

Суспільство
У Києві тестують снігоплавильну машину. Як вона працює?
У Києві провели тестовий запуск першої в Україні мобільної снігоплавильної установки. Дві установки TRECAN 60-PD виробництва Канади столиця закупила у грудні 2018 року, повідомили у КМДА.
Які переваги машини?
Снігоплавильна машина “з’їдає” до 60 тонн снігу за годину. Після інтенсивних снігопадів, коли важливим стає питання вивезення снігу з вулиць і доріг, такі мобільні установки є суттєвою допомогою.

Принцип роботи деяких таких установок полягає у попередньому нагріванні води. Ця ж модель має пальник, який безпосередньо розтоплює сніг у плавильному котлі. Отриману воду спускають у каналізацію. Сміття і бруд накопичуються у піддоні.
Перевагами установок є їхня висока мобільність та можливість застосування на найбільш проблемних ділянках вулично-дорожньої мережі. Це, зокрема, стосується центральних районів столиці, де майже неможливо знайти ділянку для тимчасового складання снігу.
Економія на додаткових витратах і пальному
Окрім того, застосування снігоплавильних установок дозволяє зменшити витрати на допоміжну техніку. Адже для робіт із вивезення снігу у середньому задіюють 69 одиниць допоміжної техніки, у тому числі, техніки сторонніх організацій, що залучається за додаткові кошти відповідно до попередньо укладених договорів.
Читайте також: У Луцьку змайстрували першу в країні електровантажівку. Яка вона?
Машина працює на дизельному пальному, що дає можливість працювати як на магістралях, так і в спальних районах чи у кварталах зі складними умовами руху.

У “Київавтодорі” зазначили, що під час наступного сильного снігопаду мобільні снігоплавильні установки вже працюватимуть у штатному режимі.
Мобільні снігоплавильні установки використовуються у переважній більшості міст світу як допоміжний засіб поряд зі стаціонарними снігоплавильними пунктами, котрі мають більшу виробничу потужність та ще більш економічно вигідні. На сьогоднішні стаціонарні снігоплавильні пункти вже успішно працюють у містах Білорусі та Казахстану.
Суспільство

Активісти громадянського руху «Жовта Стрічка» розгорнули нову хвилю інформаційного спротиву на тимчасово окупованому півострові. Плакати, наліпки та жовті стрічки з’явилися на вулицях і в під’їздах житлових будинків у Сімферополі, Севастополі та Ялті.
Про це повідомили представники руху.
Учасники руху наголошують: попри окупацію та російську пропаганду, у Криму залишається багато українців, які чекають на звільнення. Символи спротиву допомагають людям відчути підтримку і нагадують, що вони не самі, і поруч є однодумці.
Рух «Жовта Стрічка» діє в різних регіонах України з перших місяців окупації, підтримуючи моральний опір і формуючи інформаційне середовище, вільне від нав’язаних російських наративів.
Читайте також: «Українці не зламалися»: активісти поширили нові символи спротиву у містах Криму (ФОТО)



Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука. Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Благодійна організація втілює проєкт спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани/ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці організатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року. Щоб долучитися, необхідно заповнити анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо. Щоб стати волонтером, надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik