Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

В Україні створили сучасний бойовий модуль із дистанційним керуванням (ФОТО)

Опубліковано

Міністерство оборони кодифікувало та дозволило використовувати у Силах оборони бойовий модуль Wolly, який створили українські фахівці.

Про це повідомили в Міноборони України.

Характеристики нового зразка

Модуль можна оснащувати кулеметом калібру 7,62 або 12,7 міліметра. У ньому також встановили:

  • систему автоматичної подачі набоїв;
  • тепловізор;
  • систему автоматичного виявлення, розпізнавання та супроводження цілей.

Як вказують у міністерстві, Wolly легко транспортувати через його невелику вагу. Заряду акумуляторів вистачатиме на кілька днів використання.

Читайте також: У Києві відкрили сучасний реабілітаційний центр для важкопоранених військових (ФОТО)

«Вітчизняні зброярі втілили у бойовому модулі технологічні рішення, які ґрунтуються на запитах з військ та реальному бойовому досвіді українських захисників. Було враховано низку пропозицій щодо способів керування модулем, автоматизації окремих процесів його практичного застосування», — зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Нагадаємо, що у Силах оборони використовуватимуть новий дрон українського виробництва.

Також ми писали, що Міноборони впроваджує адаптивний одяг для військових на реабілітації та лікуванні.

Фото: сайт Міноборони

Військо

Росіяни вигадують фейки про «самообстріли» дронами (ВІДЕО)

Опубліковано

Російська пропаганда активно штампує фейки про «самообстріли» українців дронами. Ця брехня легко заходить, адже для багатьох безпілотники залишаються чимось складним і незрозумілим. Ворожі вкиди, що нібито українські військові самі обстрілюють цивільних, неодноразово викривав виробник дронів Сергій Охотнік.

Маючи неабиякий досвід з безпілотними системами, він доводить, що всі ці історії про «самообстріли» — цілковита нісенітниця. Чому подібні фейки так грають на руку росіянам та як їх розпізнати, дивіться в новому епізоді проєкту «Мій персональний фейк».

Фото обкладинки: скриншот з відео Факти ICTV

Читати далі

Військо

У ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням

Опубліковано

Міністерство оборони України кодифікувало та дозволило до експлуатації FPV-комплекс «Світловод» з оптоволоконним управлінням. Безпілотник здатен доставляти бойовий заряд на десятки кілометрів і розгортається у бойове положення за кілька хвилин.

Про це повідомили в Міноборони.

Особливості нового дрона

FPV-дрони комплексу створили на міцній рамі, оснащені потужними двигунами та легкими акумуляторами великої ємності. Вони використовують оптоволоконний канал управління та здатні доставляти бойове навантаження на десятки кілометрів.

Читайте також: У ЗСУ формують перший жіночий екіпаж для перехоплення ворожих дронів

Залежно від комплектації безпілотники можуть обладнати денними або нічними камерами, а також системами автоматичного виявлення та розпізнавання цілей. Перевагою комплексу є швидкість розгортання: «Світловод» готовий до бойової роботи за кілька хвилин.

З початку 2025 року до експлуатації в українському війську допущено понад 60 зразків безпілотних авіаційних систем із оптоволоконним каналом управління.

Нагадаємо, що на озброєння ЗСУ офіційно прийняли дрон «Волиняка», який уражає важкоброньовану техніку.

Фото обкладинки: сайт Міноборони

Читати далі

Військо

У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»

Опубліковано

У Львові почав роботу навчальний центр підготовки операторів FPV-дронів для Повітряних сил Збройних сил України. У ньому військові навчатимуться керувати як розвідувальними, так і ударними безпілотниками, зокрема й тими, що призначені для ураження повітряних цілей.

Про це повідомили в повітряному командуванні «Захід» ПС ЗСУ.

Для підготовки облаштували спеціальні навчальні місця, закупили персональні комп’ютери, монітори, пульти для керування, дрони, VR-окуляри та інше обладнання. Центр також має кабінет для теоретичних занять і симулятори для відпрацювання навичок.

Спочатку курсанти опановуватимуть FPV-дрони, а згодом — апарати типу «крило». Метою створення навчального центру є посилення спроможностей ЗСУ зі знищення ворожих повітряних об’єктів, якими атакують українські міста.

Читайте також: «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі»

Програму підготовки розробили з урахуванням бойового досвіду. Проєкт реалізували за фінансової підтримки компаній EveryMatrix та «Львівського ІТ Кластера». Загальна вартість робіт перевищила 7,3 мільйона гривень.

Нагадаємо, що в ЗСУ формують перший жіночий екіпаж для перехоплення ворожих дронів.

Фото: фейсбук-сторінка повітряного командування «Захід» ПС ЗСУ

Читати далі