Суспільство
Триярусний Музей Голодомору побудують на березі Дніпра в Києві
На вулиці Лаврській в Києві, неподалік від пам’ятного знака “Свічка Пам’яті”, побудують Музей Голодомору, повідомляє Українська правда.
За інформацією директора ТОВ “Проектні системи ЛТД” Ігор Марков, музей буде триповерховим, а загальна площа складе близько 15 000 метрів.
Яким буде музей за проектом?
На даху музею буде рости трава і чагарники, таким чином він впишеться в загальний ландшафт.
“Сама будівля буде в формі розлому землі. Дах буде виглядати ніби тріщина, ніби земля розкололася. Таке рішення символізує правду, яка довгі роки була прихована, але вона проривається і виходить назовні. З розлому в приміщення потраплятиме світло”, – пояснив Марков.
У музеї буде представлена постійна експозиція, а також тимчасові виставки. Основна експозиція буде нагадувати лабіринт, а потрапити сюди кияни та гості міста зможуть як з боку Дніпра, і з боку “Свічки пам’яті” – там будуть сходи, а пізніше ще й ліфт.
Також в будівлі розмістять кінозал, конференц-зали, адміністративні приміщення, навчальні класи для відкритих шкільних уроків або для роботи вчених з історичними матеріалами.
Читайте також: Львівські архітектори створили інформаційний центр Бабиного Яру
Символізм у проекті
“Тут також попередньо планується кафе, щоб можна було, пообідати десь між якими конференціями, і ще одне кафе зі свіжим хлібом. Це теж буде символічно, тому що хліб забирали, відбирали ці колоски останні, і ось відвідувачі зможуть пройти все це, побачити, а на виході зможуть відчути смак свіжоспеченого хліба. Думаю, що там повинні бути не тістечка, а той справжній хліб на заквасці, який тоді пекли, такий дещо грубий, але щоб кожен відвідувач зміг його купити і цю корочку з’їсти”, – розповів генеральний проектувальник.
Всі комунікації, тобто інженерне забезпечення музею, розташуються на схилі – тут побудують технологічний колектор, який з’єднає першу і другу чергу.
Коли почнеться реалізація?
Поки що не можна сказати точно, скільки коштуватиме будівництво музею, проте мова йде про сотні мільйонів гривень – одне тільки зміцнення схилів Дніпра обійдеться в 190 мільйонів.
Також Марков зазначив, що за умови політичної волі і стабільного фінансування музей можна звести за 2 роки.
Нагадаємо, книга української письменниці про Голодомор 1932-33 років отримала “золото” міжнародної премії Independent Publisher Book Award 2018 (IPPY Awards).
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі