Суспільство
У храмі на Одещині відбулася перша служба українською
У містечку Татарбунари на Одещині офіційно зареєстрували парафію ПЦУ та провели першу службу українською.
Про це пише Сила громад.
Зазначається, що в урочистій атмосфері відбулося освячення верби для українських православних вірян під час святкової служби в день свята Входу Ісуса в Єрусалим.
Богослужіння відбулося на відкритому майданчику, зважаючи на правила карантину і безпекові заходи, передбачені задля протидії поширенню коронавірусу.
Проводив святкове богослужіння священник із Сарати Владислав Шиман.
Читайте також: Екологічний Великдень: як провести свято без шкоди для довкілля
Він розповів, що в Татарбунарах офіційно зареєстрована парафія святого апостола Андрія Первозванного.
Священник наголосив, що потрібно більше розповідати своїм землякам про те, що в Україні має бути українська церква, яка захищатиме духовне життя православних громадян України.
Присутні на богослужінні парафіяни висловили сподівання, що своя, українська церква принесе на нашу землю віру, любов, духовність та мир в наші душі та домівки.
Нагадаємо, найстаріший дерев’яний храм Закарпаття перетворять на музей.
Як ми повідомляли раніше, церкву 1796 року на Прикарпатті показали з висоти пташиного лету.
Усі фото: silahromad.com.ua.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі