Суспільство
У Чорнобильській зоні відновлять кілька туристичних об’єктів
Відновити три туристичні об’єкти у Чорнобильській зоні відчуження упродовж двох років планує Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів.
Про це пише LIGA.net з посиланням на заяву операційної директорки проєктного офісу Ілону Шнейдер під час презентації проєкту реновації.
Відомо, що відновлять кафе “Прип’ять”, автовокзал і 16-поверхову будівлю у Прип’яті.
Мають намір цьогоріч розробити проєкт, а наступного розпочнуть будівельні та ремонтні роботи.
Повідомляється, що у кафе “Прип’ять” відновлять вітражі, у 16-поверхівці зроблять музей у квартирі пожежника лейтенанта Володимира Правика, чия бригада першою прибула на ЧАЕС після аварії.
На даху будинку планують обладнати оглядовий майданчик.
Читайте також: Мода на українське. Вісім брендів, які відроджують давні традиції
Також цього року мають підготувати проєкт реновації КПП “Дитятки”, через який туристи в’їжджають до Зони відчуження, самі ж будівельні роботи заплановані на 2022 рік.
За даними видання, цього року на реновацію об’єктів у Зоні відчуження виділили 30 млн грн. Роботи на трьох об’єктах повинні завершити в 2022 році.
Крім того, у 2022 році планують розпочати відновлення радіолокаційної станції “Дуга”, басейну Лазурний, готелю “Полісся”.
Також можуть почати роботи на кінотеатрі “Прометей”, палаці культури “Енергетик” і на річковому вокзалі міста.
Повідомляється, що деякі проєкти в Прип’яті планують реалізовувати коштом інвесторів.
Нагадаємо, у Чорнобилі: для туристів облаштують оглядові вежі для бьордвотчингу.
Як ми повідомляли раніше, у Чорнобильському заповіднику знайшли раніше невідоме озеро.
Головне фото: life.pravda.com.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі