Суспільство
ТОП-10 позитивних новин тижня
Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 17-23 червня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від новітніх розробок Укроборонпрому, будівництва метро на Виноградар у Києві та правильного написання назви столиці України у міжнародних аеропортах. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.
1. Українська крилата ракета отримала нову голівку самонаведення
Українська крилата ракета Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» отримала нову головку самонаведення, яка дозволяє захоплювати ціль в умовах складного маневрування. Також ракета отримала новий стартовий двигун, що забезпечує більш активне виведення на маршову ділянку польоту, а також крила та рулі більшої площі, які мають підвищити керованість та маневреність Р-360.
2. Дрогобич дивує туристів селфі-точками: що там цікавого
Минулого року Дрогобич визнали найперспективнішим туристичним містом. Ратуша тут не гірша за Львівську. З обов’язкових must-see – колишня в’язниця НКВД, а зараз… університет. Та церква святого Юра, яку дрогобичани купили за сіль. З 13 ст. тут діє найстаріший солевидобувний завод України. Є свій костьол та найбільша на Західній Україні синагога.
Запостити усі селфі можна у 10 Wi-Fi-зонах. Тут розробили онлайн-карту локацій міста, де можна зробити найкращі селфі. Карта була створена ініціативною групою “Дев’ятка”.
3. У Житомирі за 10 млн євро збудують найбільший в країні сміттєпереробний завод
ТОВ «МС Соціальний проект» будуватиме в Житомирі найбільший в Україні завод з переробки відходів потужністю 82 тисяч тонн на рік. Підрядником з реалізації проекту виступить хорватська компанія Тehnix. Загальний обсяг інвестицій у будівництво становитиме 7–10 млн євро.
Житомирський завод перероблятиме несортовані тверді побутові відходи за спеціальною технологією, глибина переробки за якою досягатиме 85–95%.
4. Стало відомо, коли до ЗСУ надійде ракетний комплекс “Нептун”
Ракетний комплекс “Нептун” буде прийнятий на озброєння ЗСУ в наступному році після завершення випробувань, які фінішують до кінця 2019 року.
“До кінця року ми маємо завершити державне випробування ракетного комплексу “Нептун”, який буде прийнятий на озброєння, і з наступного року він увійде в державне оборонне замовлення, і ми замовимо перші комплекси для ЗСУ”, – поінформували в Міністерстві оборони України.
5. ТОП-5 відверто дивних бізнес-ідей від успішних українців
Усе частіше люди кидають буденну нудну роботу і роблять щось незвичайне. Пропонуємо вам підбірку оригінальних ідей для бізнесу, які вже працюють в Україні:
- Олівці, які проростають
- Ікра равликів за 50 тисяч гривень
- Мереживо з яєчної шкаралупи
- Сумки з винних корків
- Недовговічні картонні меблі
6. На сайті київського аеропорту можна замовляти товари з Duty Free
Пасажири можуть замовляти товари з магазину Duty free на сайті аеропорту “Київ”. Відтепер мандрівники зможуть ознайомитися з асортиментом товарів магазину, отримати знижку і зробити попереднє замовлення безпосередньо на сайті.
“Надати пасажирам доступ до всіх можливостей і послуг аеропорту важливо ще й тому, що сучасний користувач звик вирішувати всі завдання онлайн. Дізнатися все заздалегідь, планувати час, порівняти ціни і обрати товари – це те, що зможе пасажир за допомогою сайту”, – зазначають в аеропорту.
7. У Києві на Троєщину запустять швидкісний трамвай
Столична влада веде переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо запуску “трам-трейну”, який має з’єднати Троєщину з правим берегом Дніпра. “Трам-трейн” – швидкісний трамвай – це різновид транспорту між трамваєм і метро, який по своєму пасажиропотоку може забезпечити повністю вивіз пасажирів з Троєщини, як по лівому берегу, так і на правий берег.
Для початку будівництва метро на Троєщину також ведуться перемовини з міжнародними фінансовими організаціями. Об’єкт оцінюють від 2 до 3 млрд доларів.
8. Як просувається будівництво метро на Виноградар
Роботи з будівництва двох нових станцій метро на житловий масив “Виноградар” у Києві тривають за графіком. Уже виконані роботи зі спорудження перегородки від діючого метрополітену, виконуються роботи з підключення кабелів, роботи з облаштування димовидалення та вентиляції для того, щоб діючий метрополітен міг працювати без зупинок на період будівництва.
Будівництво метро на Виноградар планують завершити до 2021 року. Це передбачено договором, який уклали Київський метрополітен та переможець тендеру на Prozorro ПАТ “Київметробуд” щодо продовження Сирецько-Печерської гілки.
9. Мешканців “хрущовок” переселятимуть у нові квартири з ремонтом
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило новий законопроєкт «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», відповідно до якого спочатку має бути переселення мешканців до нового житла, а вже потім знесення будинку.
Переселяти мешканців застарілих будинків будуть в нові квартири з ремонтом. Також, при необхідності, будуть надавати допомогу при переїзді.
10. Білоруський аеропорт виправив назву столиці України
Білоруський аеропорт “Мінськ” почав писати назви українських міст латиницею, згідно з українською формою назви, замість радянського зразка.
“На табло Національного аеропорту “Мінськ” латиницею столиця України позначена як Kyiv, а Львів – Lviv”, – йдеться у повідомленні.
Наразі назву української столиці почали коректно вказувати у Євросоюзі, а також аеропорти у Будапешті, Німеччині, Канаді, Туреччині, Фінляндії, Литві, Швейцарії, Лондоні та найбільша у світі авіагавань, аеропорт Стамбула.
Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!
Суспільство
У столиці з 16 січня почнуть прибирати покинуті автомобілі, які постраждали через влучання російських ракет та дронів.
Про це повідомив очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
За словами начальника адміністрації, багато із цих автівок створюють проблеми для міста, зокрема звужують проїзд для рятувальної техніки та псують вигляд вулиць і дворів.
«На найближчому засіданні Ради оборони спільно з відповідними службами напрацюємо ефективний механізм, який дозволить оперативно прибирати пошкоджені авто в майбутньому»‚ — написав Ткаченко.
Читайте також: У київському парку встановили перший будинок для комах: для чого він потрібен
Нагадаємо, що в Києві збудували унікальний параметричний міст із криволінійним дизайном (ФОТО).
Фото обкладинки: Unsplash
Суспільство
Будиночок у парку «Перемога» створили працівники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району. Це перший подібний об’єкт на території парку.
Про це повідомили представники підприємства.
Об’єкт встановили для того, аби допомагати комахам в умовах міста. У будиночку вони зможуть зимувати та гніздувати, аби влітку запилювати рослини і вберігати їх від шкідників.
Для захисту від птахів будинок закрили сіткою.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка КП по УЗН Дніпровського району
Суспільство
Французька компанія Saarstahl Rail SAS передала «Укрзалізниці» понад тисячу тонн рейок. У межах міжурядової угоди УЗ отримає загалом 19 тисяч тонн рейок, які планують передати до початку осені.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Де залучать нові рейки
Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський зазначив, що рейками з першої партії капітально відремонтують колії на дільницях Війтівці – Волочиськ та Фастів-2 – Устинівка. Цими коліями їздять зокрема швидкісні потяги до Львова та Дніпра. Роботи над відновленням планують виконати у березні-квітні цього року.
Завдяки усім 19 тонам рейок залізничники зможуть збудувати та відремонтувати близько 145 кілометрів колій. Капітальні ремонти проведуть на таких напрямках:
- Львів – Ужгород;
- Київ – Львів – кордон ЄС;
- Київ – Одеса;
- Київ – Дніпро;
- Київ – Харків.
«Після окупації Маріуполя ми втратили єдиного українського виробника рейок – металургійний комбінат “Азовсталь”. І саме завдяки нашим міжнародним партнерам ми отримуємо цю дефіцитну продукцію та продовжуємо відновлювати та підтримувати залізничну інфраструктуру», — сказав Олександр Перцовський.
Читайте також: Українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме
Угода між Україною та Францією
Проєкт із відновлення залізничих колій УЗ реалізує разом із Кабінетом міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством фінансів спільно з французькими партнерами.
У межах угоди компанія отримала пільговий кредит на суму 37,6 мільйона євро на 35 років під 0,0161% річних. Перші 14 років УЗ не сплачуватиме це кредит. Для компанії це перший досвід такого кредитування.
«Завдяки постачанню рейок широкої колії ми зможемо швидко відновлювати пошкодження залізничних шляхів внаслідок бойових дій, забезпечувати безпеку руху, сталу логістику та життєво важливі зв’язки між регіонами в умовах війни», — сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