

Суспільство
У Франківську відкриють новий молодіжний центр: яким він буде
В Івано-Франківській міській територіальній громаді відкриється новий заклад позашкільної освіти КУТ.
Про це повідомляє видання Курс.
“КУТ” – так називається культурно-молодіжний центр, в якому працюватимуть різноманітні гуртки – від робототехніки аж до танців.
Роботи зі створення молодіжного центру вже практично завершуються – готовність закладу близько 80%, інформує пресслужба мера.

«Вже за кілька місяців плануємо передати приміщення в комунальну власність. Це перший об‘єкт такого типу, але точно не останній. Адже будуючи великі житлові райони, нам потрібно зводити не лише житло, а й заклади соціальної інфраструктури, які не менш важливі громаді», – відзначили у міськраді.
Читайте також: З лабораторією і студією звукозапису: у Харкові відкрили молодіжний центр
Прикладом співпраці забудовника та міста вважає створення центру мер Франківська Руслан Марцінків.
“Це буде великий сучасний молодіжний центр, де юні франківці зможуть займатися улюбленими факультативами під наглядом професіоналів своєї справи. Тут ще є трохи роботи, але маю надію, що відкриємо його вже цього року”, – анонсував Руслан Марцінків.
Читайте також: «Непустир»: як у Добропіллі мешканці перетворили звалище на публічний простір
На таких самих умовах (за кошти пайової участі) у співпраці з БК «Ярковиця» вже відкрили педіатричне відділення, а також завершується будівництво дитячого садочка.
Фото: martsinkiv.if.ua
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.