Суспільство
Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області
Файне місто Тернопіль – так співається в одній пісні. Цей край славиться західноукраїнським колоритом та видатними пам’ятками, які мають історичне значення. Та ще тут є безліч унікальних місць, де варто побувати кожному туристу. Тут є і дендропарк в Раю, і частинка Таїланду, і міст, який неначе веде у Хогвартс.
Ми зібрали для вас найцікавіші місця в Тернопільській області, про які мало хто чув. Гайда планувати подорож.
1. Монастирок – український Стоунхендж
На околиці села Монастирок Борщівського району розташувався справжній Стоунхендж. Тут знаходився древній скельний монастир, який збудували у давнину у печерах. Пізніше в IX столітті в ньому оселились ченці-відлюдники. До сьогодні там збереглись кам’яні споруди, стародавній язичницький жертовник, ікони на стінах печер та дерев’яні хрести навколо. А ще це місце називають “Місцем сили”, адже у монастирі ще й досі проводяться богослужіння.
Читайте також: Де провести вихідні? Сім незвичайних місць Рівненщини, про які ви не чули
Ця місцина, яка ховає у собі загадки та таємниці, виглядає справді дуже містично. Але крім духовного збагачення, звідси відкривається неймовірний краєвид на долину річки Серет.
Як дістатись: з Тернополя потрібно рухатись на південь по трасі М19. Або ж автобусом на Більче-Золоте, що ходить двічі на день.
2. Плебанівський віадук на Теребовлянщині
Цей дивовижний міст-віадук знаходиться на Теребовлянщині, біля села Плебанівка. Міст будували італійські архітектори понад 120 років тому. Складається він з величезних 9-ти арок. Він, до речі, зовсім не змінився з того часу, його й зараз використовують за призначенням.
Схожий віадук ви вже могли бачити у фільмі про Гаррі Поттера! Так-так, український міст має свого шотландського побратима, який для всіх асоціюється з магією і казкою. Через міст можна проїхати на поїзді, насолоджуючись розкішним краєвидом із вікна купе, а можна прогулятися в долині під арками, щоб сповна відчути велич конструкції.
Як дістатися: у село Плебанівка можна доїхати автобусом або поїздом. Найзручніше їхати з Тернополя.
3. Піщаний кар’єр в селі Капустинці
Так, кар’єрами вже нікого не здивуєш. Але у селі Капустинці знаходиться унікальний піщаний кар’єр, який варто відвідати заради озера неймовірного аквамаринового кольору.
Ця водойма утворилась з підземних вод, до яких докопали місцеві робітники..В озері купатись заборонено, але це місце варто відвідати через неймовірні краєвиди.
Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули
Як дістатись: автомобілем близько 40 км на північ по трасі Р43. Або ж прямим автобусом до Капустинців.
4. Червоноградський замок
Якщо ви захотіли відвідати водоспад “Дівочі сльози”, то не оминіть увагою і Червоноградський замок, який розташувався неподалік.
Колись цей замок був дерев’яним, а перші згадки про нього датуються XIV століттям. Це місце пережило багато подій – напади, облоги, захоплення, руйнування, відновлення. І тільки у XVII-XVIII столітті новий власник міста Червоногород, польський князь Понінський звів на руїнах розкішний палац, а навколо нього облаштував великий красивий парк.
Однак світові війни внесли свої корективи у долю фортеці – вона занепала, а Червоногород перетворився на село Червоне, яке згодом взагалі зникло. За радянських часів те, що залишилося від замку, зазнало ще більших руйнувань, бо місцеві селяни розтягли по камінчику стіни палацу на будматеріали.
Читайте також: Де подорожувати в Україні? 6 містичних замків та фортець
Сьогодні від Червоногородського замку залишилося тільки дві башти. Одна із них зруйнована наполовину, друга збереглася дещо краще, але пересуватись там варто обережно. Біля старовинних веж можна знайти невеликі скелі з напівпрозорих кристаликів гіпсу, які виблискують, наче діаманти.
Як дістатись: До села Нирків, поряд із яким розташовані руїни Червоногородського замку, із Заліщиків можна дістатися автобусом.На авто з Тернополя рухатися автошляхом М19 у бік Чернівців.
5. Таїланд на околиці Тернополя
На околиці Тернополя знаходиться свій шматочок Таїланду – два невеликих джерела з дивовижною прозорою водою. Це місце називають райським куточком, бо воно й справді нагадує заморські курорти.
Крім незвичайної води, у якій можна охолодитись спекотного літа, навколо надзвичайна природа. Сюди можна приїхати відпочити з наметами та влаштувати дикий відпочинок на околиці міста.
Кажуть, що ця водойма справа рук людини.Один тернополянин примітив джерело, а згодом викопав яму та ще й насадив навколо дерева.
Як дістатись: біля Білого замку потрібно знайти спуск сходами під міст, перейти колію і пройти ще 5 хвилин.
6. Свій Рай на Західній Україні
Кажуть, що в Україні є Рай і знаходиться він в Тернопільській області. Рай – це унікальне село біля містечка Бережани, яке вражає своєю неймовірною природою.
У свій час тут розташовувалися заміські резиденції Сенявських, Любомирських та Потоцьких. Також діяли Просвіта, Січ, Луг та інші товариства. Сьогодні Рай славиться унікальною природою. Ландшафтний парк зі ставками й мисливський будиночок заклав тут у XVI ст. магнат Сенявський. За легендою, ідея назвати маєток Раєм пов’язана з іменами Адама Сенявського і його нареченої Єви. Останнім власником маєтку був Ян Потоцький.
Як дістатись: з Тернополя можна доїхати рейсовим автобусом до Бережан, а вже звідти маршруткою – до села.
7. Рукомишські печери
Рукомишські печери – це культова споруда XIII століття. Основою печерного комплексу став храм Гробу Господнього. Для нього в 13 столітті київські ченці вибрали велику печеру і розширили її до потрібних розмірів. Близько печерного храму є кілька маленьких келій, зроблених руками людини.
У 1768 році біля скелі зведено Онуфріївську церкву. У печерах можна побачити штучну водойму для освячення води, збережену скульптуру Святого Онуфрія, яку вирізав з дерева майстер Пінзель, і Хресну дорогу з каплицями.
Читайте також: Подорож під землю: 8 українських печер, які варто відвідати
Кажуть, що під час Другої Світової війни печери стали притулком для жителів Рукомиша і скелі відбивали смертоносні ворожі
Як дістатись: печери знаходяться за 2,5 км від Бучача.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі