Технології
У Дніпрі запустять біогазовий завод за 11 млн доларів
Водоканал у Дніпрі завершує будівництво унікального біогазового комплексу з переробки мулу стічних вод і виробництва електроенергії та планує його запуск на липень-серпень 2019 року, передає InVenture.
Реалізацією цього проекту займається компанія “Технолоджи АПС в Україні”.
Потужність біогазової станції, яку зводять на базі Дніпроводоканалу, складе 4,8 МВт. Вартість проекту становить понад 11,2 млн доларів – це приватні інвестиції та кошти кредитування в державному Укргазбанку.
Читайте також: Місто на Запоріжжі опалюватимуть лушпинням соняшника
Компанія має намір також реалізувати аналогічний проект з будівництва біогазового комплексу з переробки мулових відкладень Центральної станції аерації №1 Кривбасводоканал у Кривому Розі.
Які переваги біоенергетики?
БіоТЕЦ мають низку позитивних характеристик, через що їхній розвиток є вкрай бажаним як для енергосистеми, так і для національної економіки в цілому.
Перше: стабільний режим роботи. ТЕЦ на біомасі та біогазі працюють у рівному графіку навантаження і, на відміну від сонячної та вітрової енергетики, не вимагають заміщувальних потужностей. Це вкрай важливо для України, де дефіцит маневрених потужностей є однією з потенційних причин для можливого стримування розвитку відновлюваної енергетики в майбутньому.
Читайте також: У Славутичі до кінця року збудують біоТЕЦ
Друге: розвиток економіки регіонів. “Ми розвиваємо додаткові мультиплікатори: збір, доставку, логістику, підготовку сировини. А це розвиток регіонів і ринку робочої сили. Крім того, якщо в сонячній і вітровій енергетиці в основному купують за валюту імпортне обладнання, то в біоенергетиці висока частка місцевої складової. Це, серед іншого, є додатковим стимулом і для нас, оскільки наші ТЕЦ можуть отримувати надбавку до «зеленого» тарифу за використання українського обладнання”, – прокоментував перевагу біоенергетики засновник Всеукраїнської теплогенеруючої компанії “Укртепло” Іван Надєїн.
Третє: заміщення імпортного газу. Україна, в силу своїх територіальних розмірів і низької щільності заселення, має, за європейськими мірками, великий сировинний потенціал – це близько 7 млн кубометрів на рік лісових відходів і 30 млн тонн аграрної біомаси. Однак цей потенціал поки ефективно не використовується.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі