Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відпустка 2020: три туроператори про те, чого чекати від подорожей Україною

Опубліковано

Ще нещодавно здавалось: літня відпустка 2020 року пролетить повз українців. Аж от послаблення карантину від 5 червня трохи оживило внутрішніх туроператорів. Хоча деякі примудрялись не здавати позиції й під час суворого локдауну: дали можливість мандрівникам бронювати подорожі наперед та проводили онлайн-екскурсії захоплюючими місцинами.

Українські організатори мандрів кажуть: ця ваша відпустка 2020 в Україні може вийти не гіршою за скасовану закордонну.

Які нові подорожі по Україні готують нам агенції цього літа та як карантин позначиться на вартості мандрів – читайте в нашому матеріалі.

Турклуб “Бідняжка” віщує здорожчання турів Україною

<strong>Андрій Рибачок</strong>

Андрій Рибачок

засновник туристичного клубу “Бідняжка” 

Каже, з цим карантином опинились в повній дупі. Але не падають духом: продумують нові програми, що зручні як для їхніх мандрівників, так і допоможуть розворушитись самому турклубу. 

Ціни на тури влітку можуть підвищитись

Поки що тільки все розворушилось, і багато експертів у галузі кажуть: відпустка 2020 – це подорожі Україною. Причому фахівці налогошують: буде справжній бум охочих.

Чесно? З нашого досвіду поки що ніякі фактори про цей бум не сповіщають.

Але навіть якщо й так, ми не маємо скористатись ситуацією та підвищувати ціни на тури, оскільки будуємо довгострокові дружні й довірливі стосунки с нашими мандрівниками.  

Подорож на Хмельниччину, водоспад Бурбун. Фото – з Facebook Андрія Рибачка

Наші туристи подорожують з нами роками, і від нас не прийняли б такий хід – хайпонути на дефіциті.

Але здорожчання може бути не за рахунок росту наших цін, а тому, що МОЗ не рекомендує подорожувати великими групами. В малій групі собівартість подорожі збільшується, і сама дорога апріорі стає дорожча. Те ж саме і з вартістю роботи гіда, екскурсовода.

Також на здорожчання туру можуть повпливати готельєри. Вони ж теж в курсі про бум, і можуть підняти ціни на проживання. 

Що тримало “Бідняжку” на плаву в місяці локдауну?

Люди хочуть подорожувати, але на момент березня-травня вони боялись платити гроші наперед, бо нічого ще не було ясно з карантином на той момент. І ми придумали дві акції, які розворушили їх:

1) “Ранні пташки від Бідняжки”. Ми пропонували всім мандрівникам, в яких

уже були проплачені аванси за подорожі, що прийшлись на час карантину, перенести гроші на осінь 2020 року, або на 2021 рік і отримати знижку. 

По суті, мандрівникам нічого не треба було робити – просто замість вимагати повернення коштів, перенести подорож на зручну дату. І при цьому ще отримати додаткову знижку на неї.

2) “Бронюй зараз, плати влітку” – спеціальна програма, яку запустили в травні. 

Протягом травня можна було забронювати подорож безкоштовно. Запустили її, бо в травні нам вже час було планувати свої літні програми. Але ніхто не хотів нічого бронювати – боялись проплачувати кошти чи ще чомусь не йшов процес. Завдяки цьому, що ця бронь ні до чого людей не зобов’язувала, ми розворушили аудиторію й отримали інформацію щодо напрямків, які зараз цікавлять людей.

Намагаємось не засмучуватись, зараз ситуація трохи покращується, вже починаються реєстрації на тури.

Потроху виїжджають на моря та у велоподорожі

З травня із запровадженням програми “Бронюй зараз – плати влітку” в нас у турклубі почався якийсь рух. Хоча, звісно, в порівнянні з докарантинним періодом  ця активність – ніщо в порівнянні з кількістю наших мандрівників до пандемії. Тоді це могло бути щовихідних близько 10 виїздів по 500 людей щонайменше. 

Зараз ми почали тестувати нові формати подорожей – на особистих авто та веломандрівки. 

Вже потроху почали виїжджати невеличкими групками: була й подорож особистими авто на сплав на Волині. Посплавлятись трохи – і роз’їхатись.

