 

Збираємося “відкатати” Південь до середини липня

Ми за час карантину розробили багато нових маршрутів – ха, мали час на підготовку,-  і зараз багато гідів водять туристів цими маршрутами. 

На літо нічого надзвичайного не запропоную, бо мій сезон – це весна-осінь. Ми в Dobre club весняні тури частково перенесли на літо. 

В нас є проєкт “Відпустки в  Карпатах” – запрошуємо! З середини липня буде багато заїздів разом з нашими туристами. І основний акцент буде на ізольовані та віддалені поселення наодинці з природою, де людей майже нема.

Також в червні-липні намагатимемося відкатати Південь: Асканію Нову, Олешківські Піски, Бірючий острів, Вилково – і з середини липня поїдемо у “Відпустки в Карпатах”. 

Стало багато запитів на одиничні та сімейні подорожі

Відпустка 2020 для наших туристів – це маршрути для поїздки на власному автомобілі. 

Ми, проаналізувавши такі запити, запустили напрямок розробки маршруту під ключ.

Сьогодні в мене вже 9 туристів  повертаються сьогодні з семиденного тура Арабатською стрілкою, який я провів їм, не виходячи зі свого кабінету.

Тобто розробив для них маршрут, і в певний час в певному місці на них чекав гід, катер, машина, база, готель, обід, екскурсія. Все по хвилинах розписано, їм лиш треба приїхати й оплатити ті послуги на місці – в касу заповідника, чи де екскурсії їм проводили. 

По проживанню в Карпатах багато запитів, де люди хочуть зняти будинок на цілу родину. Не бази, а котеджі, – щоб поселитися і ні з ким не перетинатися. Отже, власники, які побудували будиночки котеджного типу, матимуть клієнтів до кінця жовтня-листопада. 

Kraina.Ua: не підвищуватимуть вартість турів, а приваблюватимуть знижками

<strong>Яся Загородня</strong>

Яся Загородня

керівник відділу розвитку туроператора Kraina.Ua

Каже, виклики, які поставив перед командою карантин, долати доведеться ще досить довго: повністю закриті всі тури за кордон, скорочений асортимент турів Україною, а те, що є, доведеться переформатовувати.

Кілька днів, як відновили подорожі країною

Спочатку ми піддалися загальній течії — робили челенджі та конкурси в соціальних мережах. Але це швидко набридло нашим туристам.

Найбільше привернули увагу анонси майбутніх турів без дат. Просто щоб зрозуміти, які є маршрути, куди можна поїхати в Україні, коли карантин закінчиться. Так ми змогли зібрати списки охочих, і зараз ми повертаємося до звичайного робочого режиму. З 13 червня всі наші тури по Україні поновилися.

Цього літа ми робимо акцент на поїздках в найкрасивіші місця української природи.

Вже можна бронювати місця на мандрівку до лавандового поля неподалік від Києва. Фото: Facebook Kraina.ua

Замість зростання вартості подорожей – акції та знижки

З нашого боку збільшенні вартості турів найближчим часом не буде. Навпаки, ми плануємо спецпропозиції та знижки. Дуже дивно буде, якщо готелі та наші партнери збільшать вартість своїх послуг, тому що зараз потрібно робити все, щоб запустити туристичний сезон.

Топ-3 тури, які будуть популярними цього літа

Вже майже п’ять років ні Львів, ні Одеса не є нашими найпопулярнішими напрямками. Наша топова відпустка 2020 – це:

1. Тунель кохання та замки Волині — це автобусна подорож, в якій ми відвідуємо Острозьку академію, Дубенський замок, секретний Тараканівський форт та популярний зараз Тунель кохання.

2. Асканія-Нова — це наш найперший тур, і вже 13 років він не здає позиції.

Зебри, антилопи, бізони, сайгаки, лами. Фотосафарі в степу, купання в цілющих джерелах і Азовському морі, відвідування таємничого українського Стоунхенджу. І все це — за два дні, ідеальні літні вихідні.

3. Сходження на Говерлу – кожні вихідні до першого снігу ми підкорюємо Говерлу. Багато наших туристів обирають цей тур кожного року. Тому що це драйвово, активно, красиво. Після сходження можна відпочити у чанах чи поїхати кататися на позашляховиках.

16.06.2020
Реклама

Суспільство

Українська біатлоністка здобула срібло на Кубку світу

Опубліковано

Українська біатлоністка Юлія Джима виборола для нашої збірної першу медаль у гонці Кубка світу, пише kyiv.media.

Зазначається, що у четвер, 21 січня, в італійському Антгольці під час жіночої індивідуальньої гонки Джима здобула срібло.

Читайте також: Українка стала найкращою дзюдоїсткою світу

30-річна спортсменка закрила всі 20 мішеней і посіла друге місце. Вона програла тільки австрійці Лізі Терезі Гаузер, яка здобула дебютну перемогу в кар’єрі. Замкнула трійку призерок француженка Анаіс Шевальє-Буше.

 

Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»

“Джима – єдина біатлоністка в цій гонці, яка обійшлася без промахів. Гаузер і Шевальє-Буше заробили по хвилині штрафу, але були швидшими на лижні. Срібна медаль Джими – перша нагорода збірної України в цьому сезоні на Кубку світу”, – зазначено у повідомленні.

Завдяки успішному виступу Юлія Джима пройшла кваліфікацію до гонки з масовим стартом, що відбудеться у суботу, 23 січня.

Нагадаємо, Львівський велосипедний клуб потрапив у п‘ятірку найкращих у Європі.

Як ми повідомляли раніше, українка потрапила в трійку найкращих футбольних арбітрів світу.

Усі фото: kyiv.media.

Читати далі

Суспільство

Київські лісівники показали, як підгодовують диких козуль (ФОТО)

Опубліковано

У КП «Дарницьке лісопаркове господарство» в Києві триває підгодівля диких тварин, працівники лісництва проводять викладку кормів у спеціально відведених місцях.

Про це пише Вечірній Київ.

Зазначається, що найчастіше до годівниць приходять козулі. Їх «впізнають» за слідами на снігу, а от фотографій тварин немає — надто вони полохливі. Наближення людини чують здалека, і тікають.

Фото: facebook.com/dlpg.kyiv.ua

Найбільшу (до 70%) частку в кормовому раціоні сарни (так ще називають цих маленьких оленів) складають трав’янисті рослини. З дерев і чагарників найчастіше об’їдає осику, вербу, горобину, липу, березу, дуб, ясен. Взимку іноді годується хвоєю молодих сосен, але на відміну від оленя й лося не їсть кору, тому із задоволенням пригощаються «віниками», які для них готують люди. Цікаво, що козулі, які приходять до годівниць Дарницького лісництва, більше люблять саме березові віники.

 

Читайте такожЧитати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart

Також для копитних тварин залишають штучні солонці — використовують спеціальну брикетовану сіль-лизунець для того, щоб копитні могли поповнити дефіцит натрію та кальцію.

Фото: facebook.com/dlpg.kyiv.ua

Про диких тварин на Київщині

Екологи стверджують, що фауна у місті і довколишніх лісах почуває себе досить непогано. Русанівку й Гідропарк уподобали хазяйновиті бобри, а Воскресенські сади та місцевість поблизу проспекту Свободи — лосі та косулі.

У Національному природному парку «Голосіївський» повідомляють, що у них основна концентрація великих тварин — у Конча-Заспі, на території Лісниківського відділення парку. Тут живуть лосі, кабани, борсуки, козулі, лисиці, зайці та кабани.

Читайте такожЯк один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»

Нагадаємо, на Тернопільщині сфотографували стадо плямистих оленів.

Як ми повідомляли раніше, у Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно.

Головне фото: shostka-flora.in.ua.

Читати далі

Суспільство

Судноплавна компанія запускає в Україні контейнерні поїзди

Опубліковано

Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра і Харкова.

Про це пише ЦТС з посиланням на повідомлення комерційного директора підрозділу Hapag-Lloyd AG Med Agents Катерини Ковиляєвої.

Читайте такожКілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном

Згідно з опублікованою інформацією, з Одеського порту поїзди вирушатимуть тричі на тиждень. Блок-поїзд матиме від 30 до 45 платформ.

 

Довідка

У 2020 році територією України перевезли понад 425 тис. TEU ( TEU – двадцятифутовий еквівалент), що на 10,7% більше показників 2019 року. При цьому в складі контейнерних поїздів було транспортовано 230 тис. TEU – на 41% більше, ніж роком раніше.

Читайте такожЯк заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка

Нагадаємо, Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів.

Як ми повідомляли раніше, Донецька залізниця відремонтувала 133,16 км колії.

Усі фото: cfts.org.ua.

Читати далі