Економіка
У Дніпрі створили вертикальну ферму з вирощування зелені у бомбосховищі
Компанія Green Future створила у бомбосховищі в Дніпрі вертикальну ферму-лабораторію, вирощує там зелень і реалізовує українським ресторанам.
Про це пише Seeds.org.ua.
На унікальній фермі вдалося впровадити інноваційну систему освітлення, завдяки якій компанія збільшила обсяги виробництва зелені вдвічі: з півтора до трьох кілограмів на квадратний метр.
Ферма-лабораторія на 300 квадратних метрів
Засновник Green Future Віктор Шулешко розповів, що вертикальна ферма розміщується в бомбосховищі площею 300 квадратних метрів. Висота стелі сягає 5 метрів. Приміщення розбите на зони вирощування, кожна з яких характеризується власним мікрокліматом.
«Система вирощування розбита на модулі: стелаж має 4 рівні та загальну площу 16 м. кв. Таких модулів у нас 13 (208 м. кв). Кожен із них має свій бак, автоматичну систему корегування живлячого розчину, автоматику управління 24-а спектрами системи освітлення. Такий підхід дозволяє експериментувати … з системою освітлення та мікрокліматом для отримання максимального результату», – розповів Віктор Шулешко.
Компанія має є досвід вирощування салату, коріандру, руколи, мізуни, гірчиці. Також на фермі займаються виробництвом вкрай вибагливої культури – базиліку.
Вирощують найдорожчу зелень в Україні
Віктор Шулешко розповів, що реалізація зелені відбувається оптом по 800 грн/кг. Також зелень постачають напряму до мереж ресторанів. У цьому випадку її вартість сягає 1500 грн/кг. Оскільки якість продукції, вирощеної на їхній фермі дуже висока, то і ціна на неї відповідна.
У планах Green Future – адресна доставка свіжої зелені та пряних трав безпосередньо споживачу.
«Попит на нашу продукцію є. З кожним роком він росте, особливо на свіжий базилік. Закупляють його переважно ресторани», – каже власник компанії.
Читайте також: «За день годуємо пів тисячі відвідувачів». Як харківська «Каша Маслом» релокувалася до Чернівців
Для підвищення показників виробництва продукції на фермі використовують систему освітлення, розробка якої належить безпосередньо Віктору Шулешку. Її світлова віддача становить понад 200 люменів на ват, що робить цю систему освітлення найпродуктивнішою в Україні.
«Освітленням я займаюсь більш як 10 років, тому конструктив світильників народився із досвіду. Підбір світлодіодів відбувається експериментальним шляхом з використанням вимірювальних приладів, тому ми відбираємо найефективніші світлодіоди в світі. До слова, на вертикальних фермах основною і найдорожчою в капітальних, а потім і операційних витратах є саме система освітлення», – каже Шулешко.
Читайте також: Ваші конкуренти вже роблять це. 10 важливих порад для бізнесу від топ-підприємця
За його словами, окупність створеної системи освітлення за рахунок енергоефективності і високої продуктивності становить до 6 місяців на площі освітлення від 100 кв м.
Вихід на міжнародний ринок
Green Future активно працює над виведенням свого продукту на міжнародний ринок. Наразі вже завершилося постачання системи освітлення для вертикальної ферми, яка покриває 400 кв. м в Дубай (ОЕА). А вже наступний рік команда планує почати з проекту власної вертикальної ферми в місті Райне (Німеччина).
Нагадаємо, на Волині лісове господарство взимку вирощує лимони.
Окрім того, на Одещині створили єдиний в Україні горіховий сад, де не потрібна ручна праця.
Фото: facebook.com/viktor.shuleshko.
Економіка
Як виглядає новий ресторан-заправка?
Співпраця з автозаправними комплексами
Коментарі
Економіка
Основні моменти угоди
- Об’єднання компаній:
lifecell та «Датагруп-Volia» об’єднаються в одну компанію, що дозволить розширити та модернізувати телекомунікаційну інфраструктуру України. - Інвестиції та фінансування:
У рамках угоди планується підписання документів про позику та виплату пакета спільного фінансування на суму $435 мільйонів. Це фінансування буде надане Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). - Підтримка від ЄБРР і IFC:
Обидві установи вже отримали схвалення правлінь після оголошення угоди на конференції з відновлення України в Берліні в червні 2024 року. - Майбутні плани:
NJJ, Horizon Capital і генеральний директор «Датагруп-Volia» Михайло Шелемба планують значну інвестиційну програму, яка включатиме інвестиції в мережу, ліцензії, обладнання та розширення інфраструктури.
Хронологія подій
- Грудень 2023:
Оголошено про продаж lifecell французькому мільярдеру. - Лютий 2024:
NJJ Capital виявляє інтерес до активів «Датагруп-Volia». - Липень 2024:
Антимонопольний комітет України офіційно погоджує продаж lifecell.
Коментарі
Економіка
Нові ліміти
- Купівлю годинників;
- Ювелірних виробів;
- Виробів зі срібла;
- Коштовного каміння;
- Монет і марок.
Коментарі