Суспільство
Таксі з автокріслами для дітей: що кажуть Uber, Uklon і Bolt
Чи передбачають Uber, Bolt та Uklon, що працюють в українських містах, впровадити додаткову послугу «дитяче крісло»? З таким відкритим листом до сервісів звернувся киянин Олег Рівтін. Відповідь публікує видання “Хмарочос”.
Нагадаємо, Верховна Рада запровадила штрафи за перевезення дітей до 12 років без дитячих автокрісел. Тож Олег Рівтін просить компанії запровадити послугу перевезення дітей в автокріслах.
Що маємо зараз?
У низці міст світу – але не в Києві – у застосунках Uber та Bolt є опція «дитяче крісло», що тарифікується як додаткова послуга. Компанія Uklon не передбачає такої послуги в жодному місті.
Після набуття чинності нового закону для водіїв таксі виникає ризик отримати штраф за перевезення дитини без спеціального крісла. Тож батьки прогнозують, що чимало водіїв відмовлятиме у поїздці з дитиною.
Рівтін закликає сервіси райдшерингу додати у мобільні застосунки можливість замовлення автомобіля з дитячим кріслом, а також активно залучати водіїв, які мають автокрісла.
Яка ж відповідь?
Наразі на лист відповіли компанії Uklon і Bolt. У пресслужбі Bolt наголосили, що перевезення без автокрісел дітей молодших за 12 років й раніше було заборонено правилами дорожнього руху.
«Ми завжди рекомендуємо нашим водіям не виконувати поїздки, якщо серед пасажирів є діти до 12 років або діти, зростом менше 145 см (навіть у супроводі дорослих), в разі, якщо авто водія не обладнано засобами пасивної безпеки (дитячим кріслом для перевезення дітей). Ми також просимо водіїв встановлювати дитяче крісло, якщо воно є в наявності у пасажирів», – заявили в компанії.
Водночас у Bolt запевнили, що розглядають можливість створити в Україні категорію автівок, обладнаних дитячими кріслами.
Співвласник компанії Uklon Сергій Смус заявив, що окрему категорію автомобілів із можливістю перевезення дітей планують додати у першій половині 2020 року. Цьогоріч таку опцію збираються запустити в тестовому режимі. Партнерами стануть виробники дитячих крісел.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі