Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

«Є потреба – шукаємо рішення». Три кейси громад, де знайшли кошти на спортмайданчик, велопарковки та фестиваль борщу

Партнерський матеріал

Опубліковано

Кожна громада знає і вирішує свої потреби якнайкраще, важливо – їм трішки допомогти. Так, завдяки грантам від Благодійного фонду «МХП-Громаді», жителі Липовця на Вінниччині змогли оновити старий майданчик спортивної школи. У Миронівці на Київщині встановили по 20 велопарковок у трьох школах і збільшили кількість велолюбителів у місті. А у Бобрицькій громаді на Черкащині купили сцену і провели фестиваль борщу, де зібрали 45 тисяч гривень на підтримку волонтерського загону з виготовлення сухих борщів для ЗСУ. 

Як це працює? Читайте у матеріалі ШоТам.

Микола Любченко

директор Липовецької дитячо-юнацької спортивної школи.

Зібрали з миру по нитці й зробили дітям спортмайданчик

У нас молода спільнота: на 9 тисяч населення маємо близько тисячі дітей на три загальноосвітні школи. І десь 270-280 дітей ходять на наші спортивні секції. Є традиційні: футбол, волейбол, баскетбол, стрільба, а є інші – ушу та паверліфтинг. Кілька років тому спробували як експеримент, а дітям сподобалось, тепер маємо продовжувати. 

Спортивна школа знаходиться в самому центрі міста. У нас є: стадіон, тир та спортивні зали. У 2008 році збудували баскетбольний майданчик 18х30 метрів з гумовим покриттям. Та використовуємо його як універсальний для мініфутболу та інших занять. 

Але ж минуло 15 років, і природно, що навіть найкраще покриття під дією сонця, морозу та інших природних умов вже непридатне – потріскалось і треба оновлювати. Що ж, ми звернулись до міського голови. І мені дуже приємно, що в громаді до наших запитів ставляться з такою турботою. Хоча як інакше – це ж для дітей. Пообіцяли і зробили: винесли наше питання на сесію, депутати проголосували за виділення 350 тисяч гривень на поточний ремонт і заміну покриття. Але тих коштів було недостатньо.

Місцеві депутати виділили 350 тисяч гривень на новий спортмайданчик. Але цього було недостатньо. Фото: Липовецька дитячо-юнацька спортивна школа.

Паралельно з цим нам порадили податись на грантовий конкурс «Час діяти, Україно» від Фонду «МХП-Громаді». Вони мають значну експертизу в розвитку громад і різні грантові ініціативи. Цього разу була наша профільна сфера – спорт та інфраструктура. Ми заповнили заявку і перемогли! Звісно, довелось трошки почекати – процедури є процедури. Та десь за два місяці отримали близько 330 тисяч гривень, і змогли закупити найсучасніше поліуретанове покриття для спортивного майданчика. На сьогодні це одне із найбезпечніших та довготривалих у використанні матеріалів. Якраз те, що нам потрібно!

Ще вийшло зекономити, бо знайшовся майстер – наш земляк. Може тому і поставив мінімальну ціну, адже робить для своїх і якісно, бо як інакше? Каже: «Я тут народився, тут мої батьки живуть. Якщо зроблю погано – як мені потім людям в очі дивиться?».

Та коли зняли старе покриття, виявили новий виклик: бетонна основа виявилась зовсім непридатною. Ми думали, що там просто ямки підлатати, але потрібна повна заміна. А на такий ремонт гроші не передбачались ні у бюджеті, ні у гранті. Що робити? Стали шукати ще фінансування і знайшли. Звернулись до одного благодійного фонду і нам виділили 90 тисяч гривень на заміну бетонної основи. Зібрали з миру по нитці й зробили цю добру справу! 

Вже у вересні діти займалися на оновленому спортмайданчику. Фото: Липовецька дитячо-юнацька спортивна школа.

Ми поспішали, аби за літо провести всі роботи, і з вересня діти повернулись на оновлений спортивний майданчик. Так і вийшло. 8 вересня ми вже провели перший регіональний баскетбольний турнір осіннього сезону. Приїхали до нас команди з навколишніх громад – Іллінці, Турбів, Оратів. На черзі традиційні обласні змагання з мініфутболу та волейболу, адже за розміткою і всіма стандартами майданчик є універсальним.

Олександр Подоляко

прессекретар Миронівської міської ради.

Тепер діти мають парковку для велосипедів 

У Миронівці на Київщині працює три академічні ліцеї, де навчається приблизно 1800 дітей. І хоча місто за мірками автотранспорту невелике, для піших прогулянок відстані суттєві. Тому діти часто добираються до школи на велосипедах – так і швидше, і цікавіше. Це настільки природно, що в одній зі шкіл навіть директор приїжджає на роботу на велосипеді – так би мовити, подає власний приклад активного способу життя. 

Я ж працюю у міській раді у пресслужбі, тому часто їжджу на різні події, зокрема, на шкільні заходи. Так сталось і у травні 2022-го: приїжджаю у третій (найвіддаленіший) ліцей ім. Т.Г. Шевченка, а вся стіна біля входу та весь пандус заставлений велосипедами. Поговорив з директором, і дійсно, це виявилось проблемою школи – є діти, які потребують пандус, а є діти, яким немає куди ставити велосипеди. Вирішення потребує коштів, яких у школи не було. 

На щастя, саме тоді Благодійний фонд «МХП-Громаді» оголосили грантовий конкурс «Час діяти, Україно!». Я проїхався й по інших ліцеях – десь більше велосипедів паркувались попід стінами, у центрі трошки менше, однак скрізь проблема була та сама. Заручившись підтримкою директорів, я заповнив заявку проєкту на встановлення велопарковок у кожній нашій школі. Ми мали надію, що переможемо і встигнемо реалізувати якраз до початку навчального року.  

На встановлення велопарковок отримали грант у 50 тисяч гривень. Фото: Миронівська міська рада.

Сталось так, як гадалось. І навіть без жодних складнощів. Вже за кілька тижнів ми мали позитивний результат – Фонд «МХП-Громаді» виділив на проєкт 50 тисяч гривень. Ще 22 тисячі співфінансування виділила Миронівська міська рада. Аби встигнути до 1 вересня, одразу розпочали роботи. Наше комунальне підприємство виготовляло і встановлювало велопарковки, а у третьому ліцеї, який найбільше потребував велопарковки, до встановлення нового обладнання долучились навіть вчителі. 

Навчальний рік тільки почався, однак вже помітно, що велолюбителів у школах побільшало. І якщо у центральному ліцеї 20 веломісць поки є достатнім, то у більш віддалених навчальних закладах цього виявилось замало. Тому у міській раді ми вже думаємо, як і коли встановити додаткові велопарковки, аби діти не паркувались під парканом.

Це не перший досвід шкіл у подібних проєктах, а ліцей ім. Шевченка є лідером у подібних ініціативах. Наприклад, минулого разу вони облаштували ресурсну кімнату для учнів – місце з проєктором, технікою та книгами для додаткового дозвілля. Інший плюс таких проєктів в тому, що діти наочно бачать, як можна покращувати життя, навіть коли немає достатньо коштів. 

Юлія Арсеєнко

 ГО «Перезавантаження вперед».

Як зібрати кошти на виготовлення сухих борщів для військових? Провести фестиваль!

Вже другий рік поспіль активні мешканці села Литвинець, Бобрицької громади на Черкащині, проводять фестиваль борщу. Все розпочалось з місцевого волонтерського загону, що від початку повномасштабного вторгнення обʼєднав громаду для виготовлення сухих борщів для захисників. Чоловіки та жінки, молоді та старші – люди збирались скрізь: біля школи, будинку культури і навіть у себе вдома. Всі разом чистили овочі, нарізали, трошки підварювали, сушили і пакували. 

Так тривало до тих пір, поки не розпочалися перебої зі світлом. Щоб продовжити працювати, волонтерам потрібні були генератори, але ж за які кошти їх купувати? Так виникла ідея провести Фестиваль борщу у 2022 році. І нам це вдалось! Хоч перший фестиваль був невеличкий, ми змогли придбати не лише генератор, а ще й вакууматор, і продовжили готувати сухі борщі нашим захисникам. 

Перший Фестиваль борщу провели у 2022 році. Фото:  ГО «Перезавантаження вперед».

Станом на сьогодні вже виготовлено понад 60 тисяч сухих борщових наборів. Це досить багато для нашого невеликого волонтерського загону. І якщо спочатку передавали рідним та близьким, які з перших днів вступили до лав ТРО та ЗСУ, то нині працюємо за запитами військових частин. Уже багато хто про нас знає, звертається до громади – і ми робимо. 

Цього року ми планували зробити фестиваль більш масштабним і провести у центрі громади, у селі Бобриця. Оскільки саме це село не має власного будинку культури, тому ми вирішили проводити фестиваль просто неба. Все для цього було: і місцевість мальовнича, і люди готові. Не вистачало лише сцени. Довго не шукали – на сторінці Благодійного фонду «МХП-Громаді», з яким ми знайомі вже давно, побачили конкурс мікрогрантів «Час діяти, Україно!». Написали заявку на придбання мобільної розбірної сцени, яку ми б могли використовувати не один рік. І перемогли! 

На другому фестивалі було представлено 12 видів борщу. Фото:  ГО «Перезавантаження вперед».

На День борщу, що відзначаємо 9 вересня, ми були готові приймати гостей. Якщо орієнтуватись на закуплені тарілки, то фестиваль відвідало до 500 людей. Багато людей були проїздом – зайшли, посмакували і рухали далі. А смакувати було чим: понад 12 видів борщу приготували майстри з наших старостинських округів. І ціна страви доступна – 25 гривень. 

Крім смачних борщів та інших традиційних страв, були і розваги: концертна програма, осінні фотозони з тюками з сіном, гарбузами різних форм та квітів. Діти бавилися на гірках та батутах. Для дорослих провели благодійну лотерею та аукціон, де виставили розписані петриківським розписом залишки бойового кулемета. 

Влаштували й конкурсне оцінювання борщу. Була сцена з презентацією, а журі визначило трьох переможців. Перше місце посів червоний наваристий борщ на ребрах з печеним бурячком. Та все ж всі учасники отримали призи за участь у фестивалі. Найголовніший для всіх нас приз – це те, що нам вдалось зібрати 45 тисяч гривень на підтримку волонтерства Литвинецької січі. 

Тепер ми плануємо кожного року відзначати День борщу таким фестивалем. Досвід вже маємо і знаємо, що можна покращувати. Наприклад, ми вирішили, що аукціони потрібно розширити. Також хочемо облаштувати більше локацій, де борщ будуть готувати просто на вогнищі. 

Мріємо, щоб такий фестиваль вийшов на обласний та всеукраїнський рівень. Може вдасться залучити й інші громади до такої справи. Адже ця подія вдихає сучасність у багатовікові українські традиції та єднає для допомоги нашій армії. 

Як громаді отримати грант

Конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» триває четвертий рік поспіль. У 2023 році для участі у конкурсі подали рекордну кількість заявок – 837.

«Цьогоріч активно подавалися ініціативи від благодійних та громадських організацій це 151 проєкт. Чимало пропозицій націлені на розвиток громадських просторів, освітніх та медичних проєктів, інфраструктури в малих містах та селах. Експерти конкурсного комітету також відзначили ініціативи, що направлені на реабілітацію й збереження традицій та культурної спадщини», – розповідає керівник національних проєктів Благодійного фонду «МХП-Громаді» Володимир Панченко.

Бюджет конкурсу 2023 року становив майже 13 млн гривень.

«Кожної весни Благодійний фонд «МХП-Громаді» проводить конкурс міні-грантів для покращення життя громад у 13 областях України. Ми відійшли від того, аби просто давати гроші, а шукаємо корисні проєкти для жителів малих міст та сіл. Віримо, що така підтримка соціальних ініціатив спонукає людей не залишати домівки у пошуках кращої долі, а творити своє майбутнє в Україні», – каже фахівець із соціальних проєктів БФ «МХП-Громаді» Віталій Очеретяний.

Переможців конкурсу обирає журі за такими метриками: актуальність, вплив на розвиток громади, цільова аудиторія і залученість. Грантове фінансування отримують локальні ініціативи: громадські простори, оновлення спортивних і дитячих майданчиків, психологічні студії й інші проєкти в освітній, медичній, культурній сферах. Якщо впізнали себе в цьому описі, дізнавайтесь деталі про гранти на сайті.

Матеріал підготовлено за підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді».

Можливості

В УКУ оголосили конкурс на стипендію для абітурієнтів-магістрів: як подати свою кандидатуру

Опубліковано

Інститут лідерства та управління УКУ разом зі спільнотою випускників 2023-2024 років оголошують конкурс на стипендію для найвмотивованішого абітурієнта на навчання на магістерській програмі з управління неприбутковими організаціями.

Про це повідомляє “Грант”

“Стипендія від випускників “За стійку візію відновлення України” може бути присуджена вступнику/вступниці, який/яка, завдяки своїй майбутній дипломній роботі та активній діяльності, має на меті спричинитися до розвитку власної організації та втілити реальні вимірні зміни у відновлення України”, – йдеться у повідомленні.

Який розмір стипендії

Стипендія покриває 35 % вартості навчання, сума — 67 500 грн. Повна вартість навчання — 195 000 грн.

Читайте також: Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Повна сума стипендії розподіляється на 3 семестри та призначається на 1 семестр. За умови успішного навчання (сума балів за іспити та заліки 1 семестру повинна бути не нижчою 85 балів, усі завдання мають бути виконані в зазначені реченці та складені іспити й заліки, відповідно до дат академічного календаря УКУ), стипендія може бути продовжена на 2 та 3 семестр.

Що для цього потрібно

  • заповнити аплікаційну форму за посиланням
  • підготувати мотиваційне відео на тему: “Чому мені важливо навчатися на програмі і яку ідею я хочу втілити для відновлення України”;
  • пройти співбесіду з випускниками.

    Конкурс триває до 19 травня 2024 року включно. Результати будуть оголошені в прямому ефірі на FB сторінці Інституту лідерства та управління.

    Нагадаємо, Німеччина запускає нову грантову програму для українського бізнесу.

    Фото: УКУ

      Читати далі

      Можливості

      Німеччина запускає нову грантову програму для українського бізнесу

      Опубліковано

      Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) розпочинає нову грантову програму для українського бізнесу, розмір Гранта на екомодернізацію – до 1 млн євро.

      Про це повідомляє Міндовкілля.

      “До участі запрошують підприємства, які хочуть реалізувати проєкти з екомодернізації власного виробництва. А також відповідні проєкти, реалізацію яких було розпочато до цього, але зупинено з об’єктивних причин, та якщо підприємства не мають можливості завершити їх власним коштом”, – йдеться у повідомленні.

      Зазначається, що грантова підтримка передбачатиме співфінансування декількох проєктів з впровадження бізнесом найкращих доступних технологій та методів управління – у розмірі до 1 млн євро на кожен проєкт. Прийняття документів для конкурсного відбору вже розпочато.

      Читайте також: Українським технологічним стартапам пропонують грант на 50 000 дол

      Серед ключових вимог: проєкт має стосуватись установок, які підпадають під сферу дії та мають проєктну продуктивність відповідно до Європейської Директиви 2010/75/ЄС (Додаток І).

      Крім цього, підприємство та його потужності мають бути розташовані на території України, окрім тимчасово окупованих територій та територій, де проходять активні бойові дії.

      “А також за умови відсутності співпраці з країною-агресором та компаніями, що зареєстровані або діють на території країни-агресора, компаніями з санкційних списків ЄС, США чи України”, – додали в міністерстві.

      Очікується, що грантова програма Німеччини заохотить український бізнес до екомодернізації ще до повноцінного запуску в Україні реформи зменшення та контролю промислового забруднення.

      З умовами участі у програмі можна ознайомитися за посиланням.

      Нагадаємо, 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

      Фото: Грант

      Читати далі

      Можливості

      Українським технологічним стартапам пропонують грант на 50 000 дол

      Опубліковано

      Український фону стартапів (УФС) і Wester NIS Enterprise Fund (WNISEF) раді оголосити про початок Грантової програми підтримки українських технологічних компаній. Ініціатива спрямована на активний розвиток інновацій, економічне підсилення країни та підвищення глобальної конкурентоспроможності українських проєктів.

      Про це повідомляє УФС.

      Про програму

      У рамках програми планується виділити загальну суму 2.5 мільйони доларів США на підтримку перспективних українських компаній на стадіях pre-seed ta seed. Дана програма підтримки спрямована на обширний спектр індустрій з особливим акцентом на компанії на ранніх стадіях розвитку.

      Пріоритетні напрями:

      • AR/VR;
      • Big data;
      • Блокчейн;
      • Кібербезпека;
      • Освітні технології;
      • Спосіб життя;
      • Енергетика та екологія;
      • Fintech/Legaltech;
      • eGovernment;
      • Охорона здоров’я;
      • Медіа та реклама;
      • Роздрібна торгівля;
      • Промисловість;
      • Штучний інтелект;
      • Біотехнології;
      • Агротехнології.

      Читати також: 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу

      Деталі гранту

      Програма надасть можливість отримати грант до 25 000 доларів США для проєктів на стадії Pre-seed та до 50 000 дола США – на стадії Seed. Свого часу схожою можливістю скористалися такі стартапи як Esper Bionies, Upswot, Finmap, Mate Academy, Harmix, а сьогодні ці компанії відомі у всьому світі.

      Орієнтовно планується профінансувати 74 команди, з яких: на стадії pre-seed з загальною сумою до 25 000 доларів США – 48; на стадії seed з загальною сумою до 50 000 доларів США – 26.

      Дедлайн програми: до 31 грудня 2025 року.

      Нагадаємо, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

      Також ми повідомляли, що Норвегія збільшила підтримку України на 600 млн доларів.

      Фото: Wnisef

      Читати далі

       РЕКЛАМА:

      Шопочитати

      Суспільство2 дні тому

      «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

      «Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

      Суспільство3 тижні тому

      «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

      «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

      Суспільство4 тижні тому

      Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

      Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

      Суспільство4 тижні тому

      «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

      У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

      РЕКЛАМА: