Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
630 360 1555939614 932 630 360 1555939614 932

Суспільство

Трьох українських письменників номінували на премію ЄС

Опубліковано

Українське журі Літературної премії Європейського Союзу оголосило короткий список номінантів на здобуття премії від України. Про це повідомляє PEN Ukraine.

Хто ці письменники?

“До списку ввійшли письменники Вікторія Амеліна, Маркіян Камиш та Гаська Шиян. Це рішення було схвалене Консорціумом Премії у Брюсселі”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, Вікторія Амеліна номінована на Літературну премію Європейського Союзу за роман “Дім для Дома” (“Видавництво Старого Лева”, 2017), Маркіян Камиш – за повість “Чормет” (“Нора-Друк”, 2017), Гаська Шиян – за новий роман “За спиною” (“Фабула”, 2019).

Ім’я лауреата стане відомим 22 травня 2019 року, коли будуть оголошені переможці Премії від усіх країн-учасниць. Урочиста церемонія нагородження відбудеться в Брюсселі наприкінці вересня цього року.

Хто в журі?

До українського журі Премії цього року ввійшли президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков (голова журі), директор Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавець, перекладач, віце-президент Українського ПЕН Ольга Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський та перекладач, журналіст, радіоведуча Ірина Славінська.

За умовами Премії, лише члени журі мають право номінувати авторів на її здобуття. Список номінантів після ретельної перевірки кожного кандидата на відповідність критеріям схвалює Консорціум Премії.

Читайте також: Українці створили додаток для телефону з аудіокнигами

Журі у своїй роботі керується такими критеріями: автор-номінант має бути громадянином держави, яка його номінує; номінований твір має бути написаний державною мовою країни, громадянином якої є автор; має бути книжкою художньої прози – романом або збіркою оповідань; повинен бути найновішою опублікованою книжкою автора на момент номінування, до того ж з часу її публікації до моменту присудження нагороди має минути не більше ніж 18 місяців; письменник має бути автором не менше 2-х, але не більше 4 книг художньої прози, опублікованих мовою оригіналу; твори номінованого автора мають бути перекладені не більше ніж 4 іноземними мовами.

Оскільки Україна цього року вперше долучилася до Літературної премії Європейського Союзу, Консорціум Премії зробив виняток для нашої країни і дозволив членам українського журі номінувати авторів, чиї книжки вийшли раніше ніж 18 місяців тому.

Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) – щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми “Креативна Європа”.

Коментарі

Суспільство

На Київщині запрацювала нова мобільна аптека

Опубліковано

Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.

Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.

Особливості роботи аптечного пункту

Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».

Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.

Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.

Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.

Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування

Опубліковано

Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.

Про це повідомили у Мінсоцполітики.

Що можна дізнатися на сайті

На платформі розкрили такі теми:

  • види засобів реабілітації та як їх отримати;
  • можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
  • ремонт та обслуговування.

«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.

Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.

Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.

Фото обкладинки: Freepik

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила поштовий набір, який оформили за інсталяцією I`m Fine (ФОТО)

Опубліковано

На поштовому випуску зобразили інсталяцію I`m Fine, яку вперше представили на фестивалі Burning Man у США влітку 2024 року.

Про це повідомили в «Укрпошті».

Медіапроєкт під назвою Ukrainian Witnes започаткував митець Олексій Сай за ініціативи та координації Віталія Дейнеги. Вони створили артоб’єкт із артефактів російсько-української війни, які зібрали на деокупованих територіях:

  • прострілених вуличних знаків;
  • сонячних панелей;
  • супутникових антен;
  • знищених знаків із назвами міст;
  • розбитих парканів тощо.

Читайте також: Митники передали три старовинні книги львівській бібліотеці (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

«Тепер наша болісна й водночас сильна відповідь світу зафіксується й на поштовій марці»‚ — написали в компанії. Загалом «Укрпошта» випустила 500 тисяч поштових наборів.

Нагадаємо, що у столиці виставляли інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Також ми писали, що «Укрпошта» оголосила найкращу марку та поштовий набір 2024 року.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Віталія Дейнеги

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство7 години тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство4 дні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...