Їздили також у кілька велоподорожей: знайшли просто офігенну локацію на Хмельниччині! Це палац, в якому можна ночувати. Плануємо і надалі їздити туди з різними активностями: може, фітнес-табір, може – мовні курси. Кайфую від того місця!

Вже потроху відкриваємо й сезон морів. Є перший такий “підйомчик” по бронюванню – більш-менш впорядкована група туристів на день Конституції.

Помітив, що зараз популярні подорожі у невеличких – дружніх та сімейних – компаніях.

А от в організованому туризмі, як і казав, поки буму не відчуваю: минулоріч в нас на кінець червня вже туристичні групи на всі напрямки їхали, а на моря було 50% місць продано.

А зараз – лиш до 10 %. Буквально сьогодні перша малесенька групка дісталась курорту “Рассєйка” на Одещині.

Dobre club: розробили подорожі в дусі Індіани Джонса

<strong>Ярослав Козак  </strong>

Ярослав Козак  

засновник клубу активного та екологічного туризму Dobre club

Карантин застав його компанію в найактивніші місяці туризму. Бо для людей, які подорожують Україною і відкривають нові місця в форматі експедиції, квітень-травень – навіть більший сезон, ніж на Новий рік. 

Карантин “з’їв” третину річного бюджету

Якщо говорити про гроші, цей період може принести до половини-третини річного бюджету туристичної компанії. 

Команда швидко зорієнтувалась, проводячи екскурсії визначними місцями онлайн, а тепер популяризують туристичні маршрути для сім’ї під ключ. 

Краєвиди Канівського моря з Трахтемирівського півострова. Фото: Facebook Dobre Club

Люди, які долучались до наших онлайн-екскурсій, тепер їдуть з нами в подорожі

Коли запровадили карантин, нас та наших туристів поставили перед фактом, що основного сезону не буде. Хтось з колег в туризмі пішов на дно, хтось навпаки розвинув активність в соціальних мережах. Першими почали пожвавлювати середовище гіди, створивши проєкт “Карантин-Мандри”.

Проводили екскурсії онлайн: хто міг наживо пройтися вулицями, хто – в онлайні. В режимі онлайн-конференції залучили нових людей та підписників. Багато з новачків, хто нещодавно долучився до подорожей з Dobre club, почали їздити в подорожі завдяки нашим онлайн-трансляціям. 

Збираємося “відкатати” Південь до середини липня

Ми за час карантину розробили багато нових маршрутів – ха, мали час на підготовку,-  і зараз багато гідів водять туристів цими маршрутами. 

На літо нічого надзвичайного не запропоную, бо мій сезон – це весна-осінь. Ми в Dobre club весняні тури частково перенесли на літо. 

В нас є проєкт “Відпустки в  Карпатах” – запрошуємо! З середини липня буде багато заїздів разом з нашими туристами. І основний акцент буде на ізольовані та віддалені поселення наодинці з природою, де людей майже нема.

Також в червні-липні намагатимемося відкатати Південь: Асканію Нову, Олешківські Піски, Бірючий острів, Вилково – і з середини липня поїдемо у “Відпустки в Карпатах”. 

Стало багато запитів на одиничні та сімейні подорожі

Відпустка 2020 для наших туристів – це маршрути для поїздки на власному автомобілі. 

Ми, проаналізувавши такі запити, запустили напрямок розробки маршруту під ключ.

Сьогодні в мене вже 9 туристів  повертаються сьогодні з семиденного тура Арабатською стрілкою, який я провів їм, не виходячи зі свого кабінету.

Тобто розробив для них маршрут, і в певний час в певному місці на них чекав гід, катер, машина, база, готель, обід, екскурсія. Все по хвилинах розписано, їм лиш треба приїхати й оплатити ті послуги на місці – в касу заповідника, чи де екскурсії їм проводили. 

По проживанню в Карпатах багато запитів, де люди хочуть зняти будинок на цілу родину. Не бази, а котеджі, – щоб поселитися і ні з ким не перетинатися. Отже, власники, які побудували будиночки котеджного типу, матимуть клієнтів до кінця жовтня-листопада. 

Kraina.Ua: не підвищуватимуть вартість турів, а приваблюватимуть знижками

<strong>Яся Загородня</strong>

Яся Загородня

керівник відділу розвитку туроператора Kraina.Ua

Каже, виклики, які поставив перед командою карантин, долати доведеться ще досить довго: повністю закриті всі тури за кордон, скорочений асортимент турів Україною, а те, що є, доведеться переформатовувати.

Кілька днів, як відновили подорожі країною

Спочатку ми піддалися загальній течії — робили челенджі та конкурси в соціальних мережах. Але це швидко набридло нашим туристам.

Найбільше привернули увагу анонси майбутніх турів без дат. Просто щоб зрозуміти, які є маршрути, куди можна поїхати в Україні, коли карантин закінчиться. Так ми змогли зібрати списки охочих, і зараз ми повертаємося до звичайного робочого режиму. З 13 червня всі наші тури по Україні поновилися.

Цього літа ми робимо акцент на поїздках в найкрасивіші місця української природи.

Вже можна бронювати місця на мандрівку до лавандового поля неподалік від Києва. Фото: Facebook Kraina.ua

Замість зростання вартості подорожей – акції та знижки

З нашого боку збільшенні вартості турів найближчим часом не буде. Навпаки, ми плануємо спецпропозиції та знижки. Дуже дивно буде, якщо готелі та наші партнери збільшать вартість своїх послуг, тому що зараз потрібно робити все, щоб запустити туристичний сезон.

Топ-3 тури, які будуть популярними цього літа

Вже майже п’ять років ні Львів, ні Одеса не є нашими найпопулярнішими напрямками. Наша топова відпустка 2020 – це:

1. Тунель кохання та замки Волині — це автобусна подорож, в якій ми відвідуємо Острозьку академію, Дубенський замок, секретний Тараканівський форт та популярний зараз Тунель кохання.

2. Асканія-Нова — це наш найперший тур, і вже 13 років він не здає позиції.

Зебри, антилопи, бізони, сайгаки, лами. Фотосафарі в степу, купання в цілющих джерелах і Азовському морі, відвідування таємничого українського Стоунхенджу. І все це — за два дні, ідеальні літні вихідні.

3. Сходження на Говерлу – кожні вихідні до першого снігу ми підкорюємо Говерлу. Багато наших туристів обирають цей тур кожного року. Тому що це драйвово, активно, красиво. Після сходження можна відпочити у чанах чи поїхати кататися на позашляховиках.

16.06.2020

Суспільство

Київські активісти запустили мапу з закинутими історичними будівлями

Опубліковано

У Києві активісти запустили мапу з закинутими історичними будівлями — “Мапа реновації”. Про це пише БЖ.

Наголошується, що наразі на карті можна знайти тільки об’єкти в Шевченківському районі.

Навіщо це потрібно?

Волонтери стежать за станом занедбаних будівель і подіями навколо них, найактуальніші публікують на карті. Зокрема на сайті можна знайти загальну інформацію про будівлю, історичну хроніку та фотографії. Також команда працює над створенням облікової документації для присвоєння закинутим будівлям охоронного статусу пам’ятника архітектури або історії.

Читайте також: У Києві завершили реконструкцію старовинної садиби Іпсіланті (ФОТО)

“Наша Велика Мрія — повернути життя в закинуті будівлі міст”, — розповідають автори проєкту. За час своїх досліджень у Шевченківському районі активісти знайшли 227 покинутих будівель, 66 з яких є пам’ятками архітектури. За офіційними даними, у цьому районі Києва всього 72 закинутих будівлі.

Фото: facebook.com/renovation.map

Читати далі

Суспільство

У Львові за 209,5 млн грн реконструюють вулицю Степана Бандери: як вона зміниться

Опубліковано

У Львові наприкінці вересня розпочнеться реконструкція вул. С. Бандери, вартість робіт становить 209,5 млн грн. Про це повідомляє пресслужба міської ради.

Зазначається, що Роботи відбуватимуться поетапно і розпочнуться з відрізку від вул. Чупринки до вул. Антоновича. Загалом буде відремонтовано всю вулицю, протяжність якої 1,05 км. 

Виконуватиме роботи ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на замовлення ЛКП «Львівавтодор».

Читайте також: Дорожники презентували проєкт капітального ремонту Хрещатика: що зміниться?

Що передбачає проєкт?

Проектом передбачається:

  • повне розбирання дорожнього одягу, трамвайних колій і тротуарів;
  • реконструкція всіх інженерних мереж відповідно до наданих технічних умов служб міста;
  • влаштування проїзної частини і суміщених з нею нових трамвайних колій по середині вулиці;
  • влаштування контактної мережі трамваю, вуличного електроосвітлення;
  • влаштування вздовж проїзної частини з обох боків велосипедних смуг та на окремих ділянках велосипедних доріжок;
  • влаштування кишень для машин швидкої допомоги, аварійних служб та тимчасової стоянки машин мешканців будинків;
  • влаштування тротуарів і пішохідних зон з забезпеченням умов для пересування маломобільних груп населення;
  • благоустрій вуличного простору.

Фото: city-adm.lviv.ua

Читати далі

Суспільство

Українці зможуть купити інсулін та наркотичні засоби за е-рецептом

Опубліковано

В Україні з 2021 року планують поширити електронний рецепт на інсулін, наркотичні та імуносупресивні засоби. Про це повідомили у МОЗ, пише НВ.

«У нас розроблено чіткий алгоритм і план впровадження електронного рецепта, ми почали рухатися за цим планом. І вже в 2021 році ми маємо намір запровадити електронний рецепт на наркотичні засоби та інсуліни та імуносупресивні засоби», — зазначили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Що змінюють?

Уже з 2022 року за допомогою електронного рецепта можна буде придбати антибіотики та препарати, призначені в межах антибактеріальної терапії.

Ще через рік на електронний рецепт переведуть решту рецептурних засобів.

«Тобто, починаючи з 2023 року, ми хочемо, щоб ця система у нас повністю запрацювала. Усі лікарські засоби, які повинні відпускатися за рецептами, щоб вони повністю пускалися лише за електронними рецептами. Це світова практика. І саме так ми повинні діяти, якщо ми хочемо бути здоровими українцями», — зазначили у МОЗ.

Читайте також: Медреформа на Одещині. Як у місті створили хаб для сімейних лікарів

Що варто знати про е-рецепт?

Електронний рецепт став доступним в Україні 1 квітня 2019 року.

Ліки за унікальним номером е-рецепта можна отримати в аптеках-учасницях програми Доступні ліки по всій Україні. Рецепт виписує сімейний лікар, терапевт чи педіатр через електронну систему охорони здоров’я.

Пацієнт отримує унікальний номер рецепта та код підтвердження на верифікований номер мобільного телефону. Ці дані необхідно надати провізору для отримання ліків за урядовою програмою реімбурсації.

Фото: shoppingpl.com

Читати далі

Суспільство

У Харкові презентували новий тематичний сквер (ФОТО)

Опубліковано

У Харкові з’явився тематичний сквер, присвячений скіфам. Його відкрили 17 вересня у районі будинку по вул. Біблика, 2-а. Про це йдеться на сайті міськради.

Як повідомив директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков, біля будинку була велика територія, яку вирішили привести до ладу. Роботи були розпочаті торік.

Спочатку комунальники встановили ігровий майданчик на прохання жителів, а потім почали будівництво міні-парку. Цього літа зробили нові алеї, одну з яких виклали тротуарною плиткою, розбили клумби і встановили нові лавки. А на деревах повісили світлодіодні фігури, щоб увечері була затишна атмосфера.

Читайте також: Проєкт харківського парку виграв гран-прі премії з ландшафтної архітектури (ФОТО)

До чого тут скіфи?

Роман Нехорошков зазначив, що оскільки в Індустріальному районі склалася традиція створювати тематичні локації, сквер на вул. Біблика вирішили присвятити культурі стародавніх скіфів.

«Зараз активно обговорюється повернення скіфського золота в Україну, тому народилася така ідея. Ухвалили рішення встановити кам’яні композиції з зображенням скіфських орнаментів, а коли подивилися на колекцію скіфського золота – вирішили вирізати декоративні елементи з металу і зобразити тигра, лева та інших тварин. Скіфи часто зображували тваринний і рослинний світ, тому ми ще зробили тематичний рокарій», – розповів Роман Нехорошков. 

За його словами, наприкінці жовтня у сквері планується встановити ще кілька кам’яних тематичних скульптур.

також зазначається, що в Індустріальному районі було відкрили pet-friendly двір «Кіт і пес», де для мешканців мікрорайону проводить заходи Центр поводження з тваринами, а незабаром планується добудувати ще один сквер, присвячений стоматології.

Фото: city.kharkov.ua

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.