Суспільство
У Києві відкриють центр збірки польських трамваїв Pesa
Сервісний центр збірки польських трамваїв Pesa планують відкрити в Києві вже у листопаді. Про це повідомили Чесно у КМДА.
“Тижні через два ми плануємо відкрити сервісний центр Pesa. Там буде проходити великовузлова збірка трамваїв Pesa. Зараз якраз приїжджає перший трамвай, який уже буде зібраний у Києві. У минулому в нас були невеликі затримки з запуском цеху. Але наше завдання зробити так, щоб вони потім відкрили повноцінне виробництво — можливо, з виготовленням запчастин на території України”, – розповіли у міськраді.
Чому не українські трамваї?
Трамваї “Електрон” українського виробництва не працюють через погану якість. На маршрутах їздять щонайбільше дві-три одиниці з десяти закуплених. При цьому, за словами посадовців, українські “Електрони” коштують так само, як якісніші польські PESA.
Читайте також: В Одесі запустили трамвай нового зразка
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) готова фінансувати проект швидкісного трамваю в центр – від вулиці Старовокзальної до Палацу спорту. Утім, зазначає видання “Хмарочос”, такий проект не передбачено Генпланом.
“Трамвай можна запустити, скажімо, вулицею Жилянською, правою смугою. Зробити цю смугу для велосипедів, трамваїв і громадського транспорту. Таким чином, там уже ніхто не буде паркуватися, пасажири безпечно виходитимуть на тротуар”, – припускають чиновники.
Читайте також: Вінницькі трамваї отримали найпрестижнішу європейську нагороду
Нині на лінії швидкісного трамваю є 10 нових “Електронів”, 38 PESA та залишився один старий трамвай.
Що варто знати про Pesa?
Pesa – польський концерн, що спеціалізується на виробництві потягів, вагонів, трамваїв і їх модернізації.
Найстаріший виробник залізничних складів в Польщі, заснований в 1851 році. Штаб-квартира і основне виробництво розташовані в місті Бидгощ. 92% акцій компанії є в руках приватних інвесторів.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі