

Суспільство
У Києві відбувся триденний марафон з прибирання берегів Дніпра і Либеді
У Києві громадські активісти здійснили триденний марафон з прибирання берегів річок Дніпра та Либеді, пише Вечірній Киїїв.
Толоку влаштували волонтери проєкту «Києве, мий» спільно з екологічною організацією «Київський кит» та комунальним підприємством «Плесо»
Велика толока берегів київських водойм тривала з 7 по 9 травня. Долучитися до акції особисто або надати матеріальну допомогу на підтримку цього проєкту мали змогу усі небайдужі кияни.
Упродовж трьох днів було зібрано та вивезено понад 100 мішків сміття. За словами екологів з організації «Київський кит», відходи з пластику, що підлягають переробці, підуть на створенню величезної медіа-скульптури Київського Кита — символу екологічної ситуації в нашому місті.

Велика толока стартувала минулої п’ятниці о 10 ранку поблизу мосту Патона, у перший день громадські активісти прибрали територію під самим мостом та частину набережної. Окрім пляшок, упаковок від їжі та напоїв були виявлені залишки банківських та гральних карт, складений ніж, шприци та навіть запчастини до автомобілів. За 6 годин, учасникам акції вдалося зібрати понад 50 мішків з відходами.
Читайте також: Бізнес завдяки травмі: як танцюристи створили власний бренд спортивного одягу
Другий день великої толоки, який розпочався у суботу 8 травня, був присвячений прибиранню берегів озера Жандарка — улюбленого місця для відпочинку киян на лівому березі Дніпра. Цієї суботи до акції охоче доєдналися і місцеві мешканці масиву Позняки, які допомагали громадським активістам збирати та сортувати сміття. Активну діяльність з відновлення благоустрою біля озера підтримав також заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який сприяв наданню автомобілів для вивезення сміття.

Третій день та фінальний день марафону, який відбувся 9 травня, присвячений одному із найбільш проблемних місць нашого міста — берегів та русла річки Либідь. Усього в фінальній частині марафону взяло участь 50 громадських активістів та киян, які допомогли з очищенням берегів річки Либідь від численної кількості сміття та бруду.
Читайте також: В Україні оголосили конкурс стартапів «Екомрія»

Нагадаємо, волонтери на Прикарпатті відновлюють 260-річний костел.
Як ми повідомляли раніше, на Закарпатті відбулася масштабна толока.
Усі фото: facebook.com/KyivWhale; facebook.com/razvelibardak.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.