Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Четверо з шести стажерів отримали роботу в міськраді. Результат програми стажування молоді в Корецькій громаді на Рівненщині

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

10 днів теорії та практики — молодь Корецької громада, що на Рівненщині, долучилася до програми молодіжного стажування від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Четверо стажерів згодом запросили на роботу.

Розповідаємо в ШоТам, навіщо проводять таке стажування та як отримати роботу в міській раді, аби змінювати громаду на краще. 

Такий досвід був уперше

У 2022 році Корецька громада підписала договір про співпрацю з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». У громаді зацікавилися стажуванням молоді.

Відтак представники міської ради взялися за набір охочих. Для цього опублікували заяву на сайті та в соцмережах. Керівники відділів також захопилися цією ідеєю та поширили допис на особистих сторінках.

«Такий досвід у нашій громаді та міській раді був уперше. Раніше до нас приходили студенти вищих навчальних закладів, і ми проводили для них практику. Були ознайомчі візити, але стажування ще не було», — розповідає начальниця відділу проєктної діяльності, розвитку інвестицій і міжнародного співробітництва Ірина Опанасюк.

Проходила практику і повернулася на стажування 

Корецька міська рада почала отримувати заявки — всього їх надійшло 8.

«У Google-формі ми поставили кілька відкритих питань, наприклад: “Громада має ось таку проблему, яке рішення ви могли б запропонувати?”. Дехто з тих, хто заповнив заявку, залишив це питання без уваги, а ми потребували включених у громадське життя людей», — пояснює Ірина Опанасюк.

Потім у міській раді провели співбесіди з потенційними стажерами, і тим, хто не був умотивований, відмовили. Врешті на стажування потрапили шестеро людей.

Молодь під стажування. Фото надала Ірина Опанасюк

Однією з тих, хто долучився, стала Оксана Венгер. Ще у 2021 жінка протягом пів року проходила практику в земельному відділі міської ради. Згодом вона влаштувалася на роботу за фахом, вийшла в декрет і після цього не змогла повернутися до попередньої компанії.

«Про стажування я дізналася в соцмережах, заповнила заявку та надіслала. Пізніше відбулася онлайн-зустріч, де мені й іншим стажерам розповіли, що це за стажування, як воно відбуватиметься, я натомість розповіла про свою мотивацію. Мені було цікаво дізнатися все: як і що працює, що змінилося з часів моєї практики», — пригадує Оксана.

Учасниця обрала для себе той самий відділ, який пов’язаний з усіма земельними питаннями. Решта стажерів також потрапили до тих відділів, які вказували в заявці, й наступні 10 днів навчалися та працювали.

У кожному відділі стажування відбувалося по-різному. Наприклад, у Центрі надання культурних послуг стажери писали сценарії для подій, на свята чи до театральної постановки.

Натомість у загальному відділі організаційно-кадрової роботи фокус був на документах. Стажер займався організацією діловодства та вивчав, як працює документообіг.

Пропонувати роботу не планували

На початку стажування від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» міська рада не планувала працевлаштовувати стажерів, бо людей вистачало. 

«Про працевлаштування мова не йшла — навіть у Google-формі ми вказували лише стажування. Та попри це, після завершення ми надали роботу для чотирьох з шести стажерів. Для нас це стало абсолютною та приємною несподіванкою», — розповідає Ірина Опанасюк.

Учасники отримали сертифікати після завершення стажування. Фото надала Ірина Опанасюк

«Мої рідні сумнівалися, що це стажування щось дасть, а я ні. За 4 місяці я обійняла посаду фахівчині з управління проєктами в КЗ “Корецький центр культурних послуг”, також стала заступницею молодіжної ради, а при будинку культури нещодавно започаткували громадську організацію», — тішиться учасниця стажування Оксана Венгер.

«Ми чекаємо на особливого стажера»

Незабаром Корецька міська рада проведе ще одне стажування для молоді за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». 

«Ми чекаємо на особливого стажера. Військовослужбовець, який нині перебуває на реабілітації, захотів спробувати себе у відділі соціального захисту населення», — розповідає Ірина Опанасюк.

«Це дуже корисне стажування. Зі свого досвіду можу точно сказати, що молодим людям варто долучатися, випробовувати себе, дізнаватися нове. Думаю, що можна було б залучати молодь навіть цілими класами, аби вони могли побачити різні напрямки, які можна обрати в майбутньому», — каже Оксана Венгер.

Суспільство

«Хартія» та GUD випустили рюкзаки Frontier: увесь прибуток — військовим (ФОТО)

Опубліковано

До річниці 13-ї бригади НГУ «Хартія» київський бренд GUD випустив лімітовану колекцію рюкзаків. Увесь прибуток з продажів передадуть військовим цієї бригади.

Про це повідомили в «Хартії».

Обличчям колаборації став офіцер «Хартії» із позивним SWAT і Таня Камєнєва, яка є співвласницею фонду Shields Ukraine та співзасновницею ініціативи «Військо +1».

У «Хартії» зазначили, що колекція символізує єдність цивільних і військових, «де турбота одне про одного стає нормою».

«Ця сумка не просто для ваших речей, вона несе ідею, що готовність рятує життя», — написали в бригаді.

Читайте також: Бригада «Чорний ліс» та Mr.SCRUBBER випустили благодійну лінійку доглядової косметики

Нагадаємо, що Etnodim та «Хартія» випустили благодійні вишиті сорочки (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Хартії»

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО)

Опубліковано

Благодійна організація UAnimals випустила серію рекламних відео з українськими знаменитостями, які тривають по одній секунді. До проєкту долучилися Надя Дорофєєва, Артем Пивоваров, MONATIK, Jerry Heil та учасник гурту «Курган & Agregat» Раміл Насіров.

Про це повідомили в UAnimals.

«Українські зірки з’являються у відео всього на секунду! Чому? Бо відтепер саме стільки часу потрібно, аби оформити кешбек на благо від monobank та надіслати його фонду UAnimals», — написали в організації.

Monobank запустив спрощену підписку на благодійний кешбек для UAnimals наприкінці лютого 2025 року. Тепер замість низки кроків клієнти банку можуть підписатися на фонд завдяки одному посиланню.

Читайте також: Український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО)

«Сьогодні увага людей, які донатять, розфокусована по різних напрямках та фондах. Кожен та кожна намагається допомогти скрізь. Тому ми створили можливість швидкої та простої пожертви — достатньо секунди та одного натискання на лінк. До того ж людина навіть не витрачає власні гроші, а спрямовує на допомогу ті, які їй повернув банк у вигляді кешбеку. Тому закликаємо українців оформити підписку на благо. Саме завдяки підтримці людей UAnimals щодня бореться за життя тварин», — розповів засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

Про фонд UAnimals

Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення фонд рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.

За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.

Нагадаємо, що «МУР» та Animalism випустили благодійний дроп для допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Суспільство

«Я скоро буду вдома!»: перші емоції захисників після повернення з полону (ВІДЕО)

Опубліковано

19 березня 2025 року відбувся один із найбільших обмінів військовополоненими. З полону звільнили 175 захисників, а ще 22 воїни повертаються в Україну завдяки іншим заходам.

Державна прикордонна служба України поділилася першими емоціями військових після обміну.

Звільнені з полону воїни могли зателефонувати рідним та близьким і сповістити про своє повернення в Україну.

«Дуже раді, що повернулися у свою рідну Україну, на свою Батьківщину. Надіюся, найближчим часом повернуся у своє рідне місто — у Львів. Дякую всім, хто нас чекав! Мамо, привіт!» — сказав український захисник.

Інший військовий подякував усім тим, хто долучився до звільнення українських воїнів:

«Хочемо подякувати всім організаціям, людям, які долучилися до цієї праці. Це велика та важка праця, яка привела до нашого звільнення з полону».

Читайте також: Військові повторно вразили російський аеродром «Енгельс»: наслідки удару

Перші емоції наших захисників після повернення з полону

Кадри, які не залишать нікого байдужим: перші емоції наших захисників після повернення з полону ❤️‍🩹

Опубліковано Державна прикордонна служба України Середа, 19 березня 2025 р.

«Це один із найбільших обмінів. Повертаються наші солдати, сержанти та офіцери. Воїни, які боролися за нашу свободу в лавах Збройних Сил, ВМС, Нацгвардії, Сил територіальної оборони та прикордонної служби. Захищали Україну на різних напрямках — у Маріуполі, на “Азовсталі”, на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині»,написав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що в лютому в Україну повернули 150 українських військовополонених (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Читати далі