Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Чикаленко? Ратушний? Це хто взагалі? Час дізнайтися, на честь кого перейменували вулиці Києва (ТЕСТ)

Опубліковано

«Поезіє, сонце моє оранжеве! Щомиті якийсь хлопчисько відкриває тебе для себе, щоб стати навіки соняшником», – автором цих рядків є відомий український поет та громадський діяч. Торік вулицю Некрасівську перейменували на його честь. Хто це?

Правильно! Неправильно!

27 жовтня 2022 року Некрасівську вулицю перейменували на честь поета, перекладача, кіносценариста і борця за незалежність України Івана Драча. Вулиця Драча розташована у Шевченківському районі столиці та пролягає від Січових Стрільців до вулиці Володимира Винниченка.

Донедавна цю вулицю називали Волгоградського – на честь російського міста. Однак у вересні 2022 року її перейменували на честь загиблого на війні українського активіста, відомого боротьбою за збереження урочища Протасів Яр. Про кого йдеться?

Фото: Serhii Biriukov
Правильно! Неправильно!

Нині колишня вулиця Волгоградська носить ім’я активіста, учасника Революції Гідності та воїна 93 окремої механізованої бригади «Холодний яр» Романа Ратушного. Він загинув 9 червня під час виконання бойового завдання на Ізюмському напрямку. До повномасштабної війни Роман був активістом та очільником громадської організації «Захистимо Протасів Яр». Він боровся за збереження урочища та вимагав не допустити його забудови.

У листопаді в Деснянському районі Києва з’явилася вулиця, названа на честь херсонської громадської діячки Катерини Гандзюк. А як цю вулицю називали до цього?

Правильно! Неправильно!

Дійсно, до осені 2022 року ця вулиця була Біломорською. Цю назву вона отримала 1955 року, а через два десятиліття вулицю офіційно ліквідували. Попри це фактично вона існувала й надалі, а в 2015-му – поновилася в реєстрі. Сьогодні вулиця носить ім’я Катерини Гандзюк – активістки з Херсона, яка загинула внаслідок замовного нападу, що стався 31 липня 2018 року.

Пушкінську вулицю Києва перейменували на честь Євгена Чикаленка. Який із цих фактів про громадського діяча – правдивий?

Євген Чикаленко
Правильно! Неправильно!

Усі перелічені факти – абсолютна правда. Євген Чикаленко – громадський діяч, благодійник, меценат, агроном, землевласник, видавець та один із ініціаторів скликання Центральної Ради. Якби Чикаленка можна було описати однією цитатою, найбільше, напевно, підійшла б ця: «Легко любити Україну до глибини душі, а ви спробуйте любити її до глибини своєї кишені».

До 2022 року ця вулиця столиці носила ім’я радянського маршала Тимошенка. Однак наприкінці жовтня її перейменували на честь українського дисидента та громадського діяча, який став співавтором Акту проголошення незалежності України. Хто це?

Правильно! Неправильно!

Левко Лук’яненко – дисидент, один із співзасновників Української гельсінської групи, народний депутат Верховної Ради чотирьох скликань, співавтор Акту проголошення незалежності України та Декларації про державний суверенітет України.

5 травня 2022 року своє звернення президент України розпочав із повідомлення про загибель журналіста, який з початком повномасштабного вторгнення вже вдруге став на захист України. Згодом на його честь назвали колишню вулицю Жолудєва у Святошинському районі. Хто це?

Правильно! Неправильно!

З початком повномасштабної війни Олександр Махов вже вдруге став на захист України. До цього, у 2015 році, він добровільно мобілізувався і служив у 57-й окремій мотопіхотній бригаді. Після 24 лютого журналіст та військовий кореспондент пішов на фронт в складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Махов загинув 4 травня 2022 року при обороні с. Довгеньке, що на Харківщині, внаслідок артилерійського обстрілу російських окупантів.

В Оболонському районі Києва наприкінці серпня з’явилася вулиця Героїв полку «Азов». А як вона називалася до цього?

Захисники Маріуполя. Фото: Дмитро Козацький.
Правильно! Неправильно!

Так, вулиця Героїв полку «Азов» не так давно носила ім’я радянського маршала Малиновського. Однак з 25 серпня 2022 року її перейменували на честь справжніх героїв, які захищали український Маріуполь.

Ще одна нову назва на мапі столиці – вулиця Тараса Трясила. На честь кого вона названа?

Правильно! Неправильно!

Тарас Трясило був козацьким отаманом кримськотатарського походження. До 2022 року вулиця носила ім’я російського винахідника-електротехніка Олександра Лодигіна. Утім прізвище Трясила ви могли чути не лише в контексті перейменувань, а й у повній назві 43-ої окремої артилерійської бригади.

До березня 2023 року у Шевченківському районі Києва можна було пройтися Тургенєвською вулицею. А яка нова назва?

Правильно! Неправильно!

Насправді усе дуже логічно. Замість російського письменника Івана Тургенєва – український письменник, видавець, перекладач, педагог та громадський діяч Олександр Кониський.

А знаєте, хто така Ірина Бекешкіна, на честь якої перейменували колишню вулицю Генерала Карбишева?

Ірина Бекешкіна
Правильно! Неправильно!

Ірина Бекешкіна була відомо українською соціологинею та спеціалісткою в галузі політичної та електоральної соціології. Крім того, вона очолювала фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Якої з цих вулиць ніколи не було в Києві?

Правильно! Неправильно!

Так, усі ці вулиці не так давно існували в Києві. Однак в процесі дерусифікації всі вони отримали нові назви. Челябінська вулиця тепер носить ім’я Пантелеймона Куліша, Кемеровська – гетьмана Данила Апостола, Брянську вулицю перейменували на Богодухівську, а Байкальську – на Мелітопольську.

А якому українському композитору «поступився» росіянин Михайло Глінка, ім’я якого носила вулиця у Солом’янському районі?

Правильно! Неправильно!

Як і Тургенєвську, вулицю Глінки цілком справделиво українізували, перейменувавши на вулицю Максима Березовського – видатного композитора з Сумщини, автора першої української симфонії та класика європейської музики.

Ким був Віталій Скакун, на честь якого перейменували вулицю академіка Каблукова?

Вулиця Віталія Скакуна
Правильно! Неправильно!

Віталій Скакун – військовий, Герой України, який загинув 24 лютого, коли погодився підірвати Генічеський автомобільний міст, щоб зупинити просування ворожої танкової колони. Віталій Скакун замінував його, але вчасно відійти звідти не встиг. Ціною власного життя військовий стримав наступ росіян.

На честь кого названа вулиця Сім’ї Бродських у Солом’янському районі?

Правильно! Неправильно!

Колишня вулиця Смоленська отримала нову назву на честь українських меценатів та підприємців Лазаря Бродського та Льва Бродського.

З 1953 року в Києві була ще й вулиця Тихорєцька – на честь російського міста Тихорєцьк. У серпні 2022 року вона отримала нову назву – Семена Палія. Хто це?

Правильно! Неправильно!

Семен Палій – козацький Фастівський полковник, талановитий полководець, керівник чисельних походів проти турків та татар й ватажок народного повстання 1700-1704 рр.

Чикаленко? Ратушний? Це хто взагалі? Час дізнайтися, на честь кого перейменували вулиці Києва (ТЕСТ)
Йой, здається, ви тільки нещодавно зацікавилися іменами українців, які замінили російські топоніми на мапі Києва. Але не засмучуйтесь, тепер ви точно знаєте, хто такі Роман Ратушний та Євген Чикаленко, та чому у столиці вже не прогуляєшся Брянською вулицею.
Непоганий результат, але деякі питання, схоже, все ж виявилися надто складними. Але не засмучуйтеся, ви рухаєтеся у правильному напрямку. Ще один приємний бонус: ми вже ніколи не прогуляємося в Києві вулицями радянських маршалів та російських міст. Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе дати ще більше правильних відповідей.
Чудовий результат! Здається, цей тест був надто легким для вас. Обіцяємо виправитися та підготувати щось значно складніше. А поки поділіться посиланням на тест із друзями, аби перевірити, скільки правильних відповідей буде у них.

Поділіться своїми результатами:

Військо

В Україні створили сучасний бойовий модуль із дистанційним керуванням (ФОТО)

Опубліковано

Міністерство оборони кодифікувало та дозволило використовувати у Силах оборони бойовий модуль Wolly, який створили українські фахівці.

Про це повідомили в Міноборони України.

Характеристики нового зразка

Модуль можна оснащувати кулеметом калібру 7,62 або 12,7 міліметра. У ньому також встановили:

  • систему автоматичної подачі набоїв;
  • тепловізор;
  • систему автоматичного виявлення, розпізнавання та супроводження цілей.

Як вказують у міністерстві, Wolly легко транспортувати через його невелику вагу. Заряду акумуляторів вистачатиме на кілька днів використання.

Читайте також: У Києві відкрили сучасний реабілітаційний центр для важкопоранених військових (ФОТО)

«Вітчизняні зброярі втілили у бойовому модулі технологічні рішення, які ґрунтуються на запитах з військ та реальному бойовому досвіді українських захисників. Було враховано низку пропозицій щодо способів керування модулем, автоматизації окремих процесів його практичного застосування», — зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Нагадаємо, що у Силах оборони використовуватимуть новий дрон українського виробництва.

Також ми писали, що Міноборони впроваджує адаптивний одяг для військових на реабілітації та лікуванні.

Фото: сайт Міноборони

Коментарі

Читати далі

Культура

У Софії Київській показують безплатну виставу з історіями за стародавніми графіті

Опубліковано

Виставу «Говорять ті, що слухали вічність» на території Національного заповідника «Софія Київська» показують з 20 по 29 грудня. Її організувала фундація Олени Зеленської.

Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Глядачі за допомогою 3D-технологій зможуть побачити історії за стародавніми графіті, які залишили на стінах Софії Київської. Під час вистави гратимуть актори та співатиме хор. Також відвідувачі зможуть отримати навушники зі звуковим супроводом.

    Фото: сайт КОВА

    Читайте також: Школярі зі Львівщини зібрали 100 тисяч гривень на створення дронів

    «Це неймовірно тепла родинна вистава. Вона справді дає змогу відчути магію Різдва й водночас єднання з нашими предками. Також ця подорож занурює в цікаві історичні факти. Сподіваюся, подія, створена нашою фундацією, подарує дітям не лише радість, а й захоплення історією та культурою», — зазначила Олена Зеленська.

    Як вказують у КОВА, упродовж десяти днів виставу зможуть переглянути понад 3600 дітей і дорослих. Режисеркою-постановницею стала Олена Коляденко.

    Нагадаємо, що благодійний фонд «Твоя опора» та «Нова пошта» запустили благодійну акцію для дітей: як доєднатися.

    Фото: сайт КОВА

    Коментарі

    Читати далі

    Суспільство

    Дитячий будинок сімейного типу з Донеччини отримав новий дім на Київщині (ФОТО)

    Опубліковано

    Нове помешкання отримала родина Катерини і Олексія Тарусіних. У ньому житимуть десять дітей віком від 4 до 16 років.

    Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко

    Родина переїхала на Київщину після того, як евакуювалася з Донеччини через обстріли російської армії. У новому будинку є просторі кімнати, сучасна кухня, дитячі ігрові зони тощо. Помешкання придбали коштом субвенції з державного бюджету.

    Читайте також: На Київщині працюватиме модульна благодійна пекарня (ФОТО)

    «Щиро вітаю родину Тарусіних з цією важливою подією! Нехай новий будинок стане місцем, де пануватиме любов та гармонія, а для дітей — справжнім домом, де вони зможуть відчути себе по-справжньому щасливими. Вдячний таким родинам, які відкрили свої серця та дім для дітей, що потребують любові й турботи. Ви — приклад людяності та сили духу!» — написав Руслан Кравченко.

    Нагадаємо, що у Богданівці на Київщині відкрили перший тимчасовий освітній простір.

    Фото: фейсбук-сторінка Руслана Кравченка

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Культура4 дні тому

    Забуте ремесло: як родина на Львівщині відновлює різдвяні зірки

    Надлітає сніг, на вулиці ніч, і серед мороку світиться єдине віконце майстерні в селі Дубляни...

    Суспільство2 тижні тому

    Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

    В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

    Суспільство3 тижні тому

    «Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

    Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

    Освіта3 тижні тому

    Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

    Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...