Суспільство
У Києві відкрили перший Центр ветеранського розвитку
На базі Національного авіаційного університету відкрили перший у столиці Центр ветеранського розвитку.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Мінветеранів.
Зазначається, що на базі Національного авіаційного університету запрацював перший у столиці і шостий в Україні Центр ветеранського розвитку.
Такі Центри створюють в Україні відповідно до ініціативи ветеранського відомства та у межах системи повернення з військової служби до цивільного життя наших захисників і захисниць, що вибудовується.
Читайте також: «Ми їдемо у малі громади, аби навчати дітей». Як молодь змінює систему освіти вдалині від великих міст? Кейс «Навчай для України»
«Центр ветеранського розвитку – це не тільки формат навчання, а й формат діалогу, місця, куди можуть потенційно звертатися ветерани, щоби набувати цивільних професій, щоб вони могли військовий досвід використати за профілем далі й не забувати цю сторінку власного життя, користуватися нею практично, допомагати побратимам», – зазначила заступниця міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита.
До того ж у Центрі ветерани зможуть спробувати реалізувати себе зовсім в іншому професійному амплуа. Наприклад, колишні воїни, які були операторами бойових безпілотників, можуть у ЦВР пройти відповідне навчання, консультування з розвитку ветеранського бізнесу, та об’єднатися і створити підприємство з надання послуг засобами БПЛА у цивільному секторі.
Нагадаємо, в університеті «Житомирська політехніка» відкрили п’ятий в Україні Центр ветеранського розвитку.
Також у червні 2023 року у місті Дніпро відкрили перший в Україні Центр ветеранського розвитку на базі Університету митної справи та фінансів.
Фото: facebook.com/mva.gov.ua.
Суспільство
Український стенд на ярмарку
Для заходу підготували Український національний стенд, на якому презентували 13 вітчизняних видавництв.
Представники України в «Liber» розповідали про діяльність книговидавництва в умовах великої війни, продемонстрували переклади українських творів іспанською, запропонували нові книжки для видання та налагоджували міжособистісні контакти з професіоналами іспаномовного книговидавництва.
Прикладом співробітництва став нещодавній перший переклад роману Сергія Жадана «Інтернат» каталонською мовою.
Читайте також: У Києві проведуть сім безплатних екскурсій: як зареєструватися
Читайте також: В Україні відкрили дані про всі маршрути міжнародних автобусів: понад 1200 записів
Панельна дискусія за участі українки
Під час ярмарку відбулася панельна дискусія на тему «Чи може література щось змінити?» за участю іноземних та українських авторів. Модерувала дискусію виконавча директорка PEN Ukraine, журналістка й культурна менеджерка Тетяна Терен.
«Учасники поспілкувалися про роль пропаганди і дезінформації у війні, розуміння історичного минулого та роботу з пам’яттю, чому важливо зважати на мову та прагнути, щоби вона об’єднувала, а не розділяла суспільство, а також про літературу як зброю свободи, що допомагає боротися з брехнею і тиранією», — написали у пресслужбі міністерства.
Наступний книжковий ярмарок «Liber» відбудеться з 1 по 3 жовтня 2025 року в Мадриді.
Нагадаємо, що в Україні випустили видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО).
Фото: Ірина Каламурза
Коментарі