Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
ce90800e32861deeff8ed653fdb38520 ce90800e32861deeff8ed653fdb38520

Суспільство

У Харкові запрацювало перше в Україні інклюзивне модельне агентство

Опубліковано

Перше в Україні інклюзивне модельне агентство запрацювало у Харкові. Проект має назву «Інклюзивна мода як засіб просування інклюзії та толерантності в Харкові», повідомляє міська рада.

Чим займатиметься агентство?

Інклюзивне модельне агентство займатиметься професійною підготовкою моделей з інвалідністю та розробкою адаптивної колекції одягу. Перший кастинг моделей пройшов 3 липня на Арт-заводі «Механіка». У відборі взяли участь близько 30 претендентів.

«Проект «Open Grants School» дав поштовх для реалізації унікальних не лише для Харкова, але і для всієї України проектів. Випускник школи грантрайтінга, переможець міського конкурсу інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів – громадська організація інвалідів «Креавіта» – вже почала реалізацію свого проекту. Ідея створення платформи для особливих моделей належить її керівникові Олені Шингарьовій, людині, яка вже підкорила не тільки харківські подіуми, але і наші серця. Результати роботи над проектом ми побачимо в жовтні на «Kharkiv Fashion 2019», – зазначила начальниця управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська.

Моделі на інвалідних візках

За словами віце-президента ГО «Креавіта» Олени Шингарьової, під час кастингу журі визначило десять фіналістів, які вийдуть на подіум «Kharkiv Fashion 2019», і вісім фіналістів, які візьмуть участь у соціальному фотопроекті.

Читайте також: Їхні “льотні” комбінезони скуповує Європа і Америка. Як бренд Alpha Bravo став прибутковим

«Ідея створити перше в Україні модельне агентство для людей з інвалідністю виникла після участі в модних показах на «Kharkiv Fashion». На кастинг до нас зареєструвалися люди на інвалідних візках, з синдромом Дауна, проблемами слуху, зору та іншими видами інвалідності. Тепер вони вчитимуться ходити по подіуму, за їх участю проводитимуться фотосесії та інші заходи. До реалізації проекту ми плануємо залучати різні організації та навчальні заклади, а також продовжимо працювати з модельєрами, щоб шити і представляти одяг для людей із особливими потребами», – розповіла Олена Шингарьова.

У міській раді нагадують, що цього року в міському конкурсі інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів визначили десять переможців, які отримають муніципальні гранти в розмірі від 40 до 165 тис. грн. Серед них – «Старий цирк Грікке», «Харків – місто стартапів», «Мій улюблений український Харків» тощо. Наступного року організатори планують ввести обмеження для досвідчених організацій, які вже перемагали в конкурсі, щоб дати можливість реалізувати ініціативи більшій кількості учасників-початківців.

Суспільство

На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Опубліковано

У місті Конотопі Сумської області вулицю Колективну перейменували на честь відомого українського письменника, видавця та блогера Дмитра Капранова, котрий загинув 16 квітня 2024 року.

Про це повідомив міський голова Конотопа Артем Семеніхін на своїй фейсбук-сторінці.

Памʼять та вдячність

“Пам’ятаю, що ви колись приїздили до нас в Конотоп разом – це було супер! В пам’ять про Дмитра я сьогодні своїм розпорядженням перейменував одну з вулиць про його Честь. Тобто саме від сьогодні одна з вулиць міста Конотоп носить назву Дмитра Капранова, колишня назва “Колективна”, – звернувся міський голова Артем Семеніхів до Віталія Капранова.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

У відповідь Віталій Капранов висловив подяку міському голові Конотопа.

“Завжди згадували візит до вашого міста і знайомство з вами як одну з найяскравіших подій наших регіональних турів”, – відповів він.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників.

Фото: Скриншот з інтервʼю Дмитра Капранова

Читати далі

Суспільство

Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Опубліковано

На 26 квітня, у 38-му річницю Чорнобильської катастрофи, Національний банк України представив пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”. Ця монета є четвертою у серії, яка присвячена відродженню дикої природи в Чорнобильському заповіднику.

Про це повідомили на офіційній сторінці Нацбанку України в фейсбуці.

Про памʼятну монету

На зворотному боці монети зображено чорну лелеку на фоні природного пейзажу, зверху якої розташовано пташенят у гнізді. На передньому боці у центрі виділяється символічне колесо життя, що символізує відродження природи, обведене листям міжнародного знаку “Радіаційна загроза”.

фото: НБУ

Читати також: У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Навколо нього розташовані тварини, які розмножуються в зоні відчуження на 30 кілометрів від Чорнобильської АЕС: чорна лелека, кінь Пржевальського, рись, зубр, лось та бурий ведмідь.

Номінал пам’ятної монети становить 5 гривень. Вона виготовлена з нейзильберу. Тираж складає 40 тисяч екземплярів.

Придбати монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний” можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ

Також ми повідомляли, що в Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників.

Фото: НБУ

Читати далі

Суспільство

У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Опубліковано

Пригодницька комедія української режисерки Ольги Ряшиної — “Я, Побєда і Берлін” розпочинає кінотеатральний прокат в Польщі.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: постер фільму

Про фільм

За сюжетом фільму, звичайний хлопець, музикант-початківець Кузьма, за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій “Побєді”.

Там він хоче обміняти у відомого колекціонера цю раритетну автівку на омріяний шестисотий “Мерседес”. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту – обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло – усе пішло шкереберть. Це історія про становлення музиканта, пошуки себе, дружбу та шлях до мрії, сповнений карколомними пригодами.

Читати також: В Києві відновили купол Будинку вчителя

Особливою родзинкою картини є культова музика Скрябіна – улюблені всіма 16 пісень Кузьми переспівали спеціально для фільму найвідоміші українські виконавці. Релізи деяких треків відбулися на музичних майданчиках раніше, прем’єру інших заплановано найближчим часом. Згодом усі композиції планують об’єднати й випустити в складі спеціального музичного альбому.

З розкладом можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що “Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів.

Також ми повідомляли, що “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською.

Фото: скрін з фільму

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: