Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відпустка 2020: три туроператори про те, чого чекати від подорожей Україною

Опубліковано

Ще нещодавно здавалось: літня відпустка 2020 року пролетить повз українців. Аж от послаблення карантину від 5 червня трохи оживило внутрішніх туроператорів. Хоча деякі примудрялись не здавати позиції й під час суворого локдауну: дали можливість мандрівникам бронювати подорожі наперед та проводили онлайн-екскурсії захоплюючими місцинами.

Українські організатори мандрів кажуть: ця ваша відпустка 2020 в Україні може вийти не гіршою за скасовану закордонну.

Які нові подорожі по Україні готують нам агенції цього літа та як карантин позначиться на вартості мандрів – читайте в нашому матеріалі.

Турклуб “Бідняжка” віщує здорожчання турів Україною

<strong>Андрій Рибачок</strong>

Андрій Рибачок

засновник туристичного клубу “Бідняжка” 

Каже, з цим карантином опинились в повній дупі. Але не падають духом: продумують нові програми, що зручні як для їхніх мандрівників, так і допоможуть розворушитись самому турклубу. 

Ціни на тури влітку можуть підвищитись

Поки що тільки все розворушилось, і багато експертів у галузі кажуть: відпустка 2020 – це подорожі Україною. Причому фахівці налогошують: буде справжній бум охочих.

Чесно? З нашого досвіду поки що ніякі фактори про цей бум не сповіщають.

Але навіть якщо й так, ми не маємо скористатись ситуацією та підвищувати ціни на тури, оскільки будуємо довгострокові дружні й довірливі стосунки с нашими мандрівниками.  

Подорож на Хмельниччину, водоспад Бурбун. Фото – з Facebook Андрія Рибачка

Наші туристи подорожують з нами роками, і від нас не прийняли б такий хід – хайпонути на дефіциті.

Але здорожчання може бути не за рахунок росту наших цін, а тому, що МОЗ не рекомендує подорожувати великими групами. В малій групі собівартість подорожі збільшується, і сама дорога апріорі стає дорожча. Те ж саме і з вартістю роботи гіда, екскурсовода.

Також на здорожчання туру можуть повпливати готельєри. Вони ж теж в курсі про бум, і можуть підняти ціни на проживання. 

Що тримало “Бідняжку” на плаву в місяці локдауну?

Люди хочуть подорожувати, але на момент березня-травня вони боялись платити гроші наперед, бо нічого ще не було ясно з карантином на той момент. І ми придумали дві акції, які розворушили їх:

1) “Ранні пташки від Бідняжки”. Ми пропонували всім мандрівникам, в яких

уже були проплачені аванси за подорожі, що прийшлись на час карантину, перенести гроші на осінь 2020 року, або на 2021 рік і отримати знижку. 

По суті, мандрівникам нічого не треба було робити – просто замість вимагати повернення коштів, перенести подорож на зручну дату. І при цьому ще отримати додаткову знижку на неї.

2) “Бронюй зараз, плати влітку” – спеціальна програма, яку запустили в травні. 

Протягом травня можна було забронювати подорож безкоштовно. Запустили її, бо в травні нам вже час було планувати свої літні програми. Але ніхто не хотів нічого бронювати – боялись проплачувати кошти чи ще чомусь не йшов процес. Завдяки цьому, що ця бронь ні до чого людей не зобов’язувала, ми розворушили аудиторію й отримали інформацію щодо напрямків, які зараз цікавлять людей.

Намагаємось не засмучуватись, зараз ситуація трохи покращується, вже починаються реєстрації на тури.

Потроху виїжджають на моря та у велоподорожі

З травня із запровадженням програми “Бронюй зараз – плати влітку” в нас у турклубі почався якийсь рух. Хоча, звісно, в порівнянні з докарантинним періодом  ця активність – ніщо в порівнянні з кількістю наших мандрівників до пандемії. Тоді це могло бути щовихідних близько 10 виїздів по 500 людей щонайменше. 

Зараз ми почали тестувати нові формати подорожей – на особистих авто та веломандрівки. 

Вже потроху почали виїжджати невеличкими групками: була й подорож особистими авто на сплав на Волині. Посплавлятись трохи – і роз’їхатись.

Їздили також у кілька велоподорожей: знайшли просто офігенну локацію на Хмельниччині! Це палац, в якому можна ночувати. Плануємо і надалі їздити туди з різними активностями: може, фітнес-табір, може – мовні курси. Кайфую від того місця!

Вже потроху відкриваємо й сезон морів. Є перший такий “підйомчик” по бронюванню – більш-менш впорядкована група туристів на день Конституції.

Помітив, що зараз популярні подорожі у невеличких – дружніх та сімейних – компаніях.

А от в організованому туризмі, як і казав, поки буму не відчуваю: минулоріч в нас на кінець червня вже туристичні групи на всі напрямки їхали, а на моря було 50% місць продано.

А зараз – лиш до 10 %. Буквально сьогодні перша малесенька групка дісталась курорту “Рассєйка” на Одещині.

Dobre club: розробили подорожі в дусі Індіани Джонса

<strong>Ярослав Козак  </strong>

Ярослав Козак  

засновник клубу активного та екологічного туризму Dobre club

Карантин застав його компанію в найактивніші місяці туризму. Бо для людей, які подорожують Україною і відкривають нові місця в форматі експедиції, квітень-травень – навіть більший сезон, ніж на Новий рік. 

Карантин “з’їв” третину річного бюджету

Якщо говорити про гроші, цей період може принести до половини-третини річного бюджету туристичної компанії. 

Команда швидко зорієнтувалась, проводячи екскурсії визначними місцями онлайн, а тепер популяризують туристичні маршрути для сім’ї під ключ. 

Краєвиди Канівського моря з Трахтемирівського півострова. Фото: Facebook Dobre Club

Люди, які долучались до наших онлайн-екскурсій, тепер їдуть з нами в подорожі

Коли запровадили карантин, нас та наших туристів поставили перед фактом, що основного сезону не буде. Хтось з колег в туризмі пішов на дно, хтось навпаки розвинув активність в соціальних мережах. Першими почали пожвавлювати середовище гіди, створивши проєкт “Карантин-Мандри”.

Проводили екскурсії онлайн: хто міг наживо пройтися вулицями, хто – в онлайні. В режимі онлайн-конференції залучили нових людей та підписників. Багато з новачків, хто нещодавно долучився до подорожей з Dobre club, почали їздити в подорожі завдяки нашим онлайн-трансляціям. 

Збираємося “відкатати” Південь до середини липня

Ми за час карантину розробили багато нових маршрутів – ха, мали час на підготовку,-  і зараз багато гідів водять туристів цими маршрутами. 

На літо нічого надзвичайного не запропоную, бо мій сезон – це весна-осінь. Ми в Dobre club весняні тури частково перенесли на літо. 

В нас є проєкт “Відпустки в  Карпатах” – запрошуємо! З середини липня буде багато заїздів разом з нашими туристами. І основний акцент буде на ізольовані та віддалені поселення наодинці з природою, де людей майже нема.

Також в червні-липні намагатимемося відкатати Південь: Асканію Нову, Олешківські Піски, Бірючий острів, Вилково – і з середини липня поїдемо у “Відпустки в Карпатах”. 

Стало багато запитів на одиничні та сімейні подорожі

Відпустка 2020 для наших туристів – це маршрути для поїздки на власному автомобілі. 

Ми, проаналізувавши такі запити, запустили напрямок розробки маршруту під ключ.

Сьогодні в мене вже 9 туристів  повертаються сьогодні з семиденного тура Арабатською стрілкою, який я провів їм, не виходячи зі свого кабінету.

Тобто розробив для них маршрут, і в певний час в певному місці на них чекав гід, катер, машина, база, готель, обід, екскурсія. Все по хвилинах розписано, їм лиш треба приїхати й оплатити ті послуги на місці – в касу заповідника, чи де екскурсії їм проводили. 

По проживанню в Карпатах багато запитів, де люди хочуть зняти будинок на цілу родину. Не бази, а котеджі, – щоб поселитися і ні з ким не перетинатися. Отже, власники, які побудували будиночки котеджного типу, матимуть клієнтів до кінця жовтня-листопада. 

Kraina.Ua: не підвищуватимуть вартість турів, а приваблюватимуть знижками

<strong>Яся Загородня</strong>

Яся Загородня

керівник відділу розвитку туроператора Kraina.Ua

Каже, виклики, які поставив перед командою карантин, долати доведеться ще досить довго: повністю закриті всі тури за кордон, скорочений асортимент турів Україною, а те, що є, доведеться переформатовувати.

Кілька днів, як відновили подорожі країною

Спочатку ми піддалися загальній течії — робили челенджі та конкурси в соціальних мережах. Але це швидко набридло нашим туристам.

Найбільше привернули увагу анонси майбутніх турів без дат. Просто щоб зрозуміти, які є маршрути, куди можна поїхати в Україні, коли карантин закінчиться. Так ми змогли зібрати списки охочих, і зараз ми повертаємося до звичайного робочого режиму. З 13 червня всі наші тури по Україні поновилися.

Цього літа ми робимо акцент на поїздках в найкрасивіші місця української природи.

Вже можна бронювати місця на мандрівку до лавандового поля неподалік від Києва. Фото: Facebook Kraina.ua

Замість зростання вартості подорожей – акції та знижки

З нашого боку збільшенні вартості турів найближчим часом не буде. Навпаки, ми плануємо спецпропозиції та знижки. Дуже дивно буде, якщо готелі та наші партнери збільшать вартість своїх послуг, тому що зараз потрібно робити все, щоб запустити туристичний сезон.

Топ-3 тури, які будуть популярними цього літа

Вже майже п’ять років ні Львів, ні Одеса не є нашими найпопулярнішими напрямками. Наша топова відпустка 2020 – це:

1. Тунель кохання та замки Волині — це автобусна подорож, в якій ми відвідуємо Острозьку академію, Дубенський замок, секретний Тараканівський форт та популярний зараз Тунель кохання.

2. Асканія-Нова — це наш найперший тур, і вже 13 років він не здає позиції.

Зебри, антилопи, бізони, сайгаки, лами. Фотосафарі в степу, купання в цілющих джерелах і Азовському морі, відвідування таємничого українського Стоунхенджу. І все це — за два дні, ідеальні літні вихідні.

3. Сходження на Говерлу – кожні вихідні до першого снігу ми підкорюємо Говерлу. Багато наших туристів обирають цей тур кожного року. Тому що це драйвово, активно, красиво. Після сходження можна відпочити у чанах чи поїхати кататися на позашляховиках.

16.06.2020

Суспільство

Причина №25, чому варто підтримати #ШоТам: ми розповідаємо вам про нову, чесну еліту

Опубліковано

Українці власним прикладом доводять, що будь-які зміни на краще можливі, варто лише мати бажання, наполегливість та проявляти ініціативу. Ми у #ШоТам розповідаємо, що нову Україну творить нова еліта – молоді люди, які знають, чого хочуть, і як цього досягти.

В Україні роками триває так званий “відтік мізків”. Ми намагаємося запобігти цьому. Тому у своїх публікаціях показуємо, що побудувати справжнє європейське суспільство можна навіть у маленькому селі. І зробити це можуть молоді талановиті люди. #ШоТам розповідає про них, щоб надихнути інших до змін. Якщо ти поділяєш наші цінності – підтримай нас за цим посиланням. Завдяки такій підтримці ми продовжимо розповідати історії успіху українців, які ведуть за собою громаду. 

Читайте також: Причина №24, чому варто підтримати #ШоТам: ми про тих, чия хата не скраю

Герої наших публікацій – це українці, які самотужки реформують село, місто, свою громаду. Це вже нове покоління. Вони не повстали у 90-ті на руїнах радянщини. Вони сформувалися вже у вільній та демократичній Україні. Їм вистачає сил, знань і вміння вести за собою інших до кращого життя. 

Микола Чайкін – наймолодший директор школи в Україні. Не терпить панібратства, використовує інноваційні сервіси на уроках і планує дати учням можливість самостійно визначати, що за предмети вони хочуть вивчати.

Олександра Ізуїта впроваджує ініціативи в маленькому місті Кремінна. Вона проводить всі свята в районі зі своєю арт-групою “Фабрика праздника”, дає роботу молоді, а ще будує розважальний комплекс, щоб дітям Кремінної було де проводити час. 

А ця переселенка Оксана Дядюнова перетворила село на місто. Зараз між усіма селами Решетилівської ОТГ, що на Полтавщині,  курсує автобус. Збудовано три ігрових майданчика для дітлахів. 

Станіслав Гайдер – начальник відділу інформаційних технологій та аналізу Дрогобицької міської ради. Завдяки йому тепер можна подивитись, скільки грошей дрогобичан чиновники витратили на відрядження минулого року, записати дитину до школи за допомогою технології блокчейн і оформити онлайн-декларацію з лікарем, не виходячи з дому.

Молодий сільський голова розвиває село на Городенківщині. Івану Вережаку 33 роки, він не пішов у айтішники, тому що відчув своє покликання у громадській роботі. 

Ця жінка зробила зі свого села маленьку Німеччину. Селяни тут не виїжджають на заробітки та пристойно заробляють на молочарстві.

Як підтримати ШоТам?

Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів: 

  • 29.99 гривень
  • 49.99 гривень
  • 99.99 гривень.

Це щомісячний платіж, який стягується автоматично. 

Просто перейдіть за посиланням –  “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.

Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед. Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші. Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, FacebookYouTube!

Читати далі

Суспільство

У Житомирі вийшли на маршрути нові тролейбуси (ФОТО)

Опубліковано

Нові тролейбуси білоруського виробництва  почали курсувати Житомиром, обслуговуючи населення на маршрутах №2 і 3.  Також  нові одиниці транспорту запустять також на маршрути № 1-А та 1-Б, повідомили у міськраді.

Які переваги тролейбусів?

Новий рухомий склад оснащений низкою сучасних функцій, зокрема, має пандус, автономний хід на випадок об’їзду аварійних ділянок, зарядку USB для гаджетів, електронну інформаційну систему, кондиціонування в салоні тролейбуса та кабіні водія та ін.  

«Тролейбус безшумний, зручний для пасажирів та водія, – ділиться  своїми враженнями від  кермування  новим тролейбусом водій Сергій. –  Система кондиціювання є не тільки в салоні тролейбуса, а й в кабіні водія».

Читайте також: Ще один український завод розробив свій перший тролейбус з автономним ходом

Серед переваг нового рухомого складу також відмічено комфортність та безпечність для пасажирів, економність та зручність для маломобільних груп населення. Транспорт ефективний та простий  в експлуатації.

Зазначимо, що в місто тролейбуси білоруського виробництва «Белкоммунмаш» надходять партіями: до кінця року житомирське ТТУ поповниться ще 45 тролейбусами білоруського виробництва.

Читати далі

Суспільство

Замість смітника на Полтавщині висадили унікальний дубовий ліс

Опубліковано

На Полтавщині на місці колишнього сміттєзвалища висадили 2 тисячі штук дубів. Крім того, дуби посадили на місці зрубу в одному зі лісів Полтавського району – заліснили близько гектара. Про це повідомляє kolo.news.

Зазначається, що величезний смітник поблизу сіл Малий Тростянець та Вища Вільшана у Полтавському районі, утворився ще за радянських часів. З роками кількість сміття лише збільшувалася, доки в цьому році в Щербанівській ОТГ, до складу якої входять ці села, не вирішили його ліквідувати. А щоб там знову не утворилося сміттєзвалище, вирішили посадити ліс.

“З пропозицією звернулися до лісівників Розсшенського лісництва, які запропонували посадити сіянці дуба із закритою кореневою системою. Це новаторський метод вирощування дерев перейнятий полтавськими лісівниками у колег з Вінниччини”, – йдеться у повідомленні.

Унікальна висадка 

Висаджували дерева особливим методом. Насіння для вирощування сіянця закладється в спеціальний контейнер та заповнюється субстратом й індивідуально виростає.

“У землю висаджується деревце висотою від 20 до 30 сантиметрів. У ґрунт поміщається разом із субстратом. У такого дерева вже сформована коренева система, тому вірогідність того, що воно приживеться та не буде хворіти дуже висока. За таким деревом легше доглядати”, – розповідає Олександр Глушко, головний лісничий Полтавського лісгоспу. 

Унікальність такого методу ще в тому, що вирощені дерева можна садити не лише весною та восени, а і в період вегетації дерев, тобто влітку.

Поки що на Полтавщині дерева таким методом вирощують лише в Полтавському лісгоспі.

Фото: kolo.news

Читати далі

Суспільство

Українська вчителька перемогла в міжнародному конкурсі на кращий урок

Опубліковано

Учителька вінницької школи-гімназії №6 Тетяна Лучицька перемогла у міжнародному конкурсі на найкращий дистанційний урок. Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов.

“Сучасний вчитель повинен йти в ногу з часом і бути інноваційним, і це добре продемонструвало онлайн-навчання під час карантину.  Знаю, що чимало батьків скептично ставляться до дистанційного навчання, але добре, що маємо і такі позитивні приклади”, – написав мер у фейсбуці.

Конкурс «Найкращий дистанційний урок» спільно провели Світовий Конґрес Українців та Конґрес Українців Канади. Перемогу вінничанці у номінації присудили її ж колеги-вчителі з різних країн світу.

Фото: facebook.com/SAMorgunov

Читати далі

Суспільство

На Херсонщині відновлюють музей-садибу Остапа Вишні

Опубліковано

На Херсонщині у селі Кринки Олешківського району відсьогодні стартувала робота над відновленням музею-садиби українського письменника-гумориста Остапа Вишні. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Зазначається, що будинок, у якому постійно зупинявся для відпочинку Остап Вишня, не ремонтувався понад два десятиліття. Крім того, він розташований на території, яка перебуває у віданні Міністерства оборони України, тому доступ до нього значно обмежений. Найперше, що планують зробити, – перенести споруду на іншу ділянку, неподалік.

«Ми сьогодні виїжджатимемо безпосередньо на місце і оцінюватимемо об’єми робіт, які треба виконати. Наше головне завдання – зберегти автентичність музею-садиби. Для цього плануємо відновити один з головних його символів – криницю, та висадити на прилеглій ділянці вишневий сад. Крім того, облаштуємо інфраструктуру для туристів», –  розповіли в ОДА.

Читайте також: Бабуся розмалювала хатину на згадку про свого чоловіка (ВІДЕО)

Наразі у Козачелагерській сільській раді, до складу якої входять Кринки, уже визначено комунальне підприємство, яке опікуватиметься музеєм, відведено ділянку для його розміщення, вирішується питання щодо підведення комунікацій.     

У Кринках новину про початок відбудови музею сприйняли з великою радістю. Тепер місцеві жителі з нетерпінням чекають на його відкриття, яке попередньо заплановане на осінь цього року. Вони також сподіваються, що незабаром до Кринок повернуть й цінні експонати, передані для збереження до музею райцентру понад десятиліття тому. Згодом на території відновленої садиби планують проводити спільні святкування та навіть влаштовувати фестивалі на честь гумориста.

Фото: zruchno.com.ua

Читати далі

Суспільство

Коли завершать ремонт мосту через Хаджибейський лиман (ФОТО)

Опубліковано

Вже у вересні цього року завершать ремонт на трьох смугах мосту через Хаджибейський лиман у Одеській області. Про це повідомили в Укравтодорі.

Як зазначається, в травні 2021 планується повністю завершити капітальний ремонт.

Йдеться не лише про оновлення дорожнього покриття, але й суттєве розширення дороги: замість 4-х смуг руху отримаємо повноцінний 6-ти смуговий маршрут.

Також на мосту буде встановлено майданчик зважування-в-русі, який дозволить в автоматичному режимі фіксувати порушників габаритно-вагових обмежень.

Що відомо про ремонт?

Міст розташований на 445 км автомобільної дороги М-05 Київ-Одеса. На початку року Уряд виділив 100 млн грн на продовження робіт з капітального ремонту мосту.

«Міст через Хаджибейський лиман є частиною траси М-05 Київ – Одеса, яку Укравтодор планує оновити у рамках співпраці із ЄБРР та ЄІБ. Наразі проводяться тендери на розробку технічної документації. Як і на всіх ключових об’єктах Великого будівництва – розглядається можливість влаштування на підходах до мосту системи зважування-в-русі (WiM)», – передає пресслужба Укравтодору.

Читайте також: На київській трасі збудували новий пішохідний міст (ВІДЕО)

Заплановано встановити монолітну залізобетонну плиту по правому проїзду, а також підйом та ремонт вже існуючих прольотів мосту, після чого буде влаштовано дорожній одяг, тротуари, освітлення, перильне та бар’єрне огородження.

Чому це важливо?

Міст є складовою дороги міжнародного значення М-05 Київ – Одеса, яка з’єднує великі промислові, адміністративні й культурні центри України з морськими портами та зонами відпочинку на Чорноморському узбережжі, а також забезпечує міжнародні транзитні автотранспортні перевезення.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.