Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві презентують перший друкований мальопис про повномасштабну війну (ФОТО)

Опубліковано

Команда соціального коміксу Inker разом із українським видавництвом UAComix 19 квітня презентують у Києві перший друкований мальопис про повномасштабну російсько-українську війну.

Про це повідомляє ШоТам.

Протягом року Inker розповідав реальні історії українців, яких торкнулася повномасштабна війна. Окремі випуски проєкту були присвячені обороні Маріуполя, українцям, які потрапили до російського полону, а також партизанам на тимчасово окупованих територіях.

Випуск «24/02» вийшов у лімітованій кількості – 1000 примірників. До друкованого спецвипуску потрапили чотири історії, які набули особливого розголосу: «Я боротимусь за тебе», «Чорнобиль. Окупація», «Тітка Суп» та «Біжи».

Про що мальопис

  • «Я боротимусь за тебе» розповідає історію кохання командира «Азову», Дениса «Редіса» Прокопенка та його дружини, засновниці Асоціації родин захисників «Азовсталі», Катерини. Особлива увага приділяється боротьбі Катерини за визволення з полону коханого, який обороняв Азовсталь та разом з побратимами потрапив у полон. 
  • «Чорнобиль. Окупація» – історія про справжніх героїв, які змусили російських спецпризначенців слухати український гімн і підкорятися українським законам на території станції. Російські загарбники захопили Чорнобильську АЕС у перший день повномасштабної війни. Понад три тижні ЧАЕС перебувала під російською окупацією. У заручниках було майже 300 осіб, серед них: працівники електростанції та нацгвардійці, які охороняли об’єкти. 
  • «Тітка Суп». Ця історія базується на спогадах Наталії Бабеуш, яка годувала дітей, що рятувалися від російських бомб. Під час окупації Маріуполя Наталія разом із чоловіком вимушені були переховуватися у бомбосховищі Азовсталі. Разом з подружжям у бункері було понад 40 людей. Усі разом вони шукали їжу на зруйнованому заводі, аби не померти з голоду. А Наталія разом з чоловіком під обстрілами варили їжу.
  • «Біжи» розповідає про спортсмена-марафонця, який після окупації рідного селища став «очима ЗСУ» у своєму районі, доповідаючи про пересування ворожої техніки, живої сили ворога та влаштовуючи диверсії. 
Фрагмент історії про «Тітку Суп».

Про презентацію в Києві

Команда проєкту Inker вирішила поділитися з фанатами українських коміксів і поціновувачами української журналістики та візуального мистецтва особливостями створення проєкту та роботи над ним. Розвінчати міфи про те, що комікси бувають лише фентезійними та супергеройськими. А також подискутувати з присутніми щодо того, як канони журналістики можуть поєднуватися із канонами коміксу, і наскільки життєздатним є таке поєднання.

Також автори мальопису запросили на презентацію людей, які стали героями історій, опублікованих у спешелі. Зокрема до заходу приєднаються:

  • українська ілюстраторка, громадська активістка, волонтерка та дружина Дениса «Редиса» Прокопенка Катерина Прокопенко, яка стала героїнею мальопису «Я боротимусь за тебе»;
  • провідний інженер служби фізичного захисту на станції ЧАЕС та герой мальопису «Чорнобиль. Окупація» Валерій Семенов.

Як потрапити

Презентація мальопису відбудеться 19 квітня о 17:00 у столичній книгарні «Сяйво книги» (вул. Велика Васильківська, 6). Слідкувати за анонсами та оновленням щодо події можна на фейсбук-сторінці.

Раніше ми писали, що Inker опублікував мальопис про українського священника Василя Вирозуба, який потрапив до російського полону на острові Зміїний, але не підкорився окупантам.

Крім того, вийшов мальопис про 15-річного пілота квадрокоптера, який допоміг ЗСУ знищити понад 100 одиниць ворожої техніки, що наступала на Київщину.

Фото: inker.world.

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі