Суспільство
У Києві відкрили фотовиставку «Покоління Перемоги» про підлітків із прифронтових територій
У Києві відкрили фотовиставку «Покоління Перемоги», присвяченої підліткам із прифронтових і деокупованих територій, які, попри всі негаразди, вже зараз творять наше майбутнє.
Автором світлин виступив фотограф Саша Маслов. Крізь об’єктив він показав обличчя «Покоління Перемоги» та розповів натхненні історії юних героїв, які своїми вчинками доводять, що ані пережитий досвід окупації, ані руйнування шкіл, ані постійні обстріли не зупинять їх на шляху до успіху та перемог.
На відкритті виставки четвірка героїв проєкту — Анастасія Миненко, Микита Курбанов, Кирило Гарнага та Іван Сторчак — особисто розповіли про свої добрі справи й амбітні плани. А підтримати їх завітала Ілона Станкевич із Міністерства освіти і науки України.
Читайте також: З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході
«Ми пишаємось вами і такими дітьми, як ви. Та й фраза, що діти — наше майбутнє, для нас це не просто слова. Усе, що ми робимо, ми робимо для того, щоб ви стали успішними, самореалізованими, щоб у цій країні ви могли бути тими, ким хочете бути. Тому назва «Покоління Перемоги» є дуже символічною, бо ми дійсно віримо, що ви є нашим поколінням перемоги», — сказала радниця Міністра освіти і науки України з питань комунікацій Ілона Станкевич.
Виставка є частиною масштабного проєкту «Покоління Перемоги», ініційованого освітньою фундацією GoGlobal за підтримки Міністерства освіти і науки України. Він про реальних хлопців і дівчат, які продовжують жити, створювати, допомагати, формувати громадянське суспільство. Вони — ті, в кому ми вбачаємо надію. Саме тому вкрай важливо допомагати їм на цьому шляху.
Окрім фото, в межах проєкту «Покоління Перемоги» Назар Мануляк створив серію відеооповідей, а Яна Алтухова — серію репортажів про дітей. Тексти, фото та відео публікуватимуться на сторінці GoGlobal. Наразі вже доступно два ролики: про юного танцюриста Микиту Курбанова, що створює танцювальні відео на підтримку ЗСУ, та школярку-активістку Анастасію Миненко, яка працює над проєктом молодіжного простору. Обидва герої з міста Городня, що на Чернігівщині.
Виставка триватиме до 7 січня 2024 року включно на 2-му поверсі ТРЦ Gulliver.
Нагадаємо, на Хмельниччині відкрили антарктичну фотовиставку НАНЦ.
Раніше ми розповідали, що у Національному музеї історії України відкрилась виставка, присвячена переселенцям з Маріуполя.
Фото: Надане ШоТам.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі