Суспільство
Транспортний проект Житомира визнали найкращим на світовому рівні
Житомир визнали одним із переможців конкурсу проектів розвитку сталих способів пересування в рамках престижного міжнародного конкурсу TUMI CHALLENGE 2019. Про це повідомили у міській раді.
150 тисяч євро гранту
Житомир – наразі перше та єдине місто в Україні, яке разом з 10 іншими містами світу отримає грантову підтримку на розвиток сталої міської мобільності в рамках TUMI (transformative urban mobility initiative) міжнародної Ініціативи трансформаційної міської мобільності.
Результати конкурсу TUMI CHALLENGE 2019 оголосили на Міжнародному транспортному форумі, який нещодавно пройшов у місті Лейпциг (Німеччина).
“Перемога стала можливою завдяки тісній співпраці Житомирської міської ради з проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні», в рамках якого було розроблено План сталої міської мобільності Житомира із залученням професійних експертів Dornier Consulting International GmbH у сфері транспорту та мобільності, під керівництвом Олени Чернишової”, – зазначив співавтор проекту, директор КП “Житомиртранспорт” Іван Фурлет.
«Оцінивши перспективи розвитку транспортної галузі нашого міста, партнери з TUMI виділили грант у 150 тисяч євро на втілення проекту міської мобільності серед школярів, який складатиметься з двох частин — просвітницької та інфраструктурної.
Читайте також: У Житомирі збудують сучасний Палац спорту: яким він буде і скільки коштує
У чому суть проекту?
Загальна мета — стимулювати учнів пересуватися на велосипедах чи громадському транспорті. У рамках проекту будуть проведені просвітницькі заходи, встановлені велопарковки, плануватиметься інша велоінфраструктура. Цей проект не лише про гроші, а про нові підходи до планування та участі житомирян у житті міста.
Дослідження мобільності, проведене у вересні 2018 року під час Європейського тижня мобільності в школах міста Житомира, а також більш глибокий аналіз проблеми показав, що пішохідна та велосипедна інфраструктура навколо шкіл є незадовільною і не заохочує людей обирати сталі способи пересування і бути активнішими. Це досить типова проблема для українських міст, де зростання рівня моторизації та небезпека вуличного середовища змушує батьків частіше відвозити дітей автомобілем до школи.
Проект «Сталий шлях до школи» покликаний забезпечити комплексне рішення шкільної мобільності. Він передбачає вибір пілотних шкіл, які розроблять план сталої мобільності, проведуть комплексну діагностику та розроблять інфраструктурні рішення для покращення мобільності навколо школи.
Що це дасть Житомиру?
Проект «Сталий шлях до школи» дозволить:
– підвищити безпеку та зручність пересування школярів на шляху до школи;
– забезпечити більш стійку структуру пересувань школярів: зменшення кількості поїздок автомобілем, збільшення частки велосипедних пересувань та ходьби;
– забезпечити адміністрацію шкіл інструментами для планування та поліпшення мобільності та включення дітей до процесу прийняття рішень;
– розробити позитивний приклад для управління шкільною мобільністю в Україні та поширити його на інші школи.
TUMI – Ініціатива трансформаційної міської мобільності дозволяє лідерам країн, що розвиваються, та нових країн розвивати сталу міську мобільність. Вона пропонує технічну й фінансову підтримку інноваційних ідей. У TUMI Федеральне міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) об’єднало провідні світові установи, які працюють у сфері сталої мобільності, з міськими мережами та аналітичними центрами довкола виконання найбільш актуальних локальних проектів. Ініціатива об’єднує 1000 лідерів з усього світу.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі