

Суспільство
У Києві створюють мурал на підтримку жінок, які постраждали від домашнього насильства
У столиші художниці завершують роботу над фрескою «Народжені з попелу» на тему підтримки жінок, які постраждали від домашнього насильства.
Про це пише Вечірній Київ.
До ініціативи створити такий проєкт фотохудожницю Євгенію Фулен підштовхнула історія її подруги, яка, на жаль, потерпала від тиранії.
«Кожна третя жінка в Україні страждає від знущань у родині, а кожна десята – помирає після нанесених травм. Аби хоч якось зарадити такій сумній статистиці, я вирішила зробити серію муралів, присвячених домашньому насиллю. Мої героїні не бояться говорити про свої особливі історії», – розповідає Євгенія Фулен.

Місяць тому перший мурал почали малювати в Дарницькому районі, на вул. Княжий Затон, 21.
Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих
На фасаді будинку поступово вимальовується жінка, яка змогла піти від кривдника і стала вільною. Працюють над зображенням художниці Юлія Абрамова та Яна Власенко-Бернацька.

За один вечір художниці перенесли картинку з допомогою трафарету та проєктора на стіну. А тоді взялись до роботи.
Читайте також: День Києва: топ-9 маловідомих та цікавих місць у столиці
«Малюємо вихідними упродовж останнього місяця. Через три повноцінних робочих дні цей мурал буде повністю готовий», – розповідає художниця Юлія Абрамова.

Етнічною особливістю муралу вони називають крило феніксу у стилі самчиківського розпису.
Читайте також: Петриківка з сучасними мотивами: у Чернігові створюють новий мурал (ФОТО)
Мешканці будинку із зацікавленістю спостерігають за роботою майстринь. А дехто навіть долучається до творення муралу і дарують пензлики, аби підтримали проєкт.

Проєкт реалізується за підтримки ЮНЕСКО.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині активісти розмалювали зупинки петриківським розписом.
Як ми повідомляли раніше, у Сумах з’явився мурал, що символізує якісну освіту.
Усі фото: vechirniy.kyiv.ua.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: