Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Чи зможеш ти відрізнити картини сучасних українських митців від класиків світового живопису? (ТЕСТ)

Опубліковано

Правильно! Неправильно!

Це картина «Степ» українського художника Анатолія Криволапа. Його вважають одним із найбільш успішних митців сучасної України. А ще Криволап – один із найдорожчих українських художників. Його роботу «Кінь. Вечір» продали за $186 000. Середній «цінник» на картини Криволапа сягає $70 000. А ось картину «Степ» у травні 2011 року придбали за $98 500.

Правильно! Неправильно!

Це одна з робіт із циклу «Кольорові прелюдії» генія сучасного українського живопису Івана Марчука. У 2007 році він став єдиним українцем, який потрапив до британського списку «100 геніїв сучасності». А ще Марчук є засновником кількох стилів сучасного мистецтва. Один із них – «пльонтанізм». Назва жартівлива та належить самому Марчуку (походить від слова «пльонтати», тобто плести). Художника часто називають патріархом вітчизняного авангарду. За своє життя Іван Марчук вже встиг створити приблизно 5 000 робіт та відкрити понад 200 виставок.

Правильно! Неправильно!

І це також картина українського митця! Нікіта Кадан – автор численних скульптур, інсталяцій, живописних та графічних робіт. Митець регулярно бере участь у групових виставках, а в 2015 році представляв Україну на Венеційській бієнале – одній із провідних виставок сучасного мистецтва. У своїх картинах Кадан реагує на соціально-політичні дискусії в Україні, фіксує зміни в Україні та її мешканцях. На фото – картина «Крестьянин» (рос.). Це частина серії робіт за мотивами фотографій.

Правильно! Неправильно!

Це «200 однодоларових купюр» американського митця українського походження Енді Воргола. Його вважають одним із засновників поп-арту та культовою постаттю в історії мистецтва. За легендою, робота над цим колажем почалася після того, як митцю порадили «намалювати те, що він любить найбільше». Після цього Воргол одразу почав роботу над картиною.

Правильно! Неправильно!

Ну, тут зовсім просто. Це фрагмент роботи «Родіна Мать зве убивать» сучасного українського художника Івана Семесюка. У ній митець зібрав численні символи так званого «русского мира». Художник працює в унікальному стилі «жлоб-арту», тому його роботи доволі просто відрізнити з-поміж інших. Крім того, Семесюк – лідер гурту «Пирятин» та письменник. Тож радимо познайомитися не лише з картинами митця.

Правильно! Неправильно!

Олег Тістол – один із найбільш успішних українських митців. Його роботи неодноразово представлялися на провідних світових бієнале та аукціонах Bonhams, Christie's, Phillips, Sotheby's. Тістол став одним із лідерів «Української нової хвилі». У 2011 році його картину «Море» оцінили у $28 750, а роботу «Розмальовка» придбали за понад $53 000. На фото – картина з циклу «Гори», створена в 1991 році.

Правильно! Неправильно!

Так-так, це австрійський художник Густав Клімт і його «Дерево життя». Напевно, стиль Клімта впізнати доволі просто, але оминути цього митця ми просто не могли.

Правильно! Неправильно!

Це фрагмент картини «Початок» сучасного українського митця Валентина Метика. Персонажі його робіт мають лише рот та вуха, оскільки художник прагне зобразити «мертву расу» – споживачів, які просто поширюють інформацію, але не бачать нічого довкола себе.

Правильно! Неправильно!

На фото – «Русалки» сучасної української художниці Олі Чикало. У 2014 році вона закінчила Донецьке художнє училище. Згодом переїхала до Києва, де здобула ступінь бакалавра в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Правильно! Неправильно!

Це картина «Після зливи» української художниці-монументалістки Ельміри Шемседінової. Живописиця народилася 1989 року в Києві, закінчила Національну Академію образотворчих мистецтв і архітектури. Перші виставку відбулися ще в 2009 році. Членкиня Національної спілки художників, учасниця низки резиденцій та арт-симпозіумів сучасного мистецтва.

Правильно! Неправильно!

Це «Юність» Сальвадора Далі – класика світового живописа та одного з найяскравіших представників сюрреалізму.

Правильно! Неправильно!

«Стосунки» – одна з робіт київської художниці Тетяни Митальникової. У своїх картинах вона говорить про суб'єкт і об'єкт, про цілісність в світі і його деструктурізацію, духовне і фізичне, поняття «істини» в сучасному світі. Крім того, Тетяна працює художником-постановником в театрі й кіно, а також викладає в дитячій театрально-художній студії.

Чи зможеш ти відрізнити картини сучасних українських митців від класиків світового живопису? (ТЕСТ)
Йой, схоже, цей тест виявився доволі складним. Це й не дивно, адже сучасні українські художники створюють неймовірні картини! Ними захоплюються на міжнародних виставках та купують за неймовірні суми. Поділіться цим тестом із друзями, аби зробити наших митців відомими не лише за кордоном!
Непоганий результат! Схоже, ви знайомі із багатьма сучасними українськими митцями, утім деякі роботи все ж викликали питання. Поділіться цим тестом із друзями, аби зробити наших митців відомими не лише за кордоном!
Вау! Здається, ви знаєте майже все про сучасних українських художників. Чудовий результат! Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе повторити ваш результат.

Поділіться своїми результатами:

Військо

В Україні створили сучасний бойовий модуль із дистанційним керуванням (ФОТО)

Опубліковано

Міністерство оборони кодифікувало та дозволило використовувати у Силах оборони бойовий модуль Wolly, який створили українські фахівці.

Про це повідомили в Міноборони України.

Характеристики нового зразка

Модуль можна оснащувати кулеметом калібру 7,62 або 12,7 міліметра. У ньому також встановили:

  • систему автоматичної подачі набоїв;
  • тепловізор;
  • систему автоматичного виявлення, розпізнавання та супроводження цілей.

Як вказують у міністерстві, Wolly легко транспортувати через його невелику вагу. Заряду акумуляторів вистачатиме на кілька днів використання.

Читайте також: У Києві відкрили сучасний реабілітаційний центр для важкопоранених військових (ФОТО)

«Вітчизняні зброярі втілили у бойовому модулі технологічні рішення, які ґрунтуються на запитах з військ та реальному бойовому досвіді українських захисників. Було враховано низку пропозицій щодо способів керування модулем, автоматизації окремих процесів його практичного застосування», — зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Нагадаємо, що у Силах оборони використовуватимуть новий дрон українського виробництва.

Також ми писали, що Міноборони впроваджує адаптивний одяг для військових на реабілітації та лікуванні.

Фото: сайт Міноборони

Коментарі

Читати далі

Культура

У Софії Київській показують безплатну виставу з історіями за стародавніми графіті

Опубліковано

Виставу «Говорять ті, що слухали вічність» на території Національного заповідника «Софія Київська» показують з 20 по 29 грудня. Її організувала фундація Олени Зеленської.

Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Глядачі за допомогою 3D-технологій зможуть побачити історії за стародавніми графіті, які залишили на стінах Софії Київської. Під час вистави гратимуть актори та співатиме хор. Також відвідувачі зможуть отримати навушники зі звуковим супроводом.

    Фото: сайт КОВА

    Читайте також: Школярі зі Львівщини зібрали 100 тисяч гривень на створення дронів

    «Це неймовірно тепла родинна вистава. Вона справді дає змогу відчути магію Різдва й водночас єднання з нашими предками. Також ця подорож занурює в цікаві історичні факти. Сподіваюся, подія, створена нашою фундацією, подарує дітям не лише радість, а й захоплення історією та культурою», — зазначила Олена Зеленська.

    Як вказують у КОВА, упродовж десяти днів виставу зможуть переглянути понад 3600 дітей і дорослих. Режисеркою-постановницею стала Олена Коляденко.

    Нагадаємо, що благодійний фонд «Твоя опора» та «Нова пошта» запустили благодійну акцію для дітей: як доєднатися.

    Фото: сайт КОВА

    Коментарі

    Читати далі

    Суспільство

    Дитячий будинок сімейного типу з Донеччини отримав новий дім на Київщині (ФОТО)

    Опубліковано

    Нове помешкання отримала родина Катерини і Олексія Тарусіних. У ньому житимуть десять дітей віком від 4 до 16 років.

    Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко

    Родина переїхала на Київщину після того, як евакуювалася з Донеччини через обстріли російської армії. У новому будинку є просторі кімнати, сучасна кухня, дитячі ігрові зони тощо. Помешкання придбали коштом субвенції з державного бюджету.

    Читайте також: На Київщині працюватиме модульна благодійна пекарня (ФОТО)

    «Щиро вітаю родину Тарусіних з цією важливою подією! Нехай новий будинок стане місцем, де пануватиме любов та гармонія, а для дітей — справжнім домом, де вони зможуть відчути себе по-справжньому щасливими. Вдячний таким родинам, які відкрили свої серця та дім для дітей, що потребують любові й турботи. Ви — приклад людяності та сили духу!» — написав Руслан Кравченко.

    Нагадаємо, що у Богданівці на Київщині відкрили перший тимчасовий освітній простір.

    Фото: фейсбук-сторінка Руслана Кравченка

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Культура3 дні тому

    Забуте ремесло: як родина на Львівщині відновлює різдвяні зірки

    Надлітає сніг, на вулиці ніч, і серед мороку світиться єдине віконце майстерні в селі Дубляни...

    Суспільство1 тиждень тому

    Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

    В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

    Суспільство2 тижні тому

    «Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

    Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

    Освіта3 тижні тому

    Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

    Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...