Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Тест з української мови востаннє пройде за старим правописом у 2024-му

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний мультипредметний тест (НМТ) з української мови у 2024 році відбудеться за старим правописом, але так буде востаннє.

Про це пише Освіта.ua з посиланням на коментар заступника директора Українського центру оцінювання якості освіти Василя Терещенка.

Зазначається, що у 2024 році спливає термін, відведений на перехідний період — коли використання старих норм ще не вважається помилкою.

Читайте також: «Є потреба – шукаємо рішення». Три кейси громад, де знайшли кошти на спортмайданчик, велопарковки та фестиваль борщу

У пункті № 9 наказу МОН від 29.07.2019 року про впровадження нової редакції українського правопису написано: “Українському центру оцінювання якості освіти упродовж 5 років у завданнях зовнішнього незалежного оцінювання використовувати норми Українського правопису, які не зазнали змін”.

Отже, уже з 2025 року завдання ЗНО або НМТ складатимуть відповідно до нової редакції правопису 2019 року.

Про НМТ

НМТ — це національний мультипредметний тест. Ним замінили зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у 2022 році через повномасштабне вторгнення Росії.

Абітурієнти вже другий рік поспіль вступали до вишів на основі результатів НМТ. У 2022-му тест складався з трьох предметів (українська мова, математика, історія України), а у 2023-му — з двох обов’язкових (українська мова, математика) та одного на вибір (історія України, іноземні мови, фізика, хімія або біологія). Завдань з відкритою формою немає. Оцінка за шкалою 100–200 балів рейтингова.

Українці складають НМТ як в Україні, так і за кордоном (2023 року — у 31 країні світу).

Про новий правопис

Із 3 червня 2019 року почав діяти новий Український правопис. Від цього моменту рекомендовано застосовувати норми і правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя. 

Серед нових правил правопису – назви сайтів та інтернет-сервісів пишуться тільки українською, з обов’язковим відмінюванням: твітер, ґуґл; мережа «Фейсбук», енциклопедія «Вікіпедія».

Також разом пишуться такі слова, як віцепрем’єр, віцеконсул, ексчемпіонка, ексміністр, експрезидент, контрадмірал, вебсайт, вебсторінка, преміумклас, максісукня, мідімода, мініспідниця, топменеджер, топмодель, лейбгвардієць, лейбмедик, оберофіцер, оберлейтенант, оберпрокурор, штабскапітан, унтерофіцер.

Нагадаємо, Projector Foundation створив абетку модерних українських шрифтів.

Також в Україні створили безкоштовну гру для вивчення української «Круть-верть».

Фото: ©depositphotos/yanlev.

Суспільство

МОН шукає охочих взяти участь пілотному запуску освітнього застосунку «Мрія»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Усі охочі, хто бажає стати учасником пілотного запуску та масштабування освітнього застосунку «Мрія», можуть подавати свої заявки.

Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки України.

Щоб подати заявку, потрібно заповнити спеціальну форму.

Проєкт повідомляє про пошук шкіл, освітніх закладів і представників бізнесу, які б воліли взяли участь у пілотному запуску застосунку для учнів, батьків і вчителів «Мрія».

«Мрія» – це застосунок, який сприятиме трансформації української освіти. Його ідея – забезпечити рівний доступ до знань кожному українцю та допомогти мільйонам дітей і дорослих стати тими, ким вони справді хочуть стати.

Читайте також: «Не лише укриття, а й творчий простір для дітей». Як в Гостомельській громаді створили казковий «Будинок гобітів»

Нагадаємо, онлайн-платформа Кембриджського університету Empower для вивчення англійської стала доступною в Україні.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запустили ініціативу «Шкільний Урок Волонтерства» з відомими українками: як школі подати заявку.

Фото: mriia.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Вивчення Голодомору в Україні внесуть до курсу історії Канади для 10-го класу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністр освіти канадської провінції Онтаріо Стівен Лечче оголосив про внесення теми Голодомору до курсу історії Канади для 10-го класу. Навчання почнеться з вересня 2025 року.

Про це ШоТам повідомили у Канадсько-Українській Фундації.

Зазначається, що це важлива новина для української громади Канади, яка протягом багатьох років працювала над тим, щоб підвищити обізнаність Світу про жорстоку кампанію Йосипа Сталіна проти української ідентичності у 1932-1933 роках.

Канада стала першою країною у світі, яка у 2008 році визнала Голодомор геноцидом українців.

У 2014 році Канадсько-Українська Фундація розробила Національний інформаційний тур про Голодомор, щоб сприяти освіті та підвищенню обізнаності канадців про Голодомор. 

Дивіться відео: Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)

«Зростання екстремізму, в тому числі комунізму та марксизму, є прямою загрозою для нашої демократії, соціальної згуртованості та цінностей канадців. Я сповнений рішучості посилити освіту щодо наших спільних цінностей, в тому числі шляхом обов’язкового вивчення жахів переслідування українців під час Голодомору в 10-му класі з історії Канади. Таке навчання допоможе учням ніколи не бути сторонніми спостерігачами таких жахів, зрозуміти небезпеку тоталітаризму та захистити фундаментальні канадські цінності свободи та демократії від комуністичного екстремізму», — заявив Стівен Лечче, міністр освіти під час пресконференції в Школі Святого Димитрія.

Про Мобільний клас Голодомору

Голова правління Канадсько-Української Фундації Віктор Гетманчук подякував Уряду Онтаріо за інвестування $400,000 у підтримку Національного туру з підвищення обізнаності про Голодомор та Мобільного класу з вивчення Голодомору. Це дозволить Мобільному класу подорожувати школами провінції та залучати учнів 6-12 класів до експериментального навчання.

На сьогодні у Мобільному класі Голодомору лекції вже прослухали понад 70 000 осіб по всій Канаді  учні з понад 500 канадських шкіл.

Мобільний клас Голодомору — це унікальне навчальне середовище, яке використовує передові технології для повного занурення та допомоги учням у вивченні Голодомору в цифровому класі на колесах.

Поєднання технологій та інтерактивного контенту, розробленого для цієї програми, визначає абсолютно новий спосіб проведення уроків, що дозволяє фасилітатору та учням активно взаємодіяти один з одним.

Цього року «Мобільний клас Голодомору» подорожував Східною та Західною Канадою, а буквально минулого тижня був в Оттаві, щоб відзначити 90-ті роковини Голодомору на Парламентському пагорбі.

Нагадаємо, Канада виділить кошти на добудову Музею Голодомору.

Раніше ми повідомляли, що Держмистецтв запустило онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду».

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Суспільство

Мінсоцполітики запустило дашборд «гарячих ліній» із запобігання домашньому насиллю

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністерство соціальної політики України презентувало новий інструмент, який допоможе вдосконалити протидію домашньому насильству в Україні – йдеться про дашборд «гарячих ліній».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці відомства.

Зазначається, що це ще один крок у напрямку покращення безпеки та підтримки тих, хто переживає важкі моменти. На сайті можна знайти інформацію про наявні гарячі лінії в територіальних громадах та регіонах.

«Тепер кожен може легко знайти інформацію про необхідну допомогу та підтримку», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожКультура зґвалтування, або Чому ми досі виправдовуємо сексуальні злочини

Ознайомитися з дашбордом «гарячих ліній» можна за лінком.

Нагадаємо, в Україні триває акція «16 днів проти насильства».

Раніше ми повідомляли, що благодійний фонд «Сильні» та «Київський олень» вчать відстоювати особисті кордони у коміксах.

Фото: ioc.gov.ua/analytick_hotCall.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство16 години тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

Суспільство17 години тому

Від підвалу в Миколаєві до виробництва дитячого текстилю в Яремчі: як переселенка відкрила бізнес на новому місці

Колону цивільних, що виїжджали з Миколаєва на початку березня 2022 року, обстрілювала російська артилерія. Тетяна...

Суспільство2 дні тому

Гонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових

В своєму будинку в селі посеред гір Тетяна Самсонова медитує, відкриває черговий збір на потреби...

Суспільство5 днів тому

«У Львові — кава, а в нас — варення з перців і «Курган & Agregat». Як жінка перетворила любов до своєї громади в бренд

«А давайте після свят уже, після Миколая? У нас така запара — 150 листів від...

РЕКЛАМА: