

Суспільство
Норвезька і китайська компанії збудують на Херсонщині вітрову електростанцію
Норвезька компанія NBT і китайська електроенергетична компанія China Power домовилися про будівництво вітрової електростанції в Херсонській області з інвестиціями 450 млн доларів. Про це повідомляється на офіційному сайті Президента України.
Відповідно до проекту, вже до кінця наступного року вздовж північного узбережжя озера Сиваш буде споруджено 67 вітрових електроустановок загальною потужністю 250 МВт.
Яка буде користь від електростанції?
250 МВт електроенергії здатні забезпечити понад третину потреб області в електроенергії. А інвестиція в розмірі майже 450 млн доларів дозволить створити нові робочі місця, забезпечити надходження податків до бюджету. Загалом Норвегія має намір інвестувати близько 400 млн євро у сферу відновлюваної енергетики України.
Як розвивається вітроенергетика в Україні?
2018 рік демонструє найкращу статистику розвитку вітроенергетичного сектору України за попередні чотири роки. За перше півріччя 2018 року, за даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було підключено до мережі і встановлено “зелений“ тариф на електроенергію, що генерується, новими вітроенергетичними об’єктами загальною потужністю 50.35 МВт, розташованими в Херсонській і Миколаївській областях. Йдеться про так звані зелені тарифи, за якими власники сонячних електростанцій продають електроенергію на оптовому ринку – і в них зобов’язані її купити. Розмір цих тарифів прописаний в законі “Про електроенергетику”.
За перші шість місяців 2018 року вітроенергетична галузь України виробила 568 млн кВт*годелектроенергії. Загальна встановлена потужність вітростанцій материкової частини країни складає 515.5 МВт, станом на 1 липня 2018 року.
Попит на електроенергію зросте
До 2035 року споживання електроенергії в Україні збільшиться на чверть – до 195 млрд кВт-год. Такі прогнози дає профільне міністерство енергетики. Одночасно застаріє частина об’єктів генерації, а значить знадобляться нові потужності. Зокрема, для закриття “дірок” необхідно побудувати як мінімум 15-17 ГВт вітрових і сонячних електростанцій.
Зміни у законодавстві
Напередодні Рада спростила процедуру отримання дозволів для будівництва вітроелектростанцій. Депутати ухвалили у другому читанні та в цілому закон щодо підвищення інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлювальної енергетики.
Суспільство

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента російського центру спецпризначення «Сенеж» — одного з елітних підрозділів ГРУ. За даними слідства, 44-річний киянин передавав ворогу координати для ракетних і дронових атак по столичному регіону.
Про це повідомили в СБУ.
У поле зору російських спецслужб киянин потрапив через проросійські висловлювання у чат-рулетці. Після вербування він почав збирати інформацію про українські підприємства, які, на його думку, могли бути пов’язані з оборонним виробництвом. Дані отримував у побутових розмовах, а потім особисто фіксував локації.
Читайте також: Школярка з Івано-Франківська допомогла СБУ зірвати теракт у місті
Також агент стежив за маршрутами мобільних вогневих груп під час тривог, намагаючись зібрати дані, які могли б допомогти обійти українську ППО. У його телефоні виявили фото об’єктів і координати на гугл-мапах.
СБУ задокументувала його діяльність і затримала чоловіка вдома. Йому повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Зараз він перебуває під вартою без права на заставу. Зраднику загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що СБУ передала в музей морський дрон, яким підривали Кримський міст та російські судна.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБУ
Суспільство

На місцях, де тривають рятувальні роботи після нічної атаки Росії, працюють два гелікоптери ДСНС. Вони вже здійснили понад 50 скидів води загальним обсягом понад 100 тонн.
Про це повідомили в ДСНС.
Авіація допомагає гасити пожежі, що виникли через влучання, зокрема на дахах пошкоджених будинків. Рятувальники продовжують пошуково-рятувальні операції та ліквідацію вогню на трьох локаціях у столиці.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: У Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО)
Опубліковано ДСНС України Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

У ніч на 17 червня під час масованої атаки росії по Києву, у Солом’янському районі сталося пряме влучання російської балістичної ракети в багатоповерхівку. Унаслідок удару росіяни повністю зруйнували один із під’їздів. Ще до прибуття рятувальників небайдужі мешканці району кинулися на допомогу постраждалим.
Про це містяни повідомили журналістам телеканалу «Київ24».
Один із чоловіків, який допомагав після влучання ракети, розповів, що вибухом двері загнуло всередину. Чоловіки власноруч відкривали їх, щоб дістатися до людей. Кияни допомагали вибратись із будинку тим, хто опинився у пастці через завали.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Атака РФ на Київ🥺До приїзду рятувальників небайдужі чоловіки допомагали людям вибратись з будинку в Солом'янському районі Вибухом двері під'їзду загнуло всередину, чоловіки своїми силами відкривали їх. Цієї ночі через атаку РФ в Солом'янському районі повністю зруйновано під'їзд. За словами міністра МВС, це було пряме влучання російської балістичної ракети.
Опубліковано Телеканал Київ24 Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони