Суспільство
У Києві встановили 3D-мінімакет будинку Крістера
У київському парку Гірка Крістера презентували 3D-мінімакет, що відтворює 2-поверховий будинок Вільгельма Крістера, якому столиця завдячує своїм озелененням.
Про це повідомили у пресслужбі Київради
Мініатюрна скульптура розташована біля кінотеатру ім. Т. Г. Шевченка на вулиці Вишгородній.
На мінімакеті розміщена табличка з описом українською та англійською мовами, а також шрифтом Брайля, що робить пам‘ятку доступною для людей з інвалідністю.
Ідея відтворити відому пам’ятку архітектури Києва виникла у місцевих активістів, а реалізували її за кошти Громадського бюджету. Роботу доручили Василю Маркушу, з яким вже працювали на відтворенні схожої моделі Софійського собору. Експонат створений з дерева.
Читайте також: «Нас виганяли й підпалювали, але ми не здалися». Як фонд «Запорука» вже 14 років рятує онкохворих дітей та їхні родини
Завдяки шрифту Брайля люди з порушеннями зору зможуть отримати інформацію про помістя садівника, водночас ті, хто має порушення слуху, прочитають про мінімакет по QR-коду, який розміщено поруч зі зменшеним будинком.
Про Крістера
Вільгельм Крістер – садовод і підприємець, засновник садівничої фірми та агрошколи у Києва. Києвознавці стверджують, що саме завдяки діяльності розплідника й школи Крістера Київ на початку XX століття здобув репутацію одного з найбільш зелених міст світу.
Народився у Саксонії в 1815 році. Отримав спеціальність ткача. У 1838 році князь Радзивілл запросив його як досвідченого фахівця для роботи на суконній фабриці в містечку Хабно Київської губернії. Захопленням Крістера було садівництво. Пропрацювавши на фабриці близько 10 років, він накопичив заощадження і зміг реалізувати свою давню мрію. У 1848 році купив у князя Естергазі ділянку площею близько 40 га на Пріорці (на той час — передмістя Києва) і почав займатися садівництвом.
Нагадаємо, у Києві на Хрещатику відкрили тактильну 3D-мініатюру для людей із порушеннями зору.
Фото: kmr.gov.ua.
Суспільство
Особливості маршруту
- купе (4 місця);
- люкс (2 місця).
Графік руху
- Київ – Будапешт:
Відправлення о 10:16, прибуття о 06:00 наступного дня. - Будапешт – Київ:
Відправлення о 22:40, прибуття о 19:11 наступного дня.
- Відня (подорож триватиме менше трьох годин);
- Зальцбурга, Мюнхена, Інсбрука, Цюріха, Румунії, Словенії та інших країн.
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі