Економіка і бізнес
«Тихе місце»: як ветеран відкрив патріотичну кав’ярню у столиці (ВІДЕО)
Військовослужбовець Дмитро Мартиненко відкрив патріотичну кав’ярню «Тихе місце» у Києві. Основна частина прибутку йде на потреби Спілки ветеранів АТО Подільського району. Про запуск бізнесу, який зможе фінансувати волонтерство, розповідає ШоТам.
«Тихе місце» для військових
Він створив у столиці «Тихе місце» для військових, де бойові побратими можуть зустрітися та посидіти у комфортній обстановці. А кияни — підтримати ветеранів, просто випивши чашку кави.
Дмитро Мартиненко захищав схід України у 2014–2015 роках. З початком вторгнення повернувся до війська й служить у найгарячіших точках. Дмитро давно мріяв створити особливе місце для зустрічей військових. Тож у перервах між ротаціями взяв участь у програмі ВАРТО та відкрив кав’ярню.
«Назва символізує те місце, де можна спокійно відпочити — в «Тихому місці». Це те місце, де нас не чіпають вороги», — Дмитро Мартиненко, засновник мережі кав’ярень «Тихе місце».
До концепції патріотичної кав’ярні Дмитро підійшов комплексно.
«Ми беремо тільки тих баристів, які спілкуються українською мовою. Ми не співпрацюємо з виробниками або постачальниками, які спілкуються або надають документи російською мовою. І підтримуємо тільки українського виробника», — Дмитро Мартиненко, засновник мережі кав’ярень «Тихе місце».
А ще тут є фотозона з військовими, щоб усі пам’ятали, завдяки кому в місті тиша.
«Ми зробили фотозону. На цій фотографії ми за день до виїзду в село Мощун, коли там точилися важкі бої», — Дмитро Мартиненко, засновник мережі кав’ярень «Тихе місце».
«Коли навіть тут знаходяться військові, відвідувачі спілкуються з ними і дізнаються про їхні досягнення, про їхні проблеми, про їхні потреби. Відвідувачі, коли спілкуються напряму з військовими, — це дуже круто», — Оксана Струтинська, управителька кав’ярні «Тихе місце».
Запустити «Тихе місце» допоміг Український ветеранський фонд. Дмитро виграв фінансування на мільйон гривень.
«Придбали одну кавомашину вже, 3 кавомолки — це на цю кав’ярню. Я рекомендую зверататись до Українського ветеранського фонду. Це прозорий професійний фонд, який надає дуже якісну допомогу», — Дмитро Мартиненко, засновник мережі кав’ярень «Тихе місце».
Заробіток від кав’ярні йтиме на потреби Спілки ветеранів АТО. Адже більшість членів організації знову взяли до рук зброю та пішли на фронт.
Читайте також: Хейтерів вистачає, але клієнтів – ще більше. Як я запустила перший в Україні готель рольових ігор Cherry Twins
«Ми працюємо в напрямку захисту інтересів військових, родин військових, волонтерів. Ми працюємо в різноманітних напрямках, один із них — це безкоштовний адвокат. Це плетіння сіток», — Дмитро Мартиненко, засновник мережі кав’ярень «Тихе місце».
Дмитро планує відкрити ще дві кав’ярні в Києві. На роботу братиме насамперед переселенців, волонтерів та учасників бойових дій. А також він хоче дарувати франшизу військовим.
«Плануємо не продавати, а безкоштовно надавати всім тим військовим або сім’ям військових, які захочуть займатися кав’ярним бізнесом, надавати безкоштовну франшизу. Будемо надавати можливість займатися бізнесом, і на нашому прикладі — успішним бізнесом», — Дмитро Мартиненко, засновник мережі кав’ярень «Тихе місце».
Нагадаємо, оборонець Маріуполя відкрив майстерню і виготовляє сувеніри з деревини.
Також ШоТам розповідав, як ветеран з Одеси виграв мільйон гривень на запуск нової піцерії Veterano Pizza.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі