Суспільство
У Києві проходить виставка відомого європейського графіка «Код Дюрера»
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків презентував у Києві виставку «Код Дюрера».
Експозиція у двох залах представляє 11 робіт одного з найвідоміших німецьких художників, чиє 550-ліття відзначили цьогоріч, та графічні роботи його послідовників.
Керамічна родзинка виставки — вишуканий глек-бородань XVI століття із Зігбурга, на якому зображені сцени створення світу та гріхопадіння Адама та Єви за роботами Альбрехта Дюрера.
Живописець, гравер, кресляр і теоретик Дюрер жив у час глибоких релігійних, культурних, інтелектуальних та художніх перетворень, що охоплюють періоди пізнього середньовіччя, Відродження та Реформації.
Експерти відзначають, що митець блискуче використав новітню технологію друкарської справи, надавши мистецтву гравюр автономії та статусу, якого воно раніше не мало.
Твори Дюрера на виставці
На виставці будуть представлені 11 творів майстра. Роботи відносяться до різних етапів його творчості, охоплюють різноманітні теми, виконані у трьох техніках: гравюра на дереві, гравюра на міді та офорт.
На виставці в одній залі можна порівняти, як виглядають відтиски з кінця Середньовіччя — початку епохи Відродження і ті, які вже зробили у XIX столітті — з випадково знайдених дерев’яних дощок Дюрера.
У 2021 році науковці київського музею разом з Бюро науково-технічної експертизи АРТ-ЛАБ провели дослідження представлених творів, що підтвердило їхню автентичність.
Читайте також: Слухай наше. 10 найкращих альбомів українських музикантів за 2021 рік, які точно варто почути
Роботи графіка Альбрехта Дюрера (1471—1528) — це суцільний символізм. На одній із найвідоміших гравюр різцем «Прогулянка» (близько 1496 року) хтиві наміри чоловіка видає зброя попереду, яка би мала висіти збоку; а головний убір панянки — це ознака її заміжжя.
Тими ж роками датується «Малий кур’єр» — найменша за розміром робота на виставці.
Дуже цікава «Велика Фортуна, або Немезида» (близько 1501—1502 років). Представлена і ще одна з найупізнаваніших графічних робіт Дюрера — «Мадонна з мавпою» (близько 1498 року). Тварина, яку навіть у назву включили, у ті часи часто в Європі була домашньою забавкою. Утім у християнському символізмі вона ще й уособлювала Єву з її гріховними бажаннями. Тому і цей сюжет кожен може прочитувати багатопланово.
Про митця
Гравюри Дюрера вже за життя художника користувалися величезним попитом, їх копіювали і… підробляли. І саме Альбрехт Дюрер уперше у судовому порядку боровся за своє авторське право.
Він — художник, теоретик мистецтва і математик — підтримував дружні стосунки з більшістю видатних майстрів того часу, включно з Рафаелем та Джованні Белліні, а через Лоренцо ді Креді — з Леонардо да Вінчі.
Нагадаємо, у Києві запустили мультимедійну виставку про українську мелодію.
Як ми повідомляли раніше, на Івано-Франківщині відкривають музей гуцульської художниці Параски Плитки-Горицвіт.
Фото: wikimedia.org.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі