Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Харкові вийшли на маршрути 5 нових тролейбусів

Опубліковано

П’ять сучасних тролейбусів виробництва «Богдан Моторс» отримало КП «Тролейбусне депо №2» в рамках кредитного договору з Європейським банком реконструкції та розвитку. Два нових склади вже курсують на тролейбусних маршрутах №3 і 35. Днями підприємство отримало ще три нових тролейбуси, які вже пройшли ревізію та техогляд і готуються до пуску на маршрути, повідомляється на сайті міськради.

Які переваги тролейбусів?

Як повідомив начальник технічного відділу КП «Тролейбусне депо №2» Валерій Ковтун,  новий рухомий склад більш комфортний для пасажирів, оснащений низкою сучасних функцій, зокрема, має пандус, автономний хід на випадок об’їзду аварійних ділянок, а також можливість опускати і піднімати правий бік при під’їзді до низьких зупинок. Крім того, в деяких параметрах нові тролейбуси перевершили побратимів марки «ЛАЗ». Так, в салоні тролейбуса «Богдан» встановлені антивандальні сидіння з підлокітниками, є USB-роз’єми для зарядки гаджетів пасажирів, а місце для людей з інвалідністю обладнано спинкою.

«Технічні характеристики тролейбусів «Богдан» відповідають міжнародним стандартам. На відміну від тролейбусів «ЛАЗ» нові склади оснащені незалежною підвіскою, завдяки чому у тролейбусів поліпшена амортизація. Також в салонах звільнена задня площадка і немає апаратного ящика, який створює незручності пасажирам і кондукторам. Новий склад обладнаний протибуксирною системою, яка покращує проїжджуваність транспорту в осінньо-зимовий період», – розповів Валерій Ковтун.

Що кажуть водії?

Переваги нового рухомого складу відзначили і водії підприємства, оскільки виробник потурбувався і про їхній комфорт. Так, тепер системою кондиціонування обладнаний не тільки салон тролейбуса, але і кабіна водія. Також у ній передбачені місця для особистих речей водія і навіть для пляшки з водою. Крім того, в салоні встановлені чотири відеокамери і два дзеркала. Всі камери виведені на міні-монітор, який знаходиться в кабіні водія.

«Таким чином, у мене хороший огляд середнього і заднього майданчиків. Також у новому тролейбусі більш комфортний і місткий салон, покращено освітлення, легке управління, тролейбус практично безшумний. А за допомогою автономного ходу ми можемо об’їжджати місця аварій і обривів контактних мереж», – зазначив водій Сергій Морозов.

Читайте також: Харків отримав чергову партію новеньких тролейбусів

Як повідомив начальник техвідділу, після того, як новий рухомий склад обкатають, а за нормами нові тролейбуси повинні проїхати по 50 км, їх виведуть на маршрути.

Нагадаємо, в рамках кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку Харків придбав 57 нових тролейбусів виробництва корпорації «Богдан Моторс» для КП «Тролейбусне депо №2». Рухомий склад надходить в місто партіями, всі тролейбуси повинні бути доставлені у Харків до кінця року.

Суспільство

Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

Опубліковано

Євробачення UNITED24. Об’єдналися для збору на відбудову української гімназії. Загальна сума збору складає 10 000 000 грн. Ці кошти спрямують на відбудову Великокостромської гімназії, яку зруйнувала російська ракета.

Про це повідомляє Дія.

У Дії зауважили, що на донаторів чекають бонуси:

  • Зробите внесок від 100 гривень? Зможете долучитись до розіграшу персонального відеозвернення від alyona alyona і Jerry Heil.
  • Зробите переказ на збір з використанням українських карток Visa? Ваш донат буде подвоєно! А кількість внесків від однієї людини необмежена.

Читайте також: Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Підтримати збір від alyona та Jerry Heil можна за посиланням.

Нагадаємо, у Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: