Технології
У Харкові біля вишу встановили “сонячне дерево”
У Харкові на території Харківського політехнічного інституту встановили “сонячне дерево” для зарядки мобільних гаджетів та освітлення у темну пору доби, передає портал Vgorode.ua.
Подробиці новації
Ректор НТУ “ХПІ”, професор Євген Сокіл, поінформував, що артоб’єкт стане першим експонатом Парку науки і техніки “STEAMPARK”, який “політех” створює разом з Харківською державною академією дизайну і мистецтв.
“Крона з п’яти сонячних панелей заряджає акумулятор розташований у нижній частині «дерева». Ввечері сонячні панелі підсвічуються різними кольорами”, – розповів ректор.
“Сонячне дерево” знаходиться на головній площі вузу, потрапити на яку можна з вулиці Багалія або з вулиці Мистецтв.
Читайте також: “Сонячне дерево” на Чернігівщині роздаватиме Wi-Fi та заряджатиме телефони
Далі – більше
Незабаром на території університету планують встановити ще три «сонячні дерева». Траву під конструкціями замінять на зелений килим, який не псується взимку.
Окрім того, за словами Євгена Сокола, в рамках проекту “STEAMPARK” на території ХПІ планують встановити й вітрогенератори.
“Такі інтелектуальні продукти ми будемо демонструвати і пропонувати використовувати Харкову”, – зауважив ректор.
Нагадаємо, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна відкриває філію в Китаї.
Технології
Українська компанія «A3tech-Україна» локалізувало виробництво робочого органа для машин розмінування хорватської фірми DOK-ING. Тепер ремонт після підривів займатиме менше часу.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
Діяльність української компанії
Компанія з України є партнером DOK-ING. У 2024 році фахівці зібрали вісім важких машин розмінування MV-10 та відремонтували десять машин після підривів і технічних несправностей.
Як зазначили в міністерстві, найбільш пошкоджену легку машину MV-4 фахівці змогли відремонтувати за 12 днів. За словами заступника міністра економіки України Ігоря Безкаравайного, тепер ремонт триває в рази швидше, ніж якби довелося чекати фахівців та компоненти з Хорватії.
Читайте також: Українці створили мобільний застосунок для допомоги у критичних ситуаціях
Переваги від локалізації
«Виготовлення в Україні деталей до машин розмінування дозволяє здешевити вартість такої техніки. Наприклад, молоток для робочого валу майже у два рази дешевший за хорватський аналог. А їх для однієї машини потрібно майже 50. Завдяки цьому ДСНС, яке провело тендери на закупівлю запчастин для машин розмінування фірми DOK-ING, заплатило на 30% менше, ніж якби ці послуги замовляли безпосередньо у хорватської фірми-виробника. А це п’ять мільйонів економії для державного бюджету», — сказав директор компанії «A3tech-Україна» Марат Мінц.
Нагадаємо, що амбасадори UNITED24 зібрали понад 480 тисяч доларів на розмінування України.
Фото обкладинки: сайт Національної платформи протимінної діяльності
Коментарі
Технології
Що відомо про підтримку від Microsoft
Коментарі
Технології
Читайте також: В Україні зареєстрували перші ліки на основі медичного канабісу
Коментарі