Суспільство
ТОП-10 позитивних новин тижня
Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 13 – 19 травня. Робочий тиждень приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від українки, яка здійснила прорив у математиці, до нових українських ракет. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.
1. Українська вчена здійснила унікальне відкриття в математиці
Українська вчена-математик Марина В’язовська зі своєю командою розв’язала математичне рівняння, яке вирішує, як розміщується у 8- та 24-вимірних просторах нескінченна кількість точок, що відштовхуються одна від одної.
Марина В’язовська працює у Швейцарському федеральному технологічному інституті, у 2016 році отримала одну з найпрестижніших математичних нагород світу – “Премію Салема”. Комісія присудила їй цю нагороду за відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у 8- та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм. Над розв’язанням цієї задачі вчені працювали кілька століть. Раніше задачу пакування куль було розв’язано лише для просторів із трьома і менше вимірами.
2. У метро Харкова запустили новий поїзд: як він виглядає?
У Харкові на Холодногірській лінії метро запустили новий поїзд. Вартість всього складу – це два головних вагони і три проміжних – близько 50 млн грн.
У п’яти вагонах типу Еж-3 зробили повне оновлення інтер’єру, відремонтували несучі конструкції, провели заміну застарілого і встановили нове устаткування, в тому числі системи автоматичного пожежогасіння, відеоспостереження та очищення повітря в вагонах. Також поліпшено умови роботи в кабінах машиніста. Подбали також про інклюзивність.
3. В українській армії з’явилась єгерська бригада
Для посилення оборони на північному напрямку в Збройних силах України створили окрему єгерську бригаду, яка постала із 61-ї бригади Корпусу резерву.
Підрозділи бригади призначені для ведення бойових дій у лісовій та болотистій місцевості та комплектуються лише військовослужбовцями контрактної служби, які мають досвід бойових дій або цивільна діяльність яких має спорідненість зі специфікою бригади (мисливці, єгеря, співробітники лісових господарств).
4. Як в Україні заробити мільйон гривень на спаржі
Як заробити на 1 га спаржі 1 000 000 гривень? Знає Петро Григор’єв – найбільший виробник спаржі в Україні. Щоб заробити мільйон, в один гектар землі треба буде вкласти $8000. Ранньою весною висаджуємо рядками на глибину 30 см. Спаржа не любить рости понад 4 штуки на 1 м². Поливаємо невеликими порціями, проте систематично. Рихлимо після кожного поливу. Вже на другий рік ніжні паростки зрізаємо, і в продаж.
За 1 кілограм в Україні дають 150-220 гривень. Врожайність з гектара – 5 000 кілограмів. Отримуємо 1 000 000 гривень і розширяємо володіння!
5. У Житомирі встановили “сонячне” дерево
У реконструйованому сквері в центральній частині Житомира встановили «сонячне дерево» – це конструкція з сонячними батареями, від якої можна заряджати телефони.
Залишилось змонтувати usb-зарядки та wi-fi доступ до мережі на автономному «сонячному дереві». Доступ можна буде сплачувати самостійно на радість всім користувачам через вказаний номер.
6. Нова українська зброя пройшла повний цикл випробувань
«Старокраматорський машинобудівний завод» показав танкову гармату власного виробництва під час «Ліги оборонних підприємств України», що проходить у Києві.
Гармата пройшла повний цикл випробувань, витримала настріл у 700 підкаліберних снарядів з підтвердженням усіх інших вимог. Завод заявляє про готовність виробляти всю лінійку артилерійських стволів від 122 до 155 мм, як гладкоствольних, так і нарізних.
7. У Житомирі платитимуть за проїзд по-новому
У комунальних автобусах, тролейбусах та трамваях Житомира впровадили послугу SMS-оплати за проїзд, яка доступна для користувачів мобільних операторів Київстар, lifecell та Vodafone. Незалежно від того, яким оператором користується людина, вона зможе за тим самим принципом здійснити оплату вартості проїзду в комунальному транспорті.
Сервіс дуже простий. У громадському транспорті розміщені інформаційні листівки з інструкціями, як ним користуватися. Для оплати проїзду пасажирам достатньо на короткий номер 877 відправити SMS-повідомлення з номером маршруту, після чого він отримує підтвердження про оплату та перевірочний код.
8. Громада проти реформаторки. Історія Введенської сільради
Ганна Геращенко з Нідерландів повертає до життя рідне село на Харківщині – вона сільський голова. До того, як ступити на політичну стежку, Ганна жила з чоловіком і трьома дітьми у містечку поблизу Амстердама. І залишалась би жити і досі, якби не боліло серце за рідну країну.
Ганна встановила контейнери для роздільного збору сміття і працює над тим, аби виловлювати тих, хто тишком нишком намагається викинути мішки зі сміттям десь у лісі. За виручені кошти від переробки сміття Ганні вдалось облаштувати дитячий майданчик та облагородити територію.
9. Київ потрапив до ТОП-10 наймальовничіших міст світу
Столиця України потрапила до рейтингу наймальовничіших міст світу за думкою газети The Guardian. Читачі газети відзначили Київ за контрастні краєвиди.
“Церква Св. Андрія в пастельних тонах, на вершині крутого пагорба в історичному Подільському районі Києва з чудовою архітектурою періоду бароко. Але те, що дійсно виокремлює цю церкву серед інших – це те, що вона є оглядовою платформою, яка відкриває краєвиди міста на 360 градусів. Ви можете дивитися вниз на барвисті старі будинки, купольні церкви і бруковану вулицю, відому як Андріївський узвіз, а потім обернутися, щоб побачити річку та сучасне місто”, – йдеться в публікації.
10. Нова деталь української ракети “Циклон-4” успішно пройшла випробування
На державному підприємстві «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» успішно провели випробування деталі нової ракети-носія «Циклон-4».
На вібраційно-функціональних випробуваннях головного обтічника ракети-носія «Циклон-4» були присутні представники канадської компанії «Maritime Launch Services Ltd», що будує космодром для запуску цієї ракети-носія.
Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!
Суспільство
На дорозі Т-10-05 Іванків — /М-07/ тривають роботи з відновлення мосту через річку Тетерів, що зазнав серйозних пошкоджень під час бойових дій.
Про це повідомив начальник Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області Руслан Ничік.
Стан і хід робіт
Міст завдовжки 300 метрів постраждав внаслідок обстрілів: одна залізобетонна прогонова будова зруйнована повністю, решта — частково.
На сьогодні вже виконано:
- демонтаж зруйнованих прогонових будов і залізобетонних плит;
- розбір одного з прогонів;
- зняття асфальтобетонного покриття на проїзній частині;
- демонтаж металевих перил та бетонних тротуарів.
Паралельно облаштовують технологічний майданчик для подальших робіт.
Читати також: У Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО)
Після відновлення споруда матиме такі характеристики:
- довжина: 309,4 м;
- прогонові будови: сталезалізобетонні конструкції для підвищення надійності;
- покриття: асфальтобетон на проїзній частині, тротуари з метилметакрилатів;
- безпека: бар’єрне і перильне огородження, освітлення.
Відновлення мосту здійснюється в межах пілотного проєкту з реконструкції шести мостів у Київській області за підтримки UK Export Finance (UKEF). На трьох об’єктах роботи вже завершені.
Фото: фейсбук Руслана Ничіка.
Коментарі
Суспільство
Львівська міська рада пропонує мешканцям екологічно утилізувати новорічні ялинки, передавши їх у притулок «Домівка врятованих тварин».
Про це повідомляє Львівська міська рада.
У притулку перебувають понад 100 кіз, для яких ялинки. Там пояснюють: деревця не лише радують тварин, а й допомагають зекономити на кормі. Важливо, щоб ялинки не мали прикрас чи декору, що можуть зашкодити тваринам: дротиків, дощику, блискіток тощо.
Читати також: КиївЗоо отримав 18 тонн професійного корму від європейських зоопарків
Як і коли приносити ялинки
Притулок приймає дерева щодня з 10:00 до 18:00 за адресою: вулиця Олекси Довбуша, 24.
Нагадаємо, що в Україні створюють єдиний реєстр домашніх тварин.
Фото: Львівської міської ради.
Коментарі
Суспільство
Марина Кондратенко
керівниця ГО «Жінки Лебединщини»
Коментарі